Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 10 юли 2008, 18:42 ч.

Въшките на почит!!!

• 14 145
  • 38
  •   1
Отговори
  • у дома
Представяте ли си?!?! #Crazy
Не помня вече какво е детето ти да е с чиста глава! Cry
Тук децата ходят на градина без предварителен преглед за гниди и въшки. Ако случайно направи впечатление на учителките, че повечето деца се чешат, раздават на родителите по един лист с инфо какво представляват , как се размножават, как се разпространяват и какви мерки да предприемем за почистване и предпазване от повторно "накацване"! И това всеки месец, ЗАЩОТО не всяка майка обръща внимание! Напръскват ги с препарат и мислят това за достатъчно. Не се почистват умрелите и често виждам деца с "трупове" по главата - забелязват се с просто око! А и често се случва нещичко да оживее и всичко започва от начало #Crazy
От щерката се нанасят и при мен и става весело Mr. Green!
Опитвах се много пъти да обясня как в БГ ако намерят дори и един "труп" в косата, детето  не се допуска на училище и дори се дават болнични на родителя , за да го почисти. Поне така беше по мое време. Не само , че не се съгласяват ами и нападат - то не можело всяка сутрин учителката да ги пощела /щото няма мед. лице във всяко училище и Дг/ , пък ако имало детето това не било причина да губи от училище...тинтири минтири #2gunfire #2gunfire #2gunfire
И когато попитах дали в училищна възраст нещата се променят, представете си отговора: "амиии не се надявай"!!! #Crazy #2gunfire #Cussing out
Представям си как ще пощя и бебока още непроходил Joy Cry....

Как стои въпроса в момента в БГ?

# 1
  • София
Все още се подхожда сериозно, в детската градина ги проверяват всяка сутрин, и в училище от време на време също.

# 2
Това в Гърция ли е или греша? Blush
Тук са на мода кърлежите, не бой се. Вчера ми кацна един, но го видях навреме и го махнах, преди да се забие. Днес срещнах приятелка, на която и се е забил, обаче.  Close

# 3
  • Насред хаоса
 #Shocked Не мога да повярвам, че някъде се отнасят толкова безотговорно към тая напаст! При нас, да чукна на дърво, досега такива проблеми не е имало. И дано няма, че ще пада веселба с моите две кукли с тия косища, пък и моето! Но всеки с проблема си - вие с въшки, ние пък си имаме бълхи в градината! Важното е да не оставаме без гадинки!  #Cussing out

# 4
Бляк, гадост, не знаех за това ooooh!
Скоро и аз ще имам впечатления, дано не са същите!  Praynig

# 5
  • под водата
Въшки,а!??
Донт уори,на пари е! Mr. Green

# 6
Всяка сутрин в градината на сина ми проверяват децата за въшки. В училище не знам как е, не съм питала. Но аз не разчитам само на медицинския персонал и за това сама ги проверявам редовно. Wink
А иначе съм чувала, че въшките ходят на чисти хора, така че, споко. Явно детето ти е чисто. Laughing
И нещо полезно:
За да предотвратите опаразитяване, разресвайте косата два пъти седмично с гребен, потопен в чаша с топла вода, в която са добавени 10 капки масло от чаено дърво.

# 7
IANAMAIL, това, което виждаш не са трупове, а яйца, или черуки от яйца,
от които са излезли въшките. Яицата са ло-бистрички и прозрачни,
черупките са по-мътни и матови.

# 8
  • Насред хаоса
IANAMAIL, това, което виждаш не са трупове, а яйца, или черуки от яйца,
от които са излезли въшките. Яицата са ло-бистрички и прозрачни,
черупките са по-мътни и матови.

Joy Joy Добре я успокои с това описание ...

# 9
  • зад парка
Други такива оплаквания от Гърция имате ли? Или става въпрос за изолиран случай?!

Не съм се сблъскавал ас такъв пролем досега...

# 10
  • Горно нанадолнище
Други такива оплаквания от Гърция имате ли? Или става въпрос за изолиран случай?!

Не съм се сблъскавал ас такъв пролем досега...
Родос не е ли остров? Може да виреят само там...  Joy ...или не обичат да си напускат родното място...

# 11
  • София
Тук положението е абсолютно същото, като това, описано от авторката. Особено зимата честичко получавахме уведомителни бележки, че има случаи на деца с паразити в градината, а също и информационна брошурка за вида на въшките и начините за тяхното отстраняване, спонсорирана, разбира се, от RAID. Направо ме изумяваше безхаберието на учители и родители, особено като се има предвид, че става въпрос за скъпа и "елитна" градина.Ама, като се видя, че няма друг начин, почнах да проверявам главата на дъщеря ми поне 2 пъти дневно, миех с някакъв профилактичен шампоан и не сме имали проблем, слава Богу.
Иначе тук дори има специални салони, в които ходиш да те обезпаразитяват, но дано не ни се налага, че с моята гъста коса, не ми се мисли направо  Confused

# 12
  • Нови Искър
гадно
последно хванах въшки в инфекциозна болница докато ми лекуваха уж детето там Sick
а съм с коса до кръста Crazy
нали знаеш - газ, мас и оцет и ти гарантирам, че поне 6 месеца детето ти няма да има въшки Peace

# 13
Ехее, тази тема ми навява спомени...Ходех на  детска градина в близост до ромската махала с ромчетата и постоянно имах въшки. Те се убиват с препарат и падат, гнидите също се убиват, но не падат толкова лесно. Колко ме е пощила майка ми... Моята коса е гъста и къдрава, като имах въшки ме подстригваха късо и ставаше още по-зле- косата се къдреше много повече и нямаше изчистване. Да ти е живо и здраво детето, въшките са бели кахъри  Grinning

# 14
  • София
Бррр, и аз като дете имах въшки, и с моята дълга и гъста коса падаше едно скубане, кошмар направо. Но си мислех, че вече не са актуални тия гадинки, колко заблудена съм била...

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт