Успявате ли да изгоните скуката?

  • 2 927
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 378
Лятото няма скука.
Даже на моменти ми се иска да е зима, че по спокойно и по малко уморително.
А и аз не седя цял ден да се чудя какво забавление да намирам за детето си. Да се учи сам да се забавлява, да не съм му роб. Трябва да се научи на каквото и място да е поставен да се адаптира и да си прави веселото. Мен някой да не е седнал да ми измисля забавления.
Споко , децата са умнички и не е необходимо само ти да измисляш!След като покажеш ще бъдеш учудена колко бързо сами намират забавленията си и колко по-изобретателни са от теб. Mr. Green Децата се учат и не е необходимо ти да измисляш винаги ,НО е необходимо в началото да дадеш идеята ,да ги научиш да мислят,да прилагат умения и знания в нестандартна обстановка. Сама казваш,че трябва да се НАУЧИ !!! Процеса на научаване е двустранен. Mr. Green

# 16
  • Мнения: 2 448
.... Сама казваш,че трябва да се НАУЧИ !!! Процеса на научаване е двустранен. Mr. Green

Аз не се оплаквам, при мен е лудница, скука няма и не е имало, споделих мнението си по темата. Стори ми се, че авторката се опитва да измисля разнообразие, аз по скоро искам да усетя кво е това скучно.  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 7 378
Аз не се оплаквам, при мен е лудница, скука няма и не е имало, споделих мнението си по темата. Стори ми се, че авторката се опитва да измисля разнообразие, аз по скоро искам да усетя кво е това скучно.  Mr. Green
newsm10 И аз това се чудех - какво е това скучно  newsm78 защото и при нас е ....весело и пакостливо. Laughing

# 18
  • Мнения: 256
При вас може и да е весело,авторката просто иска малко свежи идеи.Може пък да няма 60 кв.мтераса и градина с пясъчник и пързалка. newsm78Ако имаше сигурно нямаше да търси идеи,и аз не бих имала нужда.
Моят син пък на дърти години ме накара да му купя рибки с магнит и въдица JoyЦял ден стоя на един стол и ги ловеше от леген с вода.Баща му обеща истинска въдица и за риба естествено

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 23 639
Вариант е и да помолиш детето да се включи в домашната работа. Според възрастта, моят син пъха мръсните дрехи в пералнята, вади чистите в легена, пъха ги в сушилнята, вади по една чаша (една по една всичките чаши) от миялната, влачи собствен парцал с дръжа (не може да се каже, че бърше пода) Laughing Всичките тези неща аз мога да ги свърша и по-бързо и по-добре, но за него е важно да се чувства голям и полезен. А са чудесно забавление.

Остава и да го науча да си събира играчките Rolling Eyes Неясно защо това задължение не го иска hahaha

Иначе сега когато е топло му давам безвредни боички за тяло и го пускам на терасата гол. След няколко показвания схвана идеята и сега се разкрасява сам. После само трябва да го окъпя. Оставям го да "готви" листата от няколко саксии - малко вода, няколко купички и лъжички и разбира се, прежалените мушката Laughing Трябва да се увериш, че не са отровни растенията, защото моят син си опитва понякога от ястията  chef

Общи условия

Активация на акаунт