Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравеите Мили Мами днес една бабичка на пазара ми каза рецепта за зелен боб която ме притесни малко моля ви за помощ.Каза ми да изрежа и разполовя боба измивам го хубаво,накьлцвам една глава лук,една чесьн,2 доматчета,едно морковче и малко магданозче разбира се червен пипер и сол.3 льжици зехтин.Интересното е след като сложа боба и другите неща в тенджерата тя ми каза да не слагам никаква вода?Как ще се свари боба само на мазнинка?Моля да ми помогнете би ли станало по този начин.Благодаря ви предварително и ви желая хубав и весел ден
Цитирай

София

това рецепта за някякъв вид яхния ли е? Аз бих добавила мъничко вода, да сложа капака на тежджерата и така за поне 15 мин, след това махам капака и оставям да се изпарява водата Smile
Цитирай

София

Доматите които ще сложиш ще пуснат вода, но все пак и на мен ми се струва, че малко вода може да се сложи  Peace
Иначе такава манджа не съм правила  Naughty
Цитирай
значи да не рискувам слагам една чаша вода Embarassed
Цитирай

gatorland

Имам позната, която си готви зелен боб с 3 с.л. вода и твърди, че става страхотен. Когато имаш домати, а и боба е пресен, пък и като съда е покрит, би трябвало да се отдели достатъчно течност, за да се сготви. Ако естествено го искаш по-рядко ще трябва да добавиш вода.
Цитирай

Mediterraneo

Аз бих добавила мъничко вода, да сложа капака на тежджерата и така за поне 15 мин, след това махам капака и оставям да се изпарява водата Smile

И аз така го готвя. Съвсем без вода... Thinking
Цитирай

гр.Варна

И аз така го готвя ,но в тенджерата под  налягане,слагам около 100 мл. вода.
Цитирай

Белгия/София

Няма нужда от вода, да, добре ти го е казала  Peace
В тенджера под налягане нищо не готвя.  Stop Не я одобрявам изобщо като изобретение  Rolling Eyes
Цитирай

Mediterraneo

В тенджера под налягане нищо не готвя.  Stop Не я одобрявам изобщо като изобретение  Rolling Eyes

Щоооо? Какви са ти доводите?
Цитирай

Белгия/София

Щоооо? Какви са ти доводите?

Ами не ми допада и това си е. Не намирам за нормално да се изнасилва един процес, като варенето на месо например. Иначе сигурно не е вредно, де  Smile
Цитирай

Под звездите

Аз също готвя зеления боб тока само,че в обикновенна тенджера.Той си пуска достатачно течност за да уври.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.