Въшките на почит!!!

  • 18 720
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 396
Представяте ли си?!?! #Crazy
Не помня вече какво е детето ти да е с чиста глава! Cry
Тук децата ходят на градина без предварителен преглед за гниди и въшки. Ако случайно направи впечатление на учителките, че повечето деца се чешат, раздават на родителите по един лист с инфо какво представляват , как се размножават, как се разпространяват и какви мерки да предприемем за почистване и предпазване от повторно "накацване"! И това всеки месец, ЗАЩОТО не всяка майка обръща внимание! Напръскват ги с препарат и мислят това за достатъчно. Не се почистват умрелите и често виждам деца с "трупове" по главата - забелязват се с просто око! А и често се случва нещичко да оживее и всичко започва от начало #Crazy
От щерката се нанасят и при мен и става весело Mr. Green!
Опитвах се много пъти да обясня как в БГ ако намерят дори и един "труп" в косата, детето  не се допуска на училище и дори се дават болнични на родителя , за да го почисти. Поне така беше по мое време. Не само , че не се съгласяват ами и нападат - то не можело всяка сутрин учителката да ги пощела /щото няма мед. лице във всяко училище и Дг/ , пък ако имало детето това не било причина да губи от училище...тинтири минтири #2gunfire #2gunfire #2gunfire
И когато попитах дали в училищна възраст нещата се променят, представете си отговора: "амиии не се надявай"!!! #Crazy #2gunfire #Cussing out
Представям си как ще пощя и бебока още непроходил Joy Cry....

Как стои въпроса в момента в БГ?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 508
Все още се подхожда сериозно, в детската градина ги проверяват всяка сутрин, и в училище от време на време също.

# 2
  • Мнения: 2 386
Това в Гърция ли е или греша? Blush
Тук са на мода кърлежите, не бой се. Вчера ми кацна един, но го видях навреме и го махнах, преди да се забие. Днес срещнах приятелка, на която и се е забил, обаче.  Close

# 3
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
 #Shocked Не мога да повярвам, че някъде се отнасят толкова безотговорно към тая напаст! При нас, да чукна на дърво, досега такива проблеми не е имало. И дано няма, че ще пада веселба с моите две кукли с тия косища, пък и моето! Но всеки с проблема си - вие с въшки, ние пък си имаме бълхи в градината! Важното е да не оставаме без гадинки!  #Cussing out

# 4
  • Мнения: 4 111
Бляк, гадост, не знаех за това ooooh!
Скоро и аз ще имам впечатления, дано не са същите!  Praynig

# 5
  • Мнения: 750
Въшки,а!??
Донт уори,на пари е! Mr. Green

# 6
  • Мнения: X
Всяка сутрин в градината на сина ми проверяват децата за въшки. В училище не знам как е, не съм питала. Но аз не разчитам само на медицинския персонал и за това сама ги проверявам редовно. Wink
А иначе съм чувала, че въшките ходят на чисти хора, така че, споко. Явно детето ти е чисто. Laughing
И нещо полезно:
За да предотвратите опаразитяване, разресвайте косата два пъти седмично с гребен, потопен в чаша с топла вода, в която са добавени 10 капки масло от чаено дърво.

# 7
  • Мнения: 4 585
IANAMAIL, това, което виждаш не са трупове, а яйца, или черуки от яйца,
от които са излезли въшките. Яицата са ло-бистрички и прозрачни,
черупките са по-мътни и матови.

# 8
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
IANAMAIL, това, което виждаш не са трупове, а яйца, или черуки от яйца,
от които са излезли въшките. Яицата са ло-бистрички и прозрачни,
черупките са по-мътни и матови.

 Joy Joy Добре я успокои с това описание ...

# 9
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Други такива оплаквания от Гърция имате ли? Или става въпрос за изолиран случай?!

Не съм се сблъскавал ас такъв пролем досега...

# 10
  • Мнения: 2 005
Други такива оплаквания от Гърция имате ли? Или става въпрос за изолиран случай?!

Не съм се сблъскавал ас такъв пролем досега...
Родос не е ли остров? Може да виреят само там...  Joy ...или не обичат да си напускат родното място...

# 11
  • Мнения: 151
Тук положението е абсолютно същото, като това, описано от авторката. Особено зимата честичко получавахме уведомителни бележки, че има случаи на деца с паразити в градината, а също и информационна брошурка за вида на въшките и начините за тяхното отстраняване, спонсорирана, разбира се, от RAID. Направо ме изумяваше безхаберието на учители и родители, особено като се има предвид, че става въпрос за скъпа и "елитна" градина.Ама, като се видя, че няма друг начин, почнах да проверявам главата на дъщеря ми поне 2 пъти дневно, миех с някакъв профилактичен шампоан и не сме имали проблем, слава Богу.
Иначе тук дори има специални салони, в които ходиш да те обезпаразитяват, но дано не ни се налага, че с моята гъста коса, не ми се мисли направо  Confused

# 12
  • Мнения: 4 195
гадно
последно хванах въшки в инфекциозна болница докато ми лекуваха уж детето там Sick
а съм с коса до кръста Crazy
нали знаеш - газ, мас и оцет и ти гарантирам, че поне 6 месеца детето ти няма да има въшки Peace

# 13
  • Мнения: 1 763
Ехее, тази тема ми навява спомени...Ходех на  детска градина в близост до ромската махала с ромчетата и постоянно имах въшки. Те се убиват с препарат и падат, гнидите също се убиват, но не падат толкова лесно. Колко ме е пощила майка ми... Моята коса е гъста и къдрава, като имах въшки ме подстригваха късо и ставаше още по-зле- косата се къдреше много повече и нямаше изчистване. Да ти е живо и здраво детето, въшките са бели кахъри  Grinning

# 14
  • София
  • Мнения: 3 782
Бррр, и аз като дете имах въшки, и с моята дълга и гъста коса падаше едно скубане, кошмар направо. Но си мислех, че вече не са актуални тия гадинки, колко заблудена съм била...

Общи условия

Активация на акаунт