Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-38 от 38 отговора
Представяте ли си?!?! #Crazy
Не помня вече какво е детето ти да е с чиста глава! Crying or Very sad
Тук децата ходят на градина без предварителен преглед за гниди и въшки. Ако случайно направи впечатление на учителките, че повечето деца се чешат, раздават на родителите по един лист с инфо какво представляват , как се размножават, как се разпространяват и какви мерки да предприемем за почистване и предпазване от повторно "накацване"! И това всеки месец, ЗАЩОТО не всяка майка обръща внимание! Напръскват ги с препарат и мислят това за достатъчно. Не се почистват умрелите и често виждам деца с "трупове" по главата - забелязват се с просто око! А и често се случва нещичко да оживее и всичко започва от начало #Crazy
От щерката се нанасят и при мен и става весело Mr. Green!
Опитвах се много пъти да обясня как в БГ ако намерят дори и един "труп" в косата, детето  не се допуска на училище и дори се дават болнични на родителя , за да го почисти. Поне така беше по мое време. Не само , че не се съгласяват ами и нападат - то не можело всяка сутрин учителката да ги пощела /щото няма мед. лице във всяко училище и Дг/ , пък ако имало детето това не било причина да губи от училище...тинтири минтири #2gunfire #2gunfire #2gunfire
И когато попитах дали в училищна възраст нещата се променят, представете си отговора: "амиии не се надявай"!!! #Crazy #2gunfire #Cussing out
Представям си как ще пощя и бебока още непроходил 35 Crying or Very sad....

Как стои въпроса в момента в БГ?

Цитирай

Все още се подхожда сериозно, в детската градина ги проверяват всяка сутрин, и в училище от време на време също.
Цитирай

Това в Гърция ли е или греша? Blush
Тук са на мода кърлежите, не бой се. Вчера ми кацна един, но го видях навреме и го махнах, преди да се забие. Днес срещнах приятелка, на която и се е забил, обаче.  Mad
Цитирай

#Shocked Не мога да повярвам, че някъде се отнасят толкова безотговорно към тая напаст! При нас, да чукна на дърво, досега такива проблеми не е имало. И дано няма, че ще пада веселба с моите две кукли с тия косища, пък и моето! Но всеки с проблема си - вие с въшки, ние пък си имаме бълхи в градината! Важното е да не оставаме без гадинки!  #Cussing out
Цитирай

Бляк, гадост, не знаех за това ooooh!
Скоро и аз ще имам впечатления, дано не са същите!  Praynig
Цитирай

Въшки,а!??
Донт уори,на пари е! Mr. Green
Цитирай

Всяка сутрин в градината на сина ми проверяват децата за въшки. В училище не знам как е, не съм питала. Но аз не разчитам само на медицинския персонал и за това сама ги проверявам редовно. Wink
А иначе съм чувала, че въшките ходят на чисти хора, така че, споко. Явно детето ти е чисто. Laughing
И нещо полезно:
За да предотвратите опаразитяване, разресвайте косата два пъти седмично с гребен, потопен в чаша с топла вода, в която са добавени 10 капки масло от чаено дърво.
Цитирай

IANAMAIL, това, което виждаш не са трупове, а яйца, или черуки от яйца,
от които са излезли въшките. Яицата са ло-бистрички и прозрачни,
черупките са по-мътни и матови.
Цитирай

IANAMAIL, това, което виждаш не са трупове, а яйца, или черуки от яйца,
от които са излезли въшките. Яицата са ло-бистрички и прозрачни,
черупките са по-мътни и матови.

35 35 Добре я успокои с това описание ...
Цитирай

Други такива оплаквания от Гърция имате ли? Или става въпрос за изолиран случай?!

Не съм се сблъскавал ас такъв пролем досега...
Цитирай

Други такива оплаквания от Гърция имате ли? Или става въпрос за изолиран случай?!

