колко трябва да яде 10-дневно бебе

  • 675
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 006
темата май не е точно за тук, но използвам случая да се извиня на  BOO, че нито й отговорих, нито преведох материала, ама влезнах с прееклампсия и лежах цял век (докато родих, де) в болницата и сега се съвземам БАВНО, не съм предполагала, че ще ми е так атрудно възстановяването...........
давайте съвети ---- боли ме мястото на епизиотомията и малко по-горе, ама че обяснение дадох
та такива работи, вече съм майка на прекрасно  baby_neutralсъщество!

# 1
  • Мнения: 211
Зависи с какво се храните - само на кърма или смесено.
Ако даваш сухо, пише на кутията. Ако си само на кърма и бебето плаче през 1 ч. или 1 ч. и 1/2 може и да не му достига и да се наложи да добавяш сухо. Поне ние бяхме така. Защо не се консултираш с педи-то ви?

Колкото за възстановяването от раждането и по-точно от епизотомията ще ти трябват поне 20-30 дни. Поне при мен беше така /раждах с вакуум и имах големи разкъсвания/.
Нали знаеш, че не случайно родилката и бебето се пазят 40 дни  Wink

# 2
  • Мнения: 1 006
ами, проблема е че са ми големи зърната и тя не успява да ги захапе добре и не се получава.... затова се цедя #Crazy и с биберона действаме....
обаче по съвет от болницата би трябвало днес вече да яде по 100 мл на хранене, т.е денят се умножава по 10 мл и така докато стигне до 100-110 мл на хранене - това ми обясниха-а-а-а-а-
а аз сега се суетя около детенце и се чудя защо хапва веднъж 50мл, друг път 70, само днес в 15.00 стигна до 100мл вкючително и обилно напоения лигавник!!!!!!!
Аз ли правя нещо не както трябва?

# 3
  • Мнения: 1 072
Ами според мен трябва при всички положения да се пробваш да и даваш да суче, защото само с биберон постепенно ще ти спре кърмата, аз знам, че не може никога да изцедиш толкова, колкото то може да изяде. А продължиш ли още малко с биберона, то вече няма и да иска гърда, а само биберон и вече няма да има и връщане назад. Така че това е моя съвет, пробвай да и дадеш тя сама да си суче, а не с биберон. Иначе по твоя въпрос не знам.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
ами, проблема е че са ми големи зърната и тя не успява да ги захапе добре и не се получава.... затова се цедя #Crazy и с биберона действаме....
Както ти е казала и SaraJK, вмясто да хабиш време и енергия в подготовка, стерилизиране, миене на шишета и измерване на "колко яде, колко - не" се опитай да я накараш да суче само от гърдата. Така проблемите нямаляват стремглаво, само трябва малко практика за да посвикнете Wink

В библиотеката има статии по темата, с чиято помощ и при добро желание от твоя старана, кърменето може да стане песен, както при много от нас-пишещите в този форум Grinning

Успех!

# 5
  • Мнения: 3 161
Трябва да яде толкова, колкото поиска! Т.е. да даваш винаги, когато показва признаци на безпокойство и глад. Ако след час пак иска - пак даваш. Особено на толкова ранна възраст е нормално да иска почти непрестанно. Без добавки. Без вода и чай. И забрави за грамчетата дето са ти ги казали в болницата. Те са за адаптираното може би, но при естествено кърмените бебета не важат! Как може една кърмеща майка да измери грамажа, който бебето поема?

Подкрепям Сара и Джейд за биберона: махай го - ако трябва, давай с лъжичка или чашка, за да не привикне с биберона, и постоянно предлагай гърдата. Няма да забележиш как много скоро устенцата ще пораснат и ще поемат цялото зърно! (макар че ми е трудно да си представя, че е толкова голямо, та да не влиза).

Надявам се болките ти скоро да изчезнат и да се успокоиш. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт