На 29 г. какви грижи за лицето?

  • 2 605
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 290
Здравейте момичета,
на 29 г. съм и вече сериозно се замислям как да се грижа за кожата си.
Образуват ми се торбички под очите,взех си околоочен контур "исолифт" за съжаление не се скриват.
взех си нощен крем против бръчки (за над 30г.) Лореал, с идеята да не позволявам да се появяват начални бръчки, но козметичката ми каза че ми е рано да ползвам такъв крем.трябвало да чакам да стана на 30.
Та се чудя как да поддържам кожата си която е смесен тип, и тия тирбички..(които ми се появиха скоро между другото).Грим слагам доста.
Вие какво използвате?

# 1
  • Мнения: 1 434
Моята кожа е суха  но ще кажа какво слагам  Simple Smile
Сутрин серум  хидратантен  и  хидратантен крем   вечер серум и   нощен  богат крем анти ейдж  против бръчки и фини линии ..
Един път в месеца   ходя на козметик  на терапия за лицето  .
Марки на кремове не ти пиша тк  всичко е много относително  ползвала съм Есте ,Клиник ,Ювена , Ланком   има серии за  всеки вид кожа .  bouquet

# 2
  • Мнения: 868
За кремовете други сигурно ще ти обяснят по-добре.

Виждам, обаче, че основната ти грижа са торбички под очите. Боя се, че няма крем за това. Може да се отстранят с операция, но трябва да избереш специалист който е правил това много пъти и успешно. Много си млада според мене за операция. Ако торбичките не са чак толкова големи, опитай от новите лазери които стягат кожата.  При всички случаи намери много добър специалист!

# 3
  • Мнения: 868
П.П.

На козметичката изобщо не и обръщай внимание. В кремовете на Лореал няма достатъчно силни или ефективни съставки за да направят нещо повече от омекотяване на кожата. Използвай каквото работи за тебе. Аз заглеждах един крем на Lancome скоро и продавачката ми каза, че не ми е време за него и какво съм щяла да използвам като стана 40!  (Мм, дойдат ли бръчките, кремове не помагат...)

# 4
  • Мнения: 1 290
Ами и аз това си помислих-нали целта е да се предотвратят преди да са се появили.
козметичката още каза, че така като мажа с нощния крем против бръчки-даже ги подстрекавам да излизат

# 5
  • Мнения: 8
Ами и аз това си помислих-нали целта е да се предотвратят преди да са се появили.
козметичката още каза, че така като мажа с нощния крем против бръчки-даже ги подстрекавам да излизат
hahaha  JoyАма какви са тия   глупости,дето ти ги говори козметичката,да вземеш да си я смениш.За първи път чувам такава простотия.Продължавай да се мажеш с дневен,нощен и околоочен според кожата и всичко ще е ок,прави си и маски.Успех  Hug

# 6
  • Мнения: 3 611
Полагам ежедневни грижи за кожата си (не само на лицето) още от 25 годишна (и смятам, Че съм поzакьсняла даже).
На 29 съм, ползвам дневен овлажняващ крем с УВ филтър, околооЧен с УВ и нощен омаzняваЩ (който между другото Ще сменя, Че не ми понася много добре).
Смятам, Че ми е рано за противбрьЧков.

# 7
  • Мнения: 1 290
Значи все пак да почакам с противобръчковия една година.
да взема овлажняващ дневен и околоочния

# 8
  • Мнения: 750
На 29 г. какви грижи за лицето?-същите като на 30 год. Whistling

# 9
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Всяка кожа е различна - направи си консултацията с козметичката ти, нека тя ти препоръча най-доброто за твоята кожа. Но грижи трябва да се полагат, като най-важното е кожата да е винаги чиста/вечер от грим и градската мръсотия/, да се ползва дневен и нощен крем,околоочен/при теб с ефект-премахване на тъмни кръгове / да се правят хидратиращи ,почиствващи и подхранващи маски. Като заложиш на правилните за теб продукти - ефекта ще дойде Peace

# 10
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 371
Аз съм на 28г и половина, но ще се разпиша тук.
Имам смесена, склонна към омазняване кожа през лятото, и доста по-суха зимата.
Сутрин - мия лицето с гел против появата на черни точки на Лореал или гел с пилинг. След това нанасям хидратантен крем на Лореал с УВ защита. Зимата изпозвах хидратантният крем на Нивея за мазна кожа и бях много доволна
През деня 1-2 пъти почиствам лицето си с розова вода или антибактериален тоник. Изпотяването води до запушване на пори и се получават пъпки, черни точки. Мразя кожата  ми да лъщи.
Вечер - почистване с тоалетно мляко, отново антибактериален тоник или розова вода. След това си слагам нощен крем "Нутришънист" мисля беше.
Мислила съм да си взема анти ейдж крем, но нямам никакви бръчици и се въздържам. Не ползвам пудра и ФД ако това иам значение.
За торбичките под очите пробвай да си почиваш със студени кръгчета краставица или пакетчета изстуден чай.

# 11
  • Мнения: 389
Аз съм на 28г и половина, но ще се разпиша тук.

И аз.Мене също ме вълнува темата,защото не правя кой знае какво за кожата,а трябва.Сега съм се спряла на БГ козметика.От два дни ползвам дневен крем на Билка с маврут.Незнам обаче за каква възраст е подходящ-не пише.Нощен крем слагам от време на време на Глори с невен.

# 12
  • Мнения: 1 290
wow greta наистина ли си на 28 и имаш 3 момиченца-това е СТРАХОТНО!!! Grinning

# 13
  • Мнения: 3 016
Аз съм на 28 год .Ще  се разпиша и аз .Сутрин и вечер задължително измивам лицето си с измивен гел ,следва нанасянето на дневен крем лятото задължително с uv фактор вечер съответно нощен крем ,както и околоочен . Друго- веднъж седмично ексфолиант за лице при баня най -често . Грижите за кожата трябва да започнат много преди да се появят бръчици . Точно затова използваме тези мазила да предотвратим или поне забавим процеса на стареене .

# 14
  • Мнения: 12
аз също съм на 29 год. и моля за съвет! Какъв анти ейдж крем да използвам, една продавачка в аптека ми каза че масовата козметика - лореал, гарние и т.н. не била толкова добра, моля някоя от вас ако е използвала хубав крем или серум за кожа да ме посъветва каква марка да си купя.
Този на Лореал наистина не ми хареса.

Общи условия

Активация на акаунт