Не съм се сблъскавал ас такъв пролем досега...
Родос не е ли остров? Може да виреят само там...  35 ...или не обичат да си напускат родното място...
Цитирай

Тук положението е абсолютно същото, като това, описано от авторката. Особено зимата честичко получавахме уведомителни бележки, че има случаи на деца с паразити в градината, а също и информационна брошурка за вида на въшките и начините за тяхното отстраняване, спонсорирана, разбира се, от RAID. Направо ме изумяваше безхаберието на учители и родители, особено като се има предвид, че става въпрос за скъпа и "елитна" градина.Ама, като се видя, че няма друг начин, почнах да проверявам главата на дъщеря ми поне 2 пъти дневно, миех с някакъв профилактичен шампоан и не сме имали проблем, слава Богу.
Иначе тук дори има специални салони, в които ходиш да те обезпаразитяват, но дано не ни се налага, че с моята гъста коса, не ми се мисли направо  Confused
Цитирай

гадно
последно хванах въшки в инфекциозна болница докато ми лекуваха уж детето там Sick
а съм с коса до кръста Crazy
нали знаеш - газ, мас и оцет и ти гарантирам, че поне 6 месеца детето ти няма да има въшки Peace
Цитирай

Ехее, тази тема ми навява спомени...Ходех на  детска градина в близост до ромската махала с ромчетата и постоянно имах въшки. Те се убиват с препарат и падат, гнидите също се убиват, но не падат толкова лесно. Колко ме е пощила майка ми... Моята коса е гъста и къдрава, като имах въшки ме подстригваха късо и ставаше още по-зле- косата се къдреше много повече и нямаше изчистване. Да ти е живо и здраво детето, въшките са бели кахъри  Very Happy
Цитирай

Бррр, и аз като дете имах въшки, и с моята дълга и гъста коса падаше едно скубане, кошмар направо. Но си мислех, че вече не са актуални тия гадинки, колко заблудена съм била...
Цитирай

И в училището на дъщеря ми имаше, редовно получавах уведомителни писма. По случая реших да се поинтересувам за тукашни препарати, в случай на нужда (гас и мас няма как да намеря). Оказа се, че върху въшките смъртоносно действа водата за уста "Листерин" (това за сведение на майките в Америка). Нанася се обилно върху суха коса, покрива се главата с найлон, престоява 1-2 часа и се мие. Повторена и потретена тази процедура, гарантира измирането на всички "посетители".
Цитирай

Ауу, Sneji, много ти благодаря  bouquet Ще го запомня това в случай на нужда. То дано не се налага, де!
Цитирай

Ами споко и при нас в испанско е така!
Раздават едни бележчици, че в училище
има въшки, и която майка има желание си
чисти детето·Преди два месеца и ние бяхме
подлудяли от тези гадинки, но управия няма·
Цитирай

Да сте живи и здрави момичета, че се обадихте толкова скоро с ободряващите си мнения!
Първо искам да уточня за Лилянчо, че Родос като остров наистина няма нищо общо с Гърция - на мен вече ми прилича на едно голямо село! Дано при вас е по-различно! Но пък като чета момичетата от Америка и Канада какво пишат, да не вземе да се окаже, че само в БГ правилата са така строги?! Може пък това да е едно от нещата ,които трябва да приемем по пътя ни към обединена Европа newsm78 Mr. Green
Джейн, наистина е на пари, ама като ги сънуваш! Аз по тия наши неволи не веднъж съм сънувала гадинки и наистина скоро след това шефката се сещаше да ми плати! Very Happy Съвпадение или....
Чут Чут, намерих начин и си направих мас / друга интересна история /, с триста зора намерих и газ. Сетих се веднага като ми се случи първия път - и аз като вас съм го преживяла като малка, и ние със щерката имаме дълги коси. То май само там се задържат , иначе ако е къса може би падат Thinking
Та исках да кажа - положението не се оправи за повече от две седмици, максимум три! Като къпеш, къпеш то се измирисва и хайде пак на ново! Спасявам се колкото успявам с постоянното пощене и профилактика , пръскам и с един миризлив лосион всеки ден преди градина, но имам чувството, че се имунизираха Laughing
Ще опитам съвета на Кампари с чаеното дърво, ще ни спаси за известно време надявам се Praynig.
Цитирай

А ние тук обсъждахме оферта за почивка на о. Родос. Това с въшките е още една капка в чашата на съмнението!  Wink

Имаше един период с големия ми син - почти постоянно беше с въшки, но беше лято и явно някое дете от махлата не го чистеха и така едно от друго се заразяваха. Аз чистя, проверявам всеки ден и след няколко дни пак наново. Бях със супер дълга коса и мен ме полазиха  ooooh! Беше си кошмар. Почти цяло лято. Тогава започнах да предупреждавам всички майки в махлата да си проверяват децата. Е, най-после имаше резултат.   Crazy
Цитирай

Искрено ти съчувствам за този проблем. И много се надявам в Бг да си останат строги правилата. Като ви чета направо се ужасявам, честно.
Чувала съм, че върху боядисана коса не ходели. Но не знам дали е вярно. Може да пробваш, поне при теб да не идват гадовете.
Цитирай

