Какво направихте с брачната халка след развода?

  • 15 182
  • 110
  •   1
Отговори
  • Мнения: 432
Разведох се преди година. Не тъжа-беше по моя инициатива. Но брачната ми халка все още седи в едно джобче на чантата ми.

# 1
  • Smallville
  • Мнения: 994
Ти ме накара да се замисля ThinkingДаже не помня къде е newsm78 В някой кутийка сигурно,но ще я изровя и ще я подаря на дъщеря ми,като стане голяма разбира се.

# 2
  • Мнения: 432
 Grinning
Нямам си дъщеричка...Малкият мъж ще стане на 7 години!

# 3
  • Smallville
  • Мнения: 994
Ами живот и здраве,ще я подариш на снахата някой ден,да те споменава с добро Laughing Laughing

# 4
  • Мнения: 2 175
Аз пък мойта я свалих 1 г. след сватбата..и оттогава си седи в кутийката с бижутата..( вече 10-та)

# 5
  • Мнения: 432
Ами живот и здраве,ще я подариш на снахата някой ден,да те споменава с добро Laughing Laughing

 Laughing Това ми хареса!

# 6
  • София
  • Мнения: 337
Малееее, а аз имам две еднакви. Бях толкова загубена и влюбена, че си направих дубликат, но от бяло злато, защото оригиналната беше жълта и не ми пасваше на останалите бижута ooooh!.

Сега като се замислих, сигурно са при бижутата ми.
Не се бях сещала.
Нищо не съм ги направила след развода.

# 7
  • Мнения: 2 005
Като си тръгвах му я оставих на нощното шкафче ... Joy

# 8
  • Мнения: 52
При мен,той си я взе след като се разделихме

# 9
  • Мнения: 103
Аз имам само годежен пръстен от първия. Оставила съм го един ден синът ми да го даде на жена си ако иска, дано само не му е на лош късмет. Ако имах халка щях да я продам и да вложа парите в ядене и пиене за една вечер, почерпка по случай отърваването ми.

# 10
  • Под липата
  • Мнения: 620
 
 Бих я претопила и бих дала да ми направят някакво друго бижу, което да си нося с кеф!  Или пък щях да я продам и да си купя нещо друго... Сега, както е скъпо златото....

# 11
  • София
  • Мнения: 2 271
Моят мъж, след като се е развел с първата си жена, е подарил халката на някакво гадже  Laughing

# 12
  • Мнения: 3 634
На твое място бих я заменила за друго бижу и ще я подаря на детето. Не поддържам варианта да я пазиш или даваш на снаха/дъщеря. Все пак тя символизира твоята връзка, с всички + и -, има стойност само за теб. Ще попитам майка ми какво е направила с нейната халка.  Peace

# 13
  • Мнения: 1 959
Имахме масивни халки.
Сега са прекрасни обеци, които не свалям.

# 14
  • Мнения: 432
Благодаря за отговорите! Реших, че ще я дам на майка ми, да си направи каквото поиска от нея - все пак тя ми е голяма помощ и опора! Grinning

# 15
  • София
  • Мнения: 397
 Ами мойта си ми харесва и си я нося, възприемам я като обикновено бижу, а не като символ. Embarassed

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 481
От моята и неговата халка си направих пръстенче,което и досега си нося. Mr. Green

# 17
  • Мнения: 127
Доста време стоя в една кутийка и не знаех какво да я правя......за втората си сватба я продадох и с парите купих подарък на сегашния си съпруг Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 746
Аз пък моята я продадох и си направих луд купон Laughing

# 19
  • София
  • Мнения: 344
Аз пък моята я продадох и си направих луд купон Laughing
Това ми хареса.
Аз я пратих на свекървата, да си я прибере на сигурно място за следващата снаха. Wink

# 20
  • Мнения: 2 180
На майка ми си и стои при другите бижута, а баща ми си е загубил неговата.  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 98
стои при бижутата.

# 22
  • Мнения: 1 317
А я кажете къде ги продавате?

# 23
  • Мнения: 23
Аз я бях свалила дълго време преди развода и я бях оставила в кутията със семейни ценности..просто след като си излязох от къщата, не се върнах за нищо друго освен един матрак, един телевизор и дъщеря ми Crazy
Сега като си помисля- била съм доста глупавичка.... Money

# 24
  • Мнения: 2 723
Ами мойта си ми харесва и си я нося, възприемам я като обикновено бижу, а не като символ. Embarassed

Aз още не съм разведена де, но съм в процес на развод.
Нося си халката, харесвам си я, сменихме си 2 години след сватбата, така че не е кой знае какъв символ.
А и моделът е много различен от стандартните брачни халки.

