Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 29 отговора

София

Откак се помня цикълът ми е много обилен с много съсиреци. И това никога не ме е притеснявало. Но днес разговарях с едно момиче "от нашата партия" по кюто. Тя ми каза, че нейната лекарка й била казала, че съсиреците и въобще тъмният цикъл били признак на поликистоза Shocked Shocked Shocked Моля ви, кажете ми - кое е истината? За пръв път чувам за такава връзка.
Цитирай

Мелбърн, Австралия

Аз откакто се помня съм с много тежък цикъл, като накрая (2-3 дни) изтича много тъмна кръв със съсиреци. Нямам никакви проблеми с яйчниците и матката и забременях от първият път. Недей да се стряскаш и когато някой ти даде такава диагноза, отиди при още 2-3 лекари.

На мен преди 4 години ми казаха че имам киста на бъбрека, после рак на бъбрека,  а накрая се оказа че имам един бъбрек по рождение и никой не го е забелязал 24 години (всички твърдяха че имам 5 мм камък в бъбрека дето го нямаше)  Shocked Shocked Shocked Казвам ти го само за да си имаш едно наум с лекарите Wink
Цитирай

Враца

откакто се помня имам съсиреци и то понякога огромни. Както знаеш аз съм със СПКЯ, аз повече си мислих за ендометриоза, абе търсим под вола теле понякога.
Ти не прави ли хормонални?
Цитирай

Съсиреците са парчета от ендометриума. Много често имам. Не мисля , че са проблем.
Цитирай

София

Преди да започна опитите за забременяване нямах съсиреци.
Сега някои месеци имам. Обсъдих го с лекар от клиника по стерилитет, не видя нищо тревожно.
Цитирай

Преди да започна опитите за забременяване нямах съсиреци.
Сега някои месеци имам.
И аз така.
Това, което ти е казал лекаря е успокояващо, но и аз като Грацибела съм чела за връзка между съсиреци/тъмен цикъл и поликистоза. Вероятно всеки случай е индивидуален, така че консултацията с лекар е най-удачна.
Цитирай

София

Е, нашият разговор беше след хормонални изследвания и преглед, така че това има значение.
Цитирай

София

и аз като Грацибела съм чела за връзка между съсиреци/тъмен цикъл и поликистоза.
Хмм, странно, много се надявах да е просто градска легенда Smile Защото аз самата не съм чувала такова нещо, каза ми го позната от кюто.

Съсиреците са парчета от ендометриума. Много често имам. Не мисля , че са проблем.
Ми и аз така мисля. Даже през циклите, когато не съм имала съсиреци и е било светличко, съм се притеснявала, че нещо не е както трябва Laughing

Ти не прави ли хормонални?
Правих и бяха съвсем наред.

Просто ми е интересно: каква би могла теоретически да е връзката между СПКЯ и съсиреците? Аз винаги съм си мислела, че по-обилен М е признак за по-високо ниво на прогестерон през лутеалната фаза. А колкото е по-обилен, толкова е и по-тъмен, и с повече съсиреци... Следователно би трябвало да е добър признак...
Цитирай

и аз като Грацибела съм чела за връзка между съсиреци/тъмен цикъл и поликистоза.
Хмм, странно, много се надявах да е просто градска легенда Smile Защото аз самата не съм чувала такова нещо, каза ми го позната от кюто.
Аз това съм го чела някъде из форума преди доста време и спомените ми са съвсем бегли, но така ми останало в съзнанието. Тогава нямах такива проблеми и не съм запомнила точно каква беше историята. Най-добре е да питаш гинеколога си при следващия преглед. Аз лично съм си приготвила доста дълъг списък с въпроси към моя  Wink, че откакто започнахме бебеправенето нищо не е както преди.
« Последна редакция: пн, 20 юни 2005, 12:40 от Mur »
Цитирай

Sofia

Аз от как се помня нямам цикъл БЕЗ съсиреци. Много са ме изследвали заради тях, тъй като имам хронична анемия и гебя много кръв по време на цикъл, но нямам ПКЯ. Даже нямам никави проблеми с яйчниците.  Rolling Eyes
Цитирай

Аз също доста съсиреци имах този цикъл, но не е постоянно. Преди това имаше период в който имах повече съсиреци, а по едно време нямаше. Идея нямам от какво са зависими. По-склонна съм да мисля че е от ендометриума, защото никога не са ми виждали кисти, ама знам ли  Rolling Eyes
Цитирай
Истината е, че нито един гениколог, на който съм казала за огромнит съсиреци
(които имам всеки месец по време на цикъл) не го е приел като проблем.
Просто не обръщат внимание на това.
Не знам защо... newsm78

Веднъж бях пуснала такава тема в дир-а и там едно момиче ми отговори, че един лекар й е обяснил, че е нормално при момичета с ПКЯ. Образувала се по-дебела маточна лигавица.
Цитирам "Имам СПЯ и доколкото знам при това заболяване може да се получиендометриална хиперплазия - това са структорни промени на ендометриума. Профилактиката на това състояние са лекарства стимулиращи ову или противозачатъчни. "

Аз съм ПКЯ и  при мен, преди да ми дойде лигавицата достига към 22 мм, така си  обяснявам съсиръците... Rolling Eyes
Цитирай

Враца

Моята пък преди си беше тъничка, 2 месеца съм вече на утрогестан, разлика не забелязвам, нито като количество, нито като съсиреци.
Миналата година, след като започнах д апия сиофора имаше един период 2 месеца, в който постоянно ми цапаше, идваше си когато си иска изобщо кошмар, та тогава съсиреците бяха огромни, ама наситина огромни и се бях уплашила много.
Цитирай

София

Веднъж бях пуснала такава тема в дир-а и там едно момиче ми отговори, че един лекар й е обяснил, че е нормално при момичета с ПКЯ. Образувала се по-дебела маточна лигавица.
Цитирам "Имам СПЯ и доколкото знам при това заболяване може да се получиендометриална хиперплазия - това са структорни промени на ендометриума. Профилактиката на това състояние са лекарства стимулиращи ову или противозачатъчни. "

Добре де, дебелият ендометриум не беше ли добър признак като цяло? Показващ, че се образува достатъчно прогестерон, за задържането на бременност?
Цитирай

в обятията на ЛС

Аз от как се помня нямам цикъл БЕЗ съсиреци. Много са ме изследвали заради тях, тъй като имам хронична анемия и гебя много кръв по време на цикъл, но нямам ПКЯ. Даже нямам никави проблеми с яйчниците.  Rolling Eyes
А как се справяш с анемията?
Аз пия желязо, витамини, тъпча се с шоколад - и нищо......
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 29 отговора