Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Семейни отношения
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 24 отговора

София

Става въпрос за мои близки роднини  Smile ... Не ми пречат , просто моделът им на поведение ме изумява тотално и съм убедена , че не правят услуга на сина си , по този начин ...
Не съм си отваряла устата пред тях , защото ще стане въстание , но да си сверя часовника ...
1. Синът им , който е на 29 г. и не работи нищо , според тях не е виновен за нищо . Все другите са му виновни - учителката , защото предпочитала другите , на олипмиадата го прецакали , защото била уредена , на конкурса , трябвало той да спечели , ама пак не станало , защото и той бил уреден . Не може да работи , каква да е работа - трябва да е най - малко зам. директор /примерно/
Ще кажеш , че целият свят се е заел да провали това толкова талантливо , умно и работливо момче  Smile
Винаги е било така . Не се ли замислят тези хора , че причината може да е в синът им  Thinking Че го мързи да работи и е много удобно така да си стоят като коне с капаци ?
2. Сега се ожени синът , снахата също е там . Но и тя е прекрасна . Не чисти , не готви , спи до обяд и е със самочувствието на филмова звезда ... Също чака директорско място . Ако свекървата сготви - ще се яде , ако напазарува - също . Ако не - няма . Ще я чакат да си дойде .

И аз съм убедена , че да си добър родител не е нужно само да храниш и обгрижваш детето си , а да му дадеш насока , да го подкрепиш да направи нещо с живота си , за да стане човек , който може да се гордее с постигнатото ...
Но явно не всички смятат така ...

Моля за вашите коментари  Hug
Цитирай

Пречат!
Поне според мен... хубаво е да помагаш на детето с каквото можеш, хубаво е да го насърчаваш и да му изграждаш самочувствие, но е хубаво и да му показваш грешките и да го насочваш да се поправи вместо да изкарваш целия свят крив и само то право... Пречат и на него, и на себе си - утре-вдругиден може те да са виновни за поредното непризнаване на възможностите на сина им... утре-вдругиден когато останат на едната пенсия или се стигне до там сина им да се грижи за тях, ще мизерстват защото въпросния чака директорско място... Пречат и на снаха си, защото тя също не се развива... не домакинства... а някой ден ако се отделят само двамата, това мамино синче дето е свикнало целия сват да се върти около него... а и тя като гледам е същата... и още - горката жена... първа тя ще е на опашката на виновниците ако нещо не стане както трябва... Пък ако и внуче си имат... горкото дете...  ooooh!
Цитирай

Бургас

Пречат и още как , все пак той вече е женен и е на 29 , малко му е късно да го гледат мама и тати , трудно такъв човек би направил нещо в живота си сам , след като е свикнал винаги някой да му помага и едва ли не да му върши работата.А относно снахата , ами какво да кажа друга жена трудно би търпяла такъв мъж , освен ако не е като него както е в случая  Peace
Цитирай

Не е задължително.
Защо някой трябва да спазва критерии на други хора?  newsm78
Хората се чувстват щастливи по различни причини, не винаги развитието е това , което би ощастливило някой. И след като родителите нямат против....
Моя баща е така отгледан от майка си, мамино синче в пълния смисъл на думата, но се е чувствал добре и сега гледа майка си много всеотдайно и тя е доволна от това.
Така, че аз лично предпочитам да не се меся и да изказвам мнение за чуждото щастие и развитие, щом не ме касае лично и не ми пречи. Ако искат цял ден да лежат и да спят. Все ми е тая.
Цитирай

Варна

Лоша услуга им правят! Не е ясно милото 29 годишно дете дали е наясно със ситуацията и само лешпери или просто го приема като даденост и не осъзнава какво го чака, като секне кранчето.
Цитирай

София

Ами! Хич не пречат! Така е удобно на сина и на снахата. Някой ден мама и тати няма да ги има и тогава ще се научат. Гаранция! Такива хора като тях са адаптивни. Имам примери, които наблюдавам... Very Happy
Цитирай

София

Не е задължително.
Аз не мисля , че да ходиш на работа и да се издържаш е критерий наложен от други хора . Това е необходимост. Просто така е създаден светът.
Все пак мама и тати не са вечни  Confused
Цитирай

Аз не мисля , че да ходиш на работа и да се издържаш е критерий наложен от други хора . Това е необходимост. Просто така е създаден светът.

