за женските консултации

  • 2 817
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 111
Като ходих на ЖК всеки път гинеколожката ми мереше кръвното,кг,обиколка на корема.3 пъти ми е пускала изследвания на кръв и урина и 3 прегледа с ехограф-толкова отпуска касата.Но аз си ходих на частно всеки месец и там  ме гледаха с ехограф,така че не съм се притеснявала.

Последна редакция: чт, 10 юли 2008, 21:13 от erota

# 16
  • Мнения: 4 428
По ЗК не се покрива почти нищо. Аз за това първия път се записах директно на консултация при моята АГ на частна практика. Прегледа всеки месец включваше - видеозон, килограми, обиколка на корем, в напреднала бременност - тонове на бебето, изследване на кръв и урина, два пъти стерилна урина.
Много бях доволна  Peace Да, плащам си за всичко, но поне знам, че всичко е както трябва.
Отделно си направих една фетална морфология. Мислех да направя още една, но се разминах.
Сега мисля да постъпя пак така  Peace Особено, че сега службата поема прегледите в клиниката на АГ-о ми  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 3 411
мерят ми кръвното, теглото и давам урина за албумин. на видеозон ме е гледала 4 пъти за цяла бременност ( чак се чудя как така ме гледа последният път). кръв давах два пъти- веднъж за варман, спин и т.н. и веднъж за изследване на антитела т.к. съм с отрицателен резус фактор. от 7мия месец насам ми мери и тоновете. изобщо не си дава зор моята лекарка.  Close чета, че другите момичета в нашата тема им се взема секрет за микробиологично изследване, гледат им шийката на матката и т.н. тук изобщо никой не го прави  Shocked
ходих при доц. Томова на фетална мормология. днес за 2ри път бях на частен преглед, при лекаря, който ще ангажирам за раждането. това е  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 4 784
Въобще не съм ходила на ЖК по ЗК по време на бременността. Ходех в месеца веднъж, към края по - често или ако се налагаше някое изследване пак -  при лекаря, който си ми е гинеколог от доста години, за моя радост акушер - гинеколог, който ми води и раждането. На частно. Вярно е, всеки път си плащах солено, но пък за това получавах качествено обслужване без забележки във всяко едно отношение.  Всеки път го посещавахме с мъжа ми. Разговаряше и с двама ни. След това преглед с ехограф. Вземане на мерки - тегло, кръвно и т.н. След това сядаме, дава ми обяснение по снимките от ехографа - това е това, онова е онова... Накрая аз почвам с въпросите, ако имам такива, на които получавах изчерпателен отговор. На кратко  - бях страшно доволна и за миг не съм съжалявала, че съм плащала, защото този човек ми вдъхваше огромна сигурност и нито веднъж не изпитах страх или опасения през тия девет месеца!

# 19
  • Мнения: 367
За цялата бременност от ЖК имах 2 ултразвука(УЗ),както са регламентирани по здравна каса, 4 изледвания на кръв и урина;Васерман,ХИВ и австралийски антиген-едно изследване в началото ; две за влагалищен секрат-едино в началото(16г.с.) и второто към края(36та г.с.)на бременността.Останалото е всеки път :кръвно,тегло,обиколка на корем,височина на матката и въпроса"оплаквиния иа ли?"
Така си е поздравна каса,не са те претупали Thinking Ако лекаря ти е готин,ще те гледа всеки път на УЗ без пари,но такива са рядкост.
Аз отделно си ходех в частна клиника всеки месец за да ме гледат и си получавах необходимото внимание и информация,а и парите бяха почти едни и същи ,както в клиниката,така  и при доки в държавната поликлиника,ама УЗ му беше двупотопен Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 3 752
Миличка,и при мен беше същото.При първата бременност преди 8год.всичко беше о.к.Мереха ми кг.,кръвно,матка...Ходих в 13-та поликлиника.А сега-едно нищо.Питат ме само дали имам някакви оплаквания и нищо друго/само видеозон/.Отгоре на всичко в третия триместър ми заявиха,че нямали лимит за антитела/аз съм RH-/.Побърках се от притеснение.Добре,че всичко с бебето беше о.к.                                                                                                                                                                                                                                                                                     П.С.Втория път ходих в частна клиника "Св.Димитър"/работи със здр.каса/ уж за повече внимание,да съм по спокойна,а то нищо подобно не се случи.                                                                                                                                                                                                                                                                                 Дано и при теб всичко да е на ред!Стискам ти палци.И бързо раждане!

# 21
  • Мнения: 583
Всяка едно мое посещение в ЖК беше свързано с измерване на кръвното налягане, килограмите ми, преглед с видеозон, сърдечната дейност на бебето. Отделно няколко изследвания на кръв и урина/не си спомням колко, задължително ми направиха Спин, Васерман и кръвна група още в началото/, след 4 месец на всяко консултация правеха тест за албумин. Не съм плащала нищо с изключение на 2 лева на лабораторията, когато са ме изпращали на изследване. Като не се плащат от здравната каса, как моя лекар е оправдал прегледите ми с видеозон , около 15 пъти и веднъж с 3D? newsm78 Наистина се чудя.
P.S Все още не е доказано вреди ли видеозона и как Mr. Green