# 25
  • Мнения: 432
Аз я бях свалила дълго време преди развода и я бях оставила в кутията със семейни ценности..просто след като си излязох от къщата, не се върнах за нищо друго освен един матрак, един телевизор и дъщеря ми Crazy
Сега като си помисля- била съм доста глупавичка.... Money

 Grinning Ти си направила нещо подобно на мен, само че моята халка остана в чантата.  Grinning

# 26
  • Мнения: 370
малее,колко разведени хора има тук  Sad.тъжно наистина!ами ,бих я зяпязила като спомен,да ми напомня какви грешки да не правя повече в живота си! Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 1 959
Драга ivafara,

съжалявам, но не мога да подмина поста Ви.

Тъжното не е, че има много разведени тука.
А че тука има много като Вас, които смятат това за тъжно!

Не всеки щастлив брак трябва задължително да е "завинаги".
Не всеки брак, завършил с развод, означава провал или грешка.
Не смятам да навлизам в подробности за личната си история,
просто не искам ничие съжаление.

Статутът на разведена пред закона,но обичана и гледана жена
ме радва повече, от колкото да съм нещастна съпруга.
Само анонимките от ДИС да преброим и вторите ще излязат повече...

Със здраве!

# 28
  • на село
  • Мнения: 826
Отидох в златарско ателие и я замених за колие. Доплатих. Не че нося колието, но много държах да се отърва от нея.

# 29
  • Мнения: 63
Драга ivafara,

съжалявам, но не мога да подмина поста Ви.

Тъжното не е, че има много разведени тука.
А че тука има много като Вас, които смятат това за тъжно!


уф...  ами то си е тъжно - развода сам по себе си като изход от нещо ...

За весело ли да го намират хората ?!

замисли се - аналогия ... сватба - веселба ... края на брака - тъга ... ?!

# 30
  • Мнения: 370
Драга ivafara,

съжалявам, но не мога да подмина поста Ви.

Тъжното не е, че има много разведени тука.
А че тука има много като Вас, които смятат това за тъжно!

Не всеки щастлив брак трябва задължително да е "завинаги".
Не всеки брак, завършил с развод, означава провал или грешка.
Не смятам да навлизам в подробности за личната си история,
просто не искам ничие съжаление.

Статутът на разведена пред закона,но обичана и гледана жена
ме радва повече, от колкото да съм нещастна съпруга.
Само анонимките от ДИС да преброим и вторите ще излязат повече...

Със здраве!
извинявам се ако някого съм обидила,но това ,че съм казала за развода ,че е тъжно,несъм влагала ирония.а наистина  ми е тъжно,защото ,когато някой се е вричал на някой,то той е бил влюбен и е хранил надежди за щастлив семеен живот и т.н.и е тъжно,когато тези надежди и мечти станат на пух и прах.това имам в предвид.а това ,че на моя пост пише-щастливо женени от.....,не ме е срам от това и съм щастлива,че моя живот не е станал тъжен,поне засега.на никого него желая разбирасе.и мисля ,че Yanache правилно ме е разбрала. newsm10

# 31
  • Мнения: 1 959
Кривнахме от темата...

не ме е срам от това и съм щастлива,че моя живот не е станал тъжен,поне засега.

Разбира се, че няма да се срамуваш!
Надявам се, винаги да имаш поводи за радост.
 Hug

# 32
  • Мнения: 4 726
 Седи си в кутията с другите и бижута. Някой ден щерката да я претапя ако иска. А да, забравих да спомена че е у мен и неговата....хвърлиха ми я в краката на излизане от съда Mr. Green

 Хайде без тъги моля. Животът е прекрасен и единствен Peace

# 33
  • Мнения: 750
Заврях му я в главата.

# 34
  • Мнения: 4 726
Садистка. Има ли смисъл да питам по-конкретно за коя глава аджеба говориш Mr. Green

# 35
  • Мнения: 432

Предполагам с помощта на силен удар  box
 Grinning

# 36
  • Мнения: 417
Зазмених я PeaceКакто и бившия ми съпруг Mr. Green

# 37
  • Мнения: 417
т.е. Замених я за друг

# 38
  • varna
  • Мнения: 676
 Прибрала съм я.Все пак искам да ми остане спомен.Но знае ли човек,накой дем мога да си направя златни зъбки от нея. newsm62

# 39
  • София
  • Мнения: 4 052
Прибрала съм я.Все пак искам да ми остане спомен.Но знае ли човек,накой дем мога да си направя златни зъбки от нея. newsm62
Joy

# 40
  • Мнения: 22
аз моята ПОРАДИ СТЕ4ЕНИЕ НА ОБСТОЯТЕЛСТВАТА Я НОСИХ 2 ДНИИ СЛЕД ТОВА Я ПРИБРАХ СЕГА КАТО ПОГЛЕДНА КАМ 6КАФА СЕ СКАСВАМ ОТ РЕВ,О6ТЕ НЯМАМ РАЗВОД