Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Туризъм
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
искам да ви се оплача от тур. агенция Планета. пълни мошенници.  хем съм бясна, хем съм възмутена, хм знам, че на тях не им пука.

става въпрос за следното: реших да си напрая резервация за хотел в св. Влас - Синева бийч. 
1. отговориха ми, че могат да ми потвърдят резервацията след 10 дни !!! #Cussing out като заминавено ми е на 1 юли???

2. предплащане -100 % преди заминаването

3. Цената, която ми дадоха е с 20 лв повече на нощ от официалната цена на хотела.

ей, полудях. #2gunfire Не стига, че ползват агентска отстъпка, имат комисионна от хотела, прават шашми с ДДСто, та печелят и от него и имат наглостта да ми искат повече от пари от официално обявените на Рецепция

А, аз да им харесам сайт в интернет и дори си мислех за някоя от екскурзиит в чужбина. представям си за таб как свалят кожи. Тук поне можах да се обадя директно в хотела.
Цитирай

Sofia

така е навсякъде. Аз бях готова да платя на туристическа агенция Алма тур за почивката ни в Созопол, но исках да видя как изглеждат стаите в х-ла, мацката ми даде интернет адреса им, обадих се и цената беше съвсем друга дори нямаха ДДС както ми искаха алма тур
Цитирай

София

Почти всички тур. фирми дерат по три кожи. Наскоро мой приятел ми се похвали, че си е уредил екскурзия до Майорка от английска фирма и му е излязло по ефтино, да лети за Испания през Лондон+ ваденето на английска виза. Какво повече да ви казвам тука ни взимат за баламурници #Cussing out
Цитирай

Всички туристически фирми са такива. Иначе как ще печелят? newsm78
Цитирай

София

Да включа и Булпартнерс в черния списък на ТА  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Цитирай

Испания

момичета, работя в туриститеска агенция и проблема много често е в хотела, а не в агенцията, когато се отнася до резервации в български хотели. като фирма агенцията много често е регистрирана по ДДС и няма как да не ви даде цената без ДДС, нали трябва да плати към хотела официално? иначе самите хотели ви дават цена и ако поискате фактура, тогава ви слагат ДДС. а често дават цена еднаква на туроператор и на клиент... няма как разходите по резервацията да останат за сметка на фирмата, нали? една резервация, за да я направиш трябва като ти звънат клиентите за датата на настаняване да звъниш в хотела да ги питаш дали имат места. след това им пращаш факс за резервацията. в 90% от случаите им звъниш да ги подсетиш да ти пратят все пак писмен отговор.. много от тях искат 100% плащане преди настаняването, но за да ти пратят банковите реквизити или проформа фактура, на база на която да им пратиш парите - пак звъниш.. обикновенно забравят да пратят оригиналната фактура - и айде пак звъниш..... да не говориме колко гафове правят и си го отнасяш ти и клиентите тебе те псуват... изобщо който продава бг хотели трябва да има здрааави нерви!
Цитирай

BE, 2260

Някой да има лоши отзиви за ТА "Аполо"??? Rolling Eyes
Защото мислим да ги ползваме за Турция
Цитирай

гр. Пловдив

Аз мога да похваля Он Травел и Астрал Холидейс.
Цитирай
Изобщо не съм по темата, ама тоя Спасчо отгоре голям сладкиш!
Цитирай

Paradise

имам доста добри впечатления от тях, миналата година приятелско семейство ходиха с тях в Кушадасъ, а ние ползвахме услугите на ф-ма "Евгени М" - също сме много доволни Laughing
И двете фирми работят с една и съща турска фирма и почти същите хотели, цените им са еднакви
Цитирай

Под гъбата

Elito, вярно е че да се работи с бг хотели е трудно но трябва и коректност. Ето нашият съвсем пресен случай от почивката ни за Албена. Резервацията им я направихме от тяхно бюро и ни потвърдиха че за тези дни има свободни места в хотела който сме избрали. Съответно ние плащаме и ни издават ваучер. Минават 2 седмици от резервацията и се обаждат да ми кажат !!!!! а не да ме попитат дали съм съгласна  #2gunfire че резервациите били дублирани и трябвало да съм в друг хотел. #Cussing out Еми няма да стане. Горкият управител на хотела ще му е тъжно като пристигнем защото аз не желая друг хотел.
Работила съм на рецепция и имам представа от програмите за настаняване и знам че не можеш да направиш резервация ако няма свободно място.
Втози случай си е виновен туроператорът за мен защото имам чувството ще си разпределят резервациите. newsm78
Цитирай

Paradise

Elito, вярно е че да се работи с бг хотели е трудно но трябва и коректност. Ето нашият съвсем пресен случай от почивката ни за Албена. Резервацията им я направихме от тяхно бюро и ни потвърдиха че за тези дни има свободни места в хотела който сме избрали. Съответно ние плащаме и ни издават ваучер. Минават 2 седмици от резервацията и се обаждат да ми кажат !!!!! а не да ме попитат дали съм съгласна  #2gunfire че резервациите били дублирани и трябвало да съм в друг хотел. #Cussing out Еми няма да стане. Горкият управител на хотела ще му е тъжно като пристигнем защото аз не желая друг хотел.
Работила съм на рецепция и имам представа от програмите за настаняване и знам че не можеш да направиш резервация ако няма свободно място.
Втози случай си е виновен туроператорът за мен защото имам чувството ще си разпределят резервациите. newsm78

В този случай е виновен собственикът на хотеля.
Преди години работех като ексурзовод на Сл. бряг и имахме доста разправии с някои собственици на хотели.
Пристигат чуждите туристи посред нош, направили са си резервациите през януари-февруари, за да са сигурни, че ще са в точно този хотел и като пристигат в хотела им съобщават, че ще ги преместят в друг хотел, защото тук всичко било пълно, станало дублиране.
А то, собственикът си настанил свои хора на тези места, а туристите... майната им.

Но това се случва не само на българското Черноморие, такъв кошмар съм имала аз като турист в Испания...
Цитирай

Аз мога да похваля Он Травел и Астрал Холидейс.

newsm10
Цитирай

Варна

Ммм,дааа, забелязала съм,че в БГ туристическите агенции в никакъв случай не улесняват бг туриста....да не говорим,че му одират кожата. Приключих с тях отдавна-от началото на 2004! #2gunfire
Цитирай

BE, 2260

имам доста добри впечатления от тях, миналата година приятелско семейство ходиха с тях в Кушадасъ, а ние ползвахме услугите на ф-ма "Евгени М" - също сме много доволни Laughing
И двете фирми работят с една и съща турска фирма и почти същите хотели, цените им са еднакви
Благодарско Hug
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.