Кога проговориха децата ви?

  • 9 009
  • 78
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 38 476
До 2,9 - 3 годишна си говореше някакъв неин език. И малко фрази, колкото да се разбираме.
Даже малко се притеснявах.
Като тръгна на градина се отприщи.
В момента е на 3,6 и вчера се молех да спре да бърбори, че ме заболя главата. Grinning

# 61
  • Мнения: 151
Az sy6to imam zapitvane.
Dy6terq mi e na 2g. i 2 meseca,govori mnogo no na nqkakyv nein -kitaiski ezik.
Kazva nqkoi dumi,no vse o6te ne e pravila izre4eniq,stra6no mnogo e kontaktna,no neiska da povtarq dumi,
izmislq si gi po nein na4in.Ina4e razbira absolutno vsi4ko i pravi kakvoto i se kaje,no za govoreneto sme mnogo nazad.
Imali mqsto za pritesnenie?

# 62
  • Мнения: 1 367
Az sy6to imam zapitvane.
Dy6terq mi e na 2g. i 2 meseca,govori mnogo no na nqkakyv nein -kitaiski ezik.
Kazva nqkoi dumi,no vse o6te ne e pravila izre4eniq,stra6no mnogo e kontaktna,no neiska da povtarq dumi,
izmislq si gi po nein na4in.Ina4e razbira absolutno vsi4ko i pravi kakvoto i se kaje,no za govoreneto sme mnogo nazad.
Imali mqsto za pritesnenie?
Според мен няма място за притеснение.Когато се почувства готова,ще ви изненада с напълно членоразделна реч.

# 63
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
на около 2 г., но още не говори хубаво...не се притеснявам, 3ащото е двуе3ично дете.....

# 64
  • София
  • Мнения: 2 296
Дъщеря ми на година и половина говореше добре вече,съставяше изречения даже.само на казваше "р",а "л".
Малкия се га е на година и почти 3месеца,казва срички и прости думички-тате,ам-ам,ма-ма,баба и др.

# 65
  • София
  • Мнения: 1 230
До 1,11г. можех да си записвам в Речника на Ани новите думи. След 1,11г. вече не смогвах. Изведнъж се отпуши да говори. На ден по няколко нови думи + изречения. Първото й по-сложно изречение, с което направо ме разби,  беше на въпроса ми "Ани, какво ще вечеряш?" и отговор "Тати ноко папу!" /Тати ще донесе храната!/.

# 66
  • Мнения: 4 406
на 1г. 2 м. каза първото смислено нещо- кака пее. по- подробно описание даваше след 1г 8м

# 67
  • Мнения: 483
  bouquet
Дано стане по-скоро, много е хубаво! Но, не сравнявай детенцето си с другите, всяко дете си се развива по различен начин, и на колко ще проговори не е толково значимо, за това да стане успял човек!
Иначе синът ми проговори рано. На 9 месеца започна да казва: Мама, тати, баба  .... Сега повтаря всичко, което чуе и е много забавен!
Днес синът ми ме събуди и ми каза: Мамо Хисо, дасти, добо уто! Идваше ми да го изям!  Hug

# 68
  • Мнения: 1 447
Говореше думички и то добре още на годинката  а започна да прави изречения към 1.6м.
И при дъщеря ми беше така.Даже си спомням,че на 1.8 се опитваше да пее песнички от яслата.

# 69
  • Мнения: 2 577
синът ми е на 2.1г. но въобще не си дава зор с говоренето. Прави не много две-три бебешки думи навързани и ако иска нещо с по едно дума или мучи нещо...
Разбира всичко, но не е от децата папагали, които повтарят всичко, което чуят. когато той реши казва нещо, което е чул и запомнил. Разбираме се чудесно , за всичко, което иска общо взето казва дума, с която се оправяме и комуникираме. Повечето на неговата възраст са доста по-разговорливи, но всички деца са различни. Има такива, които просто не си дават зор и не говорят много много. По-своенрави. Казва когато той иска, не каквото ти му кажеш да повтори.
Лека полека нещата се нареждат - с всеки изминал ден все по някоя нова дума казва.

# 70
  • София
  • Мнения: 12 554
На 1 година и 10 месеца се отприщи и оттогава е като стара свекърва  - не млъква  Mr. Green

# 71
  • Мнения: 149
Бебка каза за първи път осъзнато "мам" на 10 месеца. малко след това "папа" и "тати".
Мъжът ми и говори на френски от самото раждане (дажи и преди това Wink ), а расте в среда на друг език и аз доста се притеснявах, че ще проговори много късно... Но като чета сега мамите споделили в тази тема си давам сметка, че даже сме напред "с материала"  Simple Smile макар речника да и е още съвсем кратичък.

Любимо и засега единствено съчетание от думички е "не, няня". Даже някой път почти го докарва до "няма" Laughing. Използва удачно "айде" още от 11 месец, а отскоро казва и много хубаво "мама", "дай",  "бати", "тете" - цвете, "бау-бау" за куче, "чаша"...
Не спира да бърбори на бебешки и непрекъснато се опитва да учи нови думи, сочейки всеки предмет първо на мен после и на татко си. Явно осъзнава вече че мама и тати говорят различни езици. Разбира ако и се говори и на български и на френски.
Ще се радвам, ако мами чийто деца растат в дву- или много - езична среда споделят опит...

# 72
  • Мнения: 1 440
Моята Натали проговори на 1 година и 6 месеца.От тогава не млъква. Laughing

# 73
  • Мнения: 3 092
Не зная точно , много рано беше .......
Децата са толкова различни . Grinning

# 74
  • София
  • Мнения: 275
Започна да прави изречения на около 1 година и 6 месеца! Говори на моменти доста развалено, но важното е, че много запомня и повтаря! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт