хайде и от мен една странна тема......

  • 10 168
  • 132
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 682
Какво толкова ти е чудно? Все още много момиченца се възпитават с приказката за Пепеляшка, където идва Принцът и всичко е цветя и рози. Естествено, че е хубаво всеки да е независим, но колко от хората са наистина такива.
Всеки трябва да има и план Б разбира се, но е много по-лесно някой друг да печели и мисли вместо теб.
Аз нямам дъщеря, но ако някога имам хич не бих била щастлива ако тя избере да е зависима от някой мъж.
Не е възможно обаче всичко да е наред, когато ти е време да създаваш семейство. А и такова не се създава с мисълта за раздяла.
Истината е някъде по средата, както винаги.

# 31
  • Мнения: 2 000
Моя мъж живее у нас.  Crossing Arms

И моят  Laughing

# 32
  • Мнения: 197
Не е необходимо да притежаваш апартамент, за да се чувстваш застрахована.Иначе аз съм абсолютно "за". Смятам , че една жена трябва да може да разчита на себе си по всяко време и никога не трябва да се оставя на течението, водена от интересите на когото и да било. Още повече в нашата балканска държавица......Вероятността да си зависима и унижена по балкански, особено ако нямаш образование и нещо стабилно зад гърба си (не говоря за имоти, а по принцип) тук е много голяма. Много от вас няма да ме разберат, съдейки от приятелките и познатите си. За 95% от жените , които познавам е съвсем нормално да работят и да си оставят дохода вкъщи, без да имат възможността да си похарчат поне част от парите за собствени нужди и без да се отчитат за какво са ги похарчили. Нормално е да въртят домакинство, да не излизат, докато мъжовете им си четат вестника и т.н...... , че много се отклоних.  В повечето случаи, за които се сещам , ако жената си имаше "застраховка", мъжът и не би си и  помислил за такова фриволно поведение.

# 33
  • Мнения: 384
Купихме си къща на мое име  Peace

# 34
  • Мнения: 166
От една година живеем в общо семейно жилище,но сега решихме да отидем да живеем в къщата на дядо ми която наследих. WinkДа му мисли той.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 744
От една година живеем в общо семейно жилище,но сега решихме да отидем да живеем в къщата на дядо ми която наследих.И съм се презастраховала недай си боже ако се разделим той няма да има право над нея понеже къщата няма да я прехвърля на мое име Laughing.
Toй така или иначе няма право на собственост върху къщата. Тя е твое лично имущество:)

# 36
  • Мнения: 1 475

       Та въпросчето ми не е ли по-удачно преди де се ожени или да заживее с някой мъж, една жена да се презастрахова, като се опита да се сдобие със собствено жилище, собствени спестени пари.т.е по никакъв начин да не зависи от мъжа  Wink????
Че,жената жени ли сА бре,аз все си мисля,че съм се омъжила пък то... Thinking
И как можах да се омъжа и аз,трябваше първо да се изуча,пет чест висши да взема,да поработя едни 30 години за да натрупам богатство,да си купя къща,и чак тогаз да се оглеждам за мъж....Ама по моите сметки,ще съм приличните 60-65 години...Нищо бре,все ще си намеря някой дядка да му родя внуци! Mr. Green
Абе жена,цял ден като си седя само това ли можа да измислиш.Сама ли го измисли или някой ти помогна! hahaha
Ти въри си трупай богатство и после се ЖЕНИ,нас ни остави рано да се женим...докат сме убавки все някой ще ни вземе!
 JoyПък нищо,че е богат!


     Сама, сама си го измислих, Crazy
     Колкото до жененето или омъжването, за мен е без значение как ще се каже, тъй като това никога  не ми  е било фикс идея!!! Wink
Какво толкова ти е чудно? Все още много момиченца се възпитават с приказката за Пепеляшка, където идва Принцът и всичко е цветя и рози. Естествено, че е хубаво всеки да е независим, но колко от хората са наистина такива.
Всеки трябва да има и план Б разбира се, но е много по-лесно някой друг да печели и мисли вместо теб.
Аз нямам дъщеря, но ако някога имам хич не бих била щастлива ако тя избере да е зависима от някой мъж.
Не е възможно обаче всичко да е наред, когато ти е време да създаваш семейство. А и такова не се създава с мисълта за раздяла.
Истината е някъде по средата, както винаги.

 Peace
Не е необходимо да притежаваш апартамент, за да се чувстваш застрахована.Иначе аз съм абсолютно "за". Смятам , че една жена трябва да може да разчита на себе си по всяко време и никога не трябва да се оставя на течението, водена от интересите на когото и да било. Още повече в нашата балканска държавица......Вероятността да си зависима и унижена по балкански, особено ако нямаш образование и нещо стабилно зад гърба си (не говоря за имоти, а по принцип) тук е много голяма. Много от вас няма да ме разберат, съдейки от приятелките и познатите си.   В повечето случаи, за които се сещам , ако жената си имаше "застраховка", мъжът и не би си и  помислил за такова фриволно поведение.

на 100% споделям мнението ти, много точно си го казала Peace
 Peace

# 37
  • Мнения: 8 228
На мен ми е много интересно как би станало това лично спестяване след брака. Живеем заедно, разходите ни са общи и парите ни са общи. Какво, всеки един да си направи отделна сметка ли? И да си къта там заплатата. Не че нямам около мен такива примери де. Семейства, в които си делят сметките - този месец за мен толкова, на теб ти се полагат толкова. Само че на мен това ми се вижда смешно. Заедно вземаме решения кои са в момента приоритетите за харчене на парите - отнася се за по-големите покупки. След това е ясно - първо трябва да се покрият сметките, да се осигури храната, детето, от там нататък всеки може да си харчи и за себе си. И не е нужно да се дава някому отчет.
А за снабдяването предварително със собствено жилище - трудна работа. Ако нямаш нещо по наследство, когато си материално готова да създадеш трайна връзка като се огледаш ще видиш, че всички свестни мъже отдавна вече деца гледат.

# 38
  • Мнения: 679
При нас нещата изглеждат така: още преди да се оженим живяхме заедно около 3 години. Всичко каквото имаме налице - спестени пари, купени електроуреди, автомобил, и още, още, да не изброявам, сме го постигнали двамата, от работа и никой нищо не ни е помагал кой знае колко. Никой на готово не е извадил 500-600 лв и да каже ето ви за печка примерно. Живот и здраве и за жилище пак двамата ще си действаме, ако някой помогне, то ще е с малко ...
За мен, както и за съпруга ми е НОРМАЛНО парите ни да са на общо място, а не всеки да си стиска неговите в портмонето, нормално е всеки от нас да похарчи пари за собствените си нужди, също така е нормално да домакинствам, правя го с удоволствие за семейството си. А тези, на които още им се живее им се чудя сега ли решиха, че искат да живеят  Rolling Eyes Имаше една приказка - всичко с времето си.
А това за жената да се презатрахова - да добре е, но ще ти дам един пример - бившата ми шефка, купила си жената жилище, кола, строй второ жилище, евала, НО вече на възраст 38-39 години, в къщи ни коте, ни куче, ни мъж. Застраховала се е ама така яко, че не искам да съм на нейно място ...
Другото което се питам, колко и какво трябва да работи една жена, като се имат предвид цените на имотите, за да спести пари за жилище за кратко време  newsm78

Последна редакция: пт, 11 юли 2008, 11:24 от бебка и бебко

# 39
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
plankton,
напълно съм съгласна с теб.
Застраховането за мен не е мислене, че една връзка е обречена. По-скоро сигурност, че АКО нещо стане, то няма да си зависима от благоволението на един мъж. Не става дума само за материално застраховане, но и примено с договор.
 
В българските условия някои неща са трудни ( апартамент, не знам дали има и договори), но е факт, че много жени водят супер нещастен живот, защото няма къде да отидат, нямат малко налични средства, като за начало... А те са нужни, ако трябва да наемеш нещо, за да живееш.

Мнението ми е, че българските жени подхождат повече със сърцето си, отколкото с разума. И аз съм била в такава позиция, когато платих половин кола, а тогавашният ми приятел я продаде, без да ми каже. Но от любов тогава никога не си бях представяла, че е възможно. Със сегашният ми акъл ще имам договор и собствена банкова сметка ( каквато имам , за собствена сигурност).

# 40
  • София
  • Мнения: 8 932
Не съм съгласна, че в повечето случаи жената отива да живее в жилището на мъжа. Много е относително. Почти в 50% от случаите жилището е на жената. Пък голяма част от хората си купуват жилище след брака.

# 41
  • София
  • Мнения: 62 595
Не приемам за много нормално в семейството да има "това си е мое, а твоето е общо" или някакви заигравки от вида "фонд и аз съм човек". Парите, които влизат в една къща са за семейството като децата са с предимство при разходите. Всеки от възрастните в общи линии знае колко са му дневните разходи по транспорт, храна и др. подобни. Каквато нужда има от нещо да си казва, а не да се опитва да си прави черна каса, алтернативно счетоводство и прочее прецаквания.
Зная за семейства, в които всеки гледа да не се мине с парите и накрая нищо добро не излиза.

За мен е за предпочитане да има сключен граждански брак.

# 42
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
И при граждански брак може да има договор.
Аз бих посъветвала и мъжете да се замислят, тъй като има жени, които обират до шушка всичко ( една жена тук завлече съпругът си със 180 000 евро и той трябваше да започне на 0).

# 43
  • Мнения: 750
И при граждански брак може да има договор.
Аз бих посъветвала и мъжете да се замислят, тъй като има жени, които обират до шушка всичко ( една жена тук завлече съпругът си със 180 000 евро и той трябваше да започне на 0).
Дека е таз жена да и стисна ръката бе! Mr. Green
Евала на жената.Оня кат е смотльо!

# 44
  • София
  • Мнения: 62 595
Добре де, ако след развод мъжът се стиска и вземе всичко е гадняр и не мислел за горката си жена и деца. Обаче, ако след развода започне пак от нулата е смотльо, а на бившата му правите евалла. Само се мятате от едната крайност на друга. Има ли изобщо мъж, който би ви удовлетворил по някакъв начин? Такова мислене е истинска рецепта за нещастен семеен или несемеен живот. Все някой някого трябва да прецака.

Общи условия

Активация на акаунт