# 22
  • Мнения: 1 427
Аз ходя по ЗК и всеки месец ми пускат кръв и урина,мерят кг,кръвно,2 пъти васерман и 2 пъти изследване на секрет..Изпрати ме на нефролог и за диабет с направление и 2 пъти на ФМ/платено,но поне си направи труда да ми го препоръча/.Като цяло съм доволна от вниманието,само не мога да разбера защо ЗК отпуска само 3 видеозона,а останалите трябва да си ги плащам по 30лв newsm78.Нали уж цялото проследяване на бременноста би следвало да е безплатно,а без преглед на видеозон не е достатъчно.Пак поредната недомислица Thinking За протокола-ходя в клиника"Олимед"

Последна редакция: пт, 11 юли 2008, 19:53 от eli-pate

# 23
  • Мнения: 769
Бременна съм след лечение на стерилитет, водя се рискова бременност. Записах се на ЖК колкото поне изследвания да ми пускат. Както по нагоре описвате и при мен така - 3-5 минути целия преглед, как се чувствам - добре и толкова. На ехото ме гледа, без една дума да ми каже.. килограми и кръвно. Това е. Естествено ходя и при друг АГ на частно, няма как. За всички допълнителни изследвания гледам да се информирам сама от форумите.. Изобщо тази история с ЖК толкова несериозна ми изглежда, не че частното е гаранция де.. Confused Честно казано божа работа, само се моля бебето ми да се роди живо и здраво Praynig.

# 24
  • София
  • Мнения: 123
Вие сте добре засега.И при мен беше така всяка ЖК мерене на кръвно,обиколка на корема,тегло...стандартните неща.Два пъти ми правиха микробиология,кръв и урина мисля,4е 3 пъти,а за ултразвука пак 3 пъти,ако искаш да те гледа-20 кинта.Дотук като на всякъде,оба4е върха на сладоледа беше като докторката ми излезна в отпуск от 1-ви юли,а аз съм в края на бременността и ве4е съм без наблюдение ShockedКазаха ми да ходя в болницата където ще раждам-да,оба4е там си плащаш като поп и ако пренося,както вървят нещата,на всеки запис на тоновете трябва да плащам по 20 лв.Е,кажете ми за какво ми беше тази наблюдаващата,да ме зареже то4но накрая.... #Cussing out

# 25
  • Мнения: 91
Аз също съм от доволните.
До сега са ми пускали 4 изследвания:
*кр. група, спин и др. гн. заболявания, урина
*пълна кръвна картина и урина
*пълна кръвна картина и урина + антитела
*само антитела
Следващия месец също изследвания, 3 пъти са ме гледали на видеозон по здравна каса, 2 пъти аз отделно съм ходила.Единият път 17-та седмица за малформации на плода.
Болнични ми издават редовно от 4-ти месец, консултациите включват: килограми, кръвно, мерене на матката и това какво да ям, как съм, имам на разположение телефон на който мога да звъня, ако имам проблеми или въпроси.
Доволна съм, това е.

# 26
  • Мнения: 769
Вие сте добре засега.И при мен беше така всяка ЖК мерене на кръвно,обиколка на корема,тегло...стандартните неща.Два пъти ми правиха микробиология,кръв и урина мисля,4е 3 пъти,а за ултразвука пак 3 пъти,ако искаш да те гледа-20 кинта.Дотук като на всякъде,оба4е върха на сладоледа беше като докторката ми излезна в отпуск от 1-ви юли,а аз съм в края на бременността и ве4е съм без наблюдение ShockedКазаха ми да ходя в болницата където ще раждам-да,оба4е там си плащаш като поп и ако пренося,както вървят нещата,на всеки запис на тоновете трябва да плащам по 20 лв.Е,кажете ми за какво ми беше тази наблюдаващата,да ме зареже то4но накрая.... #Cussing out

Нямам думи просто.. Shocked

# 27
  • Мнения: 1 336
Аз съм доволна от моя лекар. Пуснати са ми всички изследвания (без СПИН и влагалищен секрет), гледа ме всеки път на видеозон, имаме и снимки. Изпраща ме с направление при други доктори - очен лекар, хематолог, нефролог. За кръвно, килограми и мерене е ясно, не знам дали има някой АГ,който да не го прави. Отговаря на всички мои въпроси и си личи че го интересува дали наистина се чувствам добре  Simple Smile. Досега съм си платила само феталната морфология, която си беше по моя инициатива.

# 28
  • Мнения: 9 776
yani_cat, точно почнах темата, защото освен кръвните изследвания в четвъртия месец и видеозон всеки път като посещавам ЖК, друго не ми се прави. Разбира се, нямам нищо против видеозона, но се чудя дали е достатъчен, пък и изследвания само веднъж досега newsm78? Все пак съм в седми месец. Та ти се чудя как се чудиш, че има АГ, който да не прави всичко, което трябва. Освен мен, има недоволни и други момичета, както тук, така и в чужбина се оказа.

# 29
  • Мнения: 199
аз не мога да се оплача от дефицит на изследвания...
В началото посещенията бяха веднъж на 4 седмици, после станаха на 2 седмици, сега накрая всяка седмица. като се регистрирах задължително "пакет бременност" (ППБ, кърв и урина) веднъж месечно задължително кръв и урина, цитонамазка ми взимаха 2 пъти, секрет само - 3 пъти. Ехограф, кръвно и тегло -  на всяко посещение сега накрая и запис на тонове + една фетална морфология в 22 седмица.  много са стриктни. и аз много стриктно си плащам, защото всички изследвания са платени там (освен меренето на кг и обиколки и кръвно)  Laughing Laughing Laughing
колкото и изследвания да ти правят, крайния резултат го разбираш чак при раждането  Peace

Общи условия

Активация на акаунт