Клотримаzол и бременност..?

  • 3 567
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 658
Бих искала да попитам дали някой е zапоzнат,може ли да се прилага Клотримаzол крем по време на бременност?Аz съм доволна от него и иначе го полzвам.Но zа в момента не съм сигурна..Благодаря ви.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Бих искала да попитам дали някой е zапоzнат,може ли да се прилага Клотримаzол крем по време на бременност?Аz съм доволна от него и иначе го полzвам.Но zа в момента не съм сигурна..Благодаря ви.

Да, безопасен е.Вчера ми го изписаха. АГ лекарката и кожната се събраха ,за да ме видят заедно .Изписаха ми го и ми казаха че е абсолютно безвреден.

# 2
  • Мнения: 4 496
На мен лекарката от женската консултация точно Клотримазол ми беше изписала по време на бременността. Мисля, че няма проблем да го ползваш, но за продължителността не съм сигурна колко е допустимата. Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 11 юли 2008, 12:59 от мис арк

# 3
Аз ползвах канестен в 18 -та седмица, чиято основна съставка е клотримазол и то 2 опаковки. Изключително много вярвам на лекаря си, че няма да ми даде нищо вредно, пък и мои приятелки са ми казвали, чв са им изписвали клотрим. когато са били бременни. Желая ти успех!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 576
На мен лекарката от женската консултация точно Клотримазол ми беше изписала по време на бременността. Мисля, че няма проблем да го ползваш, но за продължителността не съм сигурна колко е допустимата. Rolling Eyes

И един съвет, ако не са ти казали- по-добре е леко  да се намокри глобулата преди поставянето. Така се усвоява по-лесно и по-бързо. Това ме посъветва гинеколог. Flutter

Тя пита за крем.

# 5
  • Мнения: 4 496
На мен лекарката от женската консултация точно Клотримазол ми беше изписала по време на бременността. Мисля, че няма проблем да го ползваш, но за продължителността не съм сигурна колко е допустимата. Rolling Eyes

И един съвет, ако не са ти казали- по-добре е леко  да се намокри глобулата преди поставянето. Така се усвоява по-лесно и по-бързо. Това ме посъветва гинеколог. Flutter

Тя пита за крем.

Ау, недоглеждане. Съжалявам. Отивам да се редактирам. Blush

# 6
  • Мнения: 2 658
О,много ви благодаря  Hug .
Проблема ми е,че не съм в БГ,иначе щях да питам в някоя аптека или направо лекар.Но съм си го донесла от БГ,върху него пише само на български и така.А пък имам някакъв лек сърбеж и дискомфорт,въпреки,че на последната консултация уж ми нямаше нищо.
Много ми помогнахте  Simple Smile

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Деси, и моята микробиология е чиста. Обаче по крака ми, на гънката, близо до гениталиите се получи нещо като  протрито. Та вчера ми обясниха, че по кожата ни винаги има гъбички и от потенето се активират. Та при мене затова ми изписаха Клотримазола.

# 8
  • Мнения: 99
Аз имах гъбички в началото,но след като ги третирах една седмица с Клотримазол се оправих.При мен беше по-сериозно и се радвам,че има лекарство дето помага иначе човек може да се побърка. Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 1 121
Беше ми изписан точно по време на бременност, друг е въпросът, че хич не ми помогна.

# 10
  • Мнения: 1 085
След като сте ползвали клотримазола имали ли сте някакви оплаквания след време.Появявали ли са се пак гъбичките?
Понеже и аз ще ходя в чужбина и да си взема една тубичка за всеки случай.

# 11
  • Мнения: 1 512
И на мене са ми изписвали Клотримазол по време на бременност.Не се притеснявай.

# 12
  • Мнения: 2 131
На мен ми беше изписан от гинеколожката в деветия месец на бременността.

# 13
  • Мнения: 3 929
Простете за невежеството, но за какво точно се използва? Аз съм го ползвала за слънчева алергия, а мъжът ми - за гъбички на краката. Доколкото схващам от постовете ви, май се ползва влагалищно newsm78Бихте ли ми разяснили?
Когато го ползвах за алергичните си обриви, те изчезнаха, но след време пак се появиха.

# 14
  • Мнения: 2 658
Zuki,по принцип е zа гъбични инфекции.Но може би и zа друго го иzписват.

Общи условия

Активация на акаунт