Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 30 отговора

Какво ще стане, ако умра преди да си погася кредита? Кого ще търсят, каква е процедурата?
Не мисля така да "се спася" от вноските, просто ми е любопитно.  Peace

А какво ще стане с кредита, ако банката фалира? Ясно е, че няма да се изпари във въздуха, но каква ще е процедурата по изплащането?

Абсурдни, но важни въпросчета за мен.  Thinking
Цитирай

София

Ама, че петъчна тема.. я помисли за нещо по-позитивно.  Peace
Цитирай

на Земята

Ако умреш,едва ли ще те вълнува  ooooh!
Цитирай

Orange County

ако умреш, ще го наследят наследниците ти. ама вярно тъп начин да се отървеш Mr. Green

ако фалира банката, ще го дължиш на който там я купи след фалита newsm78 май така беше newsm78
Цитирай

Варна

Не, май не се наследява кредитът. Мисля, че при смърт се опрощаваше или го покриваше застраховката, която се прави при ипотека, но не съм съвсем сигурна.
Цитирай

weltweit

Не, май не се наследява кредитът. Мисля, че при смърт се опрощаваше или го покриваше застраховката, която се прави при ипотека, но не съм съвсем сигурна.
За ипотечните кредити е така, за потребителски ако са с поръчители ясно, ако са без от наследниците, ако са малолетни от техните настойници.
Цитирай

на село

Към нашия кредит имаме застраховка живот.

Виж, ако фалира банката -не знам.
Цитирай

София

И аз когато теглих заем ми направиха застраховка живот за стойността на кредита! Peace
Цитирай

Онаследяват се. Ти "се спасяваш" - наследниците ти плащат. Ако имаш застраховка живот по кредита - дърпат от там.
Ако фалира банката, вземанията й преминават към новия собственик - та пак ще плащаш.
Цитирай

София

Онаследяват се. Ти "се спасяваш" - наследниците ти плащат. Ако имаш застраховка живот по кредита - дърпат от там.
Ако фалира банката, вземанията й преминават към новия собственик - та пак ще плащаш.

Ако наследниците не могат да плащат, все пак кредитът е обезпечен с недвижимо имущество /ипотечният/. Пример - теглиш кредит за жилище и залагаш като обезпечение жилището, което купуваш. Ако не можеш да погасяваш кредита, банката влиза в собственост на имота, който е ипотекиран.
Цитирай

Ако наследниците не могат да плащат, все пак кредитът е обезпечен с недвижимо имущество /ипотечният/. Пример - теглиш кредит за жилище и залагаш като обезпечение жилището, което купуваш. Ако не можеш да погасяваш кредита, банката влиза в собственост на имота, който е ипотекиран.

Банката не влиза във владение толкова лесно. Минават месеци, не става да 2 дни. Имаш писмо за просрочени задължения, покана за доброволно изпълнение, нотариална такава, след това вече съд, съдя изпълнител, търг и т.н.  /така поне е при нас/.
Сигурна съм, че целта на нито една банка не е да се превърне в агенция за недвижими имоти.
Ако искат да си запазят имота - плащат. Ако кредита е потребителски без поръчителство - пак плащат. Ако е инвестиционен обезпечен с оборотни средства на ЕТ, ЕООД, ЕАД и т.н - пак.
Не е уточнено в първия пост за какъв кредит иде реч.
Цитирай

Да така е!Да му мислят роднините ти·
Цитирай

на село

Да така е!Да му мислят роднините ти·

Ами, ако той е въпросната роднина  Smile
Цитирай

под водата

Застраховай си кредита с 'засраховка живот'.
И не тук питай такива неща с брокера на банката.
 Wink
Цитирай

Към кредтната си карта имам застроховка живот.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 30 отговора