Бо, заповядайте, хубаво е! Ако не си за постоянно тук виждаш само хубавите неща. Аз съм идвала 4-5 пъти преди да решим да се установим. Що се отнася за гадинките - щях да ти кажа, че вие няма да имате контакт с въшлъовци, но пък се сетих , че момичетата от Испания, Канада и Америка казаха, че и при тях не обръщат особено внимание...
Тенденцията на моята парадоксална мисъл е, че в момента е пълно с туристи от къде ли не...
Едно ще ти кажа малко в страни от темата - морето не е за изпускане! И аз съм от Варна, повярвай ми разлика има!
Цитирай

Дъщеря ми е на 10 г. и никога , нито в детската градина ,нито в у-ще се е случвало някое дете да има въшки.
Точно преди няколко дена си мислех , как до сега не е прехванала и тя от някъде (не че ни трябват) но като се сетя по наше време какво беше чак ми се стори странно
Цитирай

Да сте живи и здрави момичета, че се обадихте толкова скоро с ободряващите си мнения!
Първо искам да уточня за Лилянчо, че Родос като остров наистина няма нищо общо с Гърция - на мен вече ми прилича на едно голямо село! Дано при вас е по-различно! Но пък като чета момичетата от Америка и Канада какво пишат, да не вземе да се окаже, че само в БГ правилата са така строги?! Може пък това да е едно от нещата ,които трябва да приемем по пътя ни към обединена Европа newsm78 Mr. Green

Благодаря! Успех в борбата с гадинките!

Цитирай

ами не ми се искаше да го пиша, но да не хващат въшки грам, значи да си боядисаш децата и да са винаги боядисани Crying or Very sad
наистина на боядисана коса не ходят, повярвай ми, особен но от както ходя по домовете за изоставени деца, не само мен но и друго мацки боядисването след пощене на 30 деца от въшки ни помага да не си ги занесем и у дома
а има и нещо друго, преди години, още ученичка, хванах въшки зимата и от училище ме изпратиха в една лаборатория да ги изследват. Отивайки в една стаичка в Института по заразни и паразитни болести, пълна със аквариуми със въшки, хлебарки, гъсеници, червеи - всичко си отглеждат там, мацката, която ми ги гледа на микроскоп каза, че това са лабораторно създадени въшки и трудно унищожими Rolling Eyes
Цитирай

Неприятно. Учудвам се, че майките, които искат в детските градини да няма здравен контрол, не са дошли да кажат колко ще е добре децата им да ходят с въшки постоянно. Или с грип може, а с въшки не  Mr. Green
Цитирай

мацката, която ми ги гледа на микроскоп каза, че това са лабораторно създадени въшки и трудно унищожими Rolling Eyes

#Shocked #Shocked
Цитирай

А тийновете ги търгуват по левче парчето, което им гарантира няколко дни без училище  Whistling
Цитирай

хахаха, голяма веселба  Mr. Green
Спомням си, сестра ми беше бебе на 5 - 6 месеца и майка ми както я кърмеше и  Shocked тя с гнидки в супер рядката й бебешка косица. Познайте кой ги беше донесъл от училище  Mr. Green
По темата. И тук не се ШаШкат хич, ако някое има въшки. Пишат на вратата на градината "Имаме въшки" и с това се прикл*Чва. Познайте тогава как почвам да мажа дЕтето, Че ако ги пренесе на мене,м с тая коса до д_то нямам очистване (то не Че и има койд а ме Чисти). Па онова ми ти ШампоанЧе смърди та се не трае... Та Чак въшките бягат от него.
Ех, явно е ефикасно, Щом гадинките все ни подминават (да Чукна на дърво)  Mr. Green
Цитирай

Ох...засърбя ме главата като ви чета  Smile
Случвало ми се е да видя въшка на главата на едно момиче(ромка), която седеше пред мен в трамвая. Като се прибирах и се чудех дали нямам и аз вече заселници на главата..ужас просто.
Иначе като малка съм ходила на Гърция на лагер и бяхме в общежития заедно с гръцки лагерничета и си дойдох с въшки  Confused Така се върна и племенницата ми миналото лято пак от Гърция.
Цитирай

