Докога подхвърлени бебета?

  • 2 064
  • 29
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 529
http://sofia.dir.bg/2008/07/10/news3181867.html
 Добре поне ,че е оживяло. Нека има добър късмет!

# 1
  • Мнения: 959
ами явно това може да е бащата, и майката е преценила че тя не може да го гледа  Rolling Eyes
Аз не мога да разбера как може да има жени които да не искат да си гледат собствените си деца  #Cussing out

# 2
  • Мнения: 649
До кога? До когато  се образоват какво е презерватив и да започнат да го ползват и да мислят преди това дали да създават живот, като няма да го гледат.

# 3
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Свят голям, кукувици разни Confused

# 4
  • Мнения: 959
вярно е и това, но защо се случва на такива кукувици да забременяват и раждат без проблем, а познавам доста свестни и сериозни семейства които с години чакат чудото да се случи и за нищо на света не биха изоставили детенцето си  Close

# 5
  • Мнения: X
вярно е и това, но защо се случва на такива кукувици да забременяват и раждат без проблем, а познавам доста свестни и сериозни семейства които с години чакат чудото да се случи и за нищо на света не биха изоставили детенцето си  Close
мда, за съжаление е точно така. Откачените и безотговорните се плодят и множат...Имаме си цяло семейсвто луди в блока. Половината от тях се правят на луди,за да не работят. Дъщерята  се роди нормална, но я записаха в бавноразвиващото,макар че всъщност проблема беше не друго,а мързел.
Тя никога не е работила. Но много бързо се разви сексуално. Сега има дете и пак не работи.Получава социални помощи от държавата. Каза,че никога нямало да работи. По цял ден се чуди какво да прави, станала е 100 кила от бездействие.  Сега май има ново гадже, току виж пак забременее.Детето й дори и да имаше шанс да се развие нормално,при тази среда,в която живее ( с трима луди чичовци в мръсен и порутен апартамент),няма как да израстне като пълноценен човек. Може да му се случи всичко, дори и да изхвърчи през терасата някой ден,както изхврчаха няколко кученца, хвърлени от някакъв гостенин от деветия етаж.  Сега остава да роди и още едно и лудите ще станат повече от нормалните в махалата.

# 6
  • София
  • Мнения: 140
Докато държавата си затваря очите за цялата свинщина на такива хора, докато не се въведат  закони забраняващи на хора с психически увреждания да имат деца, докато не се вземат такива мерки, че .......дълго да им държи влага #Cussing out
Миналата събота темата на Мартин Карбовски беше точно такава-трябва ли такива хора да имат деца.....

# 7
  • Мнения: X
Може и да е жестоко,ама такива по-добре да ги кастрират Crossing Arms

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 366
Уж разбирам защо има деца за които не могат да се грижат родителите, но не разбирам защо не ги раждат в болницата и да ги оставят с уредени документи за осиновяване и така да им дадат шанс да си имат семейство. Защо трябва да е в кофата за боклук, в тоалетната, пред нечия врата т.н.

# 9
  • София
  • Мнения: 62 595
Винаги ще има подхвърлени деца, независимо от социалните фактори. Това се е случвало винаги и навсякъде. Разликата е била само в това кой се е грижел за детето - дали са другите членове на рода, някой от селото или детето е дадено на други хора и бъде заведено незнайно къде. Според мен това е част от животинско-човешката ни природа. Среща се и при дивите животни.
Във всеки случай подхвърлянето на детето е за предпочитане пред детеубийството. Така поне бебето има някакъв шанс да оцелее и да живее нормално.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 529
 А тези "майки"не са били сами съвсем, все някой е знаел ,че са бременни. Как се премълчава това? А може би са търсели помощ и са си желали децата до последно.

# 11
  • Мнения: 14 133
Ще има, докато съществуват безотговорни хора с ниска здравна и всякаква култура.   ooooh!
Поне да ги оставят след подписване на съответни документи за отказ, за да могат да ги осиновяват сериозни двойки, които не могат да имат детеце.  Crossing Arms

# 12
  • Мнения: 308
Може и да е жестоко,ама такива по-добре да ги кастрират Crossing Arms

   Въобще не е жестоко. Жестоко е да оставиш бебе до боклука, стълбището или където и да било. Аз бих разстреляла такъв човек без да ми мигне окото. Дори ще спя спокойно след това, защото съм спасила няколко човешки живота.

   Темата ме разстрои.

# 13
  • Мнения: 494
Докато свят светува за съжаление. Но наистина по-добре подхвърлени,отколкото убити. А за това, дали никой не е заподозрял или дори е знаел, какво да ви кажа, в Германия през месец, два се случва да намират във фризери, килери убити от майките си бебчета,като в повечето случаи са повече т две.Имаше дори веднъж случай на 8 дечица.И винаги тогава всички се питат, е как така аджеба, никой не е разбрал,че са били бременни? Ами ей така и ще продължават да се питат...
А това детенце дано има повече късмет в живота, ще се моля за него Praynig

# 14
  • Мнения: 3 634
Ох, аз ако го намеря няма да се обадя в полицията! Ще го скрия у дома и ще се грижа за него докато ме хванат. После, сигурно ще изгния в затвора...  Cry

Общи условия

Активация на акаунт