Не госпожа, а господин!

  • 3 874
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 883
Здравейте,
интересува ме имали и други градини където вместо госпожи има господин? Имаме един г-н в нашата градина,който свиреше на тържествата ,а сега го гледам в една от сборните групите.
 Една майка преди беше писала ,че и те имали господин, но не мога да намеря темата.Ако някой може да ми помогне да намеря темата. Hug

# 1
  • Мнения: 14 133
В една от русенските градини, не в нашата има.  Wink
Преди беше редови учител в една от градините. Сега е директор на друга градина.

# 2
  • софия
  • Мнения: 555
и аз не съм срещала, но би ми било интересно да рабера какви са му мотивите.

# 3
  • Мнения: 4 841
и аз не съм срещала, но би ми било интересно да разбера какви са му мотивите.

 newsm78 Какви може да са му мотивите? Решил е човекът, че това му е призванието, избрал си е тази професия... Нищо странно не виждам в мъж-учител (независимо дали в детска градина, училище, университет) - дори напротив, намирам тоталната феминизация на тази професия за по-скоро вредна, отколкото полезна. Аз бих се радвала ако детето ми има учител мъж. Самата аз съм само с отлични впечатления от учителите си - мъже (имала съм в основното училище, после в гимназията, и разбира се - в университета). Има и един такъв момент - професията не е нито престижна, нито добре платена, значи за да я работи човек, наистина го иска и чувства, че там му е мястото. Което за мен е изцяло положително.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Нищо странно не виждам в мъж-учител (независимо дали в детска градина, училище, университет).

Абсолютно съгласна с това. В живота на децата са необходими, колкото жените, толкова и мъжете.
За престижа на професията, обаче не - всяка професия е престижна, ако зад нея стои достоен човек. Другото са стереотипи и предразсъдъци.

# 5
  • Мнения: 3 376
Малко не е по темата,но аз лично бих се радвала ако сина ми има мъж учител.

Някак си ми се струват/ако наистина са по призвание такива/ по-улегнали,не толкова истерични и не се шашкат за най-малкото нещо.А и мъжете са склонни да са много по-търпеливи към децата.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Малко ми е странно, но и мъжете може би могат да организират малките деца. А може би са и по интересни знае ли човек newsm78

# 7
Не съм срещала,но може да са по-добри от госпожите

# 8
  • София
  • Мнения: 112
В детската градина на сина ми, учителят по английски е мъж. Изключително съм доволна, както от отношението му към децата, така и от методите му на обучение. Децата го обожават и слушат.

# 9
  • Мнения: 4 784
Познавам мъже /вярно, рядкост са/, които са светлини години по - способни от организация, занимавка и гледане на деца от много жени.

# 10
  • usa
  • Мнения: 2 113
Познавам мъже /вярно, рядкост са/, които са светлини години по - способни от организация, занимавка и гледане на деца от много жени.

има такива, да, но не е правило, че като са избрали необикновено поприще, са необикновено добри... моите деца са имали учители в детските градини, кой за по-дълго, кой за по-кратко. единият хич не го биваше. стараеше се момчето, понякога по изключение вадеше свежи идеи, но общо взето хич не го биваше...

# 11
  • София
  • Мнения: 4 866
При нас има и госпожа, и господин - съответно майката и бащата на децата ни. В детската градина и в училище има учители и помощен персонал, които са както жени, така и мъже.  Допускам, че някои от жените са госпожици.

# 12
  • Мнения: 1 896
Ами това е прекрасно, и аз бих искала да има повече такива хора, за децата е полезно и мъже, и жени да се грижат за тях. Тук в Швеция е често срещано, ако ви е интересно вижте тук.

# 13
  • Мнения: 7 263
Ами това е прекрасно, и аз бих искала да има повече такива хора, за децата е полезно и мъже, и жени да се грижат за тях. Тук в Швеция е често срещано, ако ви е интересно вижте тук.

Нивото на грижите за децата и образованието в Швеция са на светлинни години Peace
Но по темата съвсем на скоро си купих и прочетох една невероятна книга на Стив Бидлъф "Как се възпитават момчета". Освен че книгата е написана невероятно и я препоръчвам горещо на всички майки имащи момчета, в нея е отделено страхотно внимание именно на преподаватели, възпитатели и директори мъже. Влиянието на подобен човек върху децата било невероятно и много необходимо особено за хармоничното развитие на момчетата.
Като една от причините за по-трудното стартиране на момчетата в основните училища автора посочва именно почти изцяло женския персонал, който поема децата.

# 14
  • гр.София
  • Мнения: 4 151
 Много бих се радвала в с-мата на Образованието да има повече мъже. За разнообразие, а не защото жените са по-лоши.Мисля,че е полезно за децата.

Общи условия

Активация на акаунт