Аз тази година, за съжаление,  натрупах огромен опит и познания за въшките. От септември до сега, всеки месец по 2 пъти третирам въшки.
Мислех, че не е кой знае какво, но се оказа огромен проблем. До сълзи от безсилие стигах, вече се бях отчаяла и мислех да бръсна главите на децата (момичета!).
Въшките мутират и не се изтребват от тукашните препарати, те са с 2 активни съставки и няма голям избор. Отделно е възможна и алергична реакция.
Прерових Интернет, с хастара го обърнах за инфо.
Та ето какво открих:
за Европа, изресване с електрически гребен.
масло от лавандула, по 1-2 капки всеки ден зад ушите и на тила, любими места на въшките, но това е за профилактика, а също може да предизвика алергична реакция, та внимателно се употребява.
Аз сложих кана безцветна на децата, естествен продукт, полезно е за косата, особено след агресията с гребен и препарат. Подейства за около месец обаче....
Зехтин с капки лаванда - косата се маже обилно, както и се втрива в кожата на главата, после се завива платно с найлон и се седи 1-2h. Убива въшките, но не и гнидите, затова се налага след 5-7 дни повтаряне на процедурата.
Снощи ги бихме с Листерин. УМРЯХА  гадовете!
Отделно всичко в къщи се изпира с гореща вода, може да си представите на всеки 2 седмици, освен текущото пране, да се перат завивки, играчки, дивани и т.н.
Вече изпадам в тих ужас само като видя някой да си пипне главата.
Цитирай

Божкееее УжасТ!!!?!?!?! #Cussing out Sick Shocked
Момичета съчуствам ви!!!
За съжаление по мои скромни наблюдения, това с боядисаните коси си е мит. В училище и то в гимназията имахме една съученичка, която си ги внасяше от Сирия където ходеше лятото, че имала роднини. Майка и мажеше, мажеше.... и все въшки... А тя беше екстремиска, имаше даже няколко цвята на главата си.... но това не помагаше хич. Та редовно си въшлясвахме целия клас. Станахме специалисти по лековете. Кой каквото намереше докладваше и пробвахме повсеместно.Беше ужасноSad(
Цитирай

наистина на боядисана коса не ходят, повярвай ми

Мне.
Боядисвам се редовно от 8-ми клас.
И в Университета бях въшлясала.
Една въшка да има в съседния квартал, ще ме намери.
Цитирай

... Или с грип може, а с въшки не  Mr. Green

Към въшки не знам някой да е развил имунна защита... Към вирусите, обаче - по-може.

Не знам защо сополите се бъркат с грип.
Моето бебе кашля от месец, но по веднъж-два пъти и то докато спи. Дали да го изолирам?
Цитирай

Ивонска изолираш без право на достъп, само купичка храна, капки и сиропи поне 3 вида и вода през една дупка му пускай Crazy
явно са си гадове тез шпинги, 27 години вярвам, че боята ме спасява и вие ме убихте ooooh!
но реално аз последния път ги хванах боядисана Rolling Eyes
гаднички са станали, като хлебарките - мутиращи ooooh!
желая успех на всички в борбата, ако чуя още някой лек или се сетя - ще пиша
а мацките в чужбина ако искат, да си дават адресите и да пращам газ и мас, сериозно Peace
Цитирай

...
Една въшка да има в съседния квартал, ще ме намери.

35
Цитирай

Сега се сещам, че и мойта щерка от Америка си ги внесе. Беше на лагер 1 мес. и те се размножавали...
Цитирай

Олеле, ужас! Знам какво беше, когато аз въшлясвах- милата ми мамичка! Ако сега някоя от моите се сдобие с тези твари и дойдат при мен, ще се самоубия.... или ще си ходя така, кво пък. Може имунитет и към тях да се изгражда. МОже въшката да е вирус...
Цитирай

Мале УЖАС-така мразя въшките.Вече си мислех че ги няма.Когато бях малка редовно бях с въшки.А щом аз и сестра ми и познайте майка как полудаваше да ни чисти.И вече последно 1999г.ме подстригаха заради въшки и от тогва нямам.И си мислех че вече не съществуват поне в БГ де.Направо настръхвам като се сетя.Дано да нямаме този проблем че Теди с тая къдрева косичка незнам как ще се оправям.Ужас.
Аз последно се оправих с едно препартче бяха пуснали за въшки с мнооооого ситно гребенче че то ми помогна и на него нанизана на всяко зъбче прежда и реша и направо пада всичко но първо ме подстригаха и тогава.Небеше много късо до ухото. hahaha
Ама хич не есмешно РЕВЯХ постоянно че ме достригаха и вече ето 9г. си чакам да си порасне косата и все още ми е до сутиенна 35
Цитирай

1-38 от 38 отговора