Необходимост е за някои, не за всички. Познавам доста хора на споменатата от теб възраст (дори и по-възрастни), които не работят, за да се издържат. Издържат ги други - родители, съпруг/съпруга, или живеят от наеми от реституирани имоти (за които също не са си мръднали пръста)... Мисълта ми е, че далеч не е някаква общовалидна необходимост. Всеки си търси начин на живот, който го устройва. И като си го намери - си го живее, колкото и "осъдително" да е поведението му в очите на околните.
И обикновено възмущението е винаги от страна на работещите към неработещите. Ами така са се уредили хората, да са живи и здрави. Едва ли има човек, който да има възможност да си остане в къщи, да му готвят и да го обгрижват, и да не се възползва от нея.
Така че напълно споделям това мнение:

Не е задължително.
Хората се чувстват щастливи по различни причини, не винаги развитието е това , което би ощастливило някой. И след като родителите нямат против....
Моя баща е така отгледан от майка си, мамино синче в пълния смисъл на думата, но се е чувствал добре и сега гледа майка си много всеотдайно и тя е доволна от това.
Така, че аз лично предпочитам да не се меся и да изказвам мнение за чуждото щастие и развитие, щом не ме касае лично и не ми пречи. Ако искат цял ден да лежат и да спят. Все ми е тая.
Цитирай

И аз съм убедена , че да си добър родител не е нужно само да храниш и обгрижваш детето си , а да му дадеш насока , да го подкрепиш да направи нещо с живота си , за да стане човек , който може да се гордее с постигнатото ...

Напълно съм съгласна newsm10
Аз имам такива познати, на които все някой друг им е виновен и все нещо им пречи. Все едно има някакъв велик заговор на вселената срещу тях. И това са интелигентни и способни хора, на които или не им стига кураж или просто така им е по-удобно. И всичко идва от възпитанието и примера, който ти дават родителите. Мен винаги са ме учили, че ако искам нещо трябва да се потрудя за да го получа и нищо не идва даром.
Цитирай

Ужас,ама то, не е луд този,който яде баницата,а този който я дава Naughty и е верно,че с тези приказки от нашето гардже по-хубаво няма, няма да стигнат далеч, това не е подкрепа ,а начин zа възпитаване на слабохарактерни, егоестични и най- вече мързеливи хора
Цитирай

София

Пречат ,не на младите ,а най вече на себе си. Когато станат болни и немощни ще изтрезнеят и ще ронят горчиви сълзи.
 Младите са си екстра,но и те рано или късно ще се озорят. Поне такива са ми наблюденията от подобни семейства... Кой сам си го направи ,никой не му е виновен казват.
Цитирай

Нека си помагат (пречат). Аз също нямаше да си мръдна пръста, ако някой ми е осигурил къде да живея, готви, чисти и ми прислужва денонощно.  Twisted Evil
Цитирай

Пречат.
Моите баба и дядо така съсипаха двете си дъщери.Възпитанието на сина им е по-хубаво, в самостоятелност.След като баба и дядо починаха, сравнително млади, дъщерите им сринаха живота си.Не можаха да свикнат по друг начин.Старо куче не се учи, казва народът.
Много се чудя на такива родители.
Цитирай

Насред хаоса

Те са почнали да му пречат да се развива като отговорен човек още от детството му. Щом си на близо 30 години и все още не смяташ, че може и ти да си виновен за неудачите в живота си, значи си възпитаван да мислиш, че си нещо повече от другите, че нещо друго ти пречи нарочно и т.н., само и само да не потърсиш причината в себе си. А за снахата какво да кажа - търкулнало се гърнето, та си намерило похлупака ...
Цитирай

Пловдив

Има една книга "Отровните родители", не помня автора вече, но в нея са описани точно подобни случаи. Родителите на някои деца формират у тях грешна представа за самите тях и тези деца не могат реално да преценят къде е мястото им в живота. Но от това страдат само децата, защото се получава невероятна разлика в очакванията от живота и от полученото.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 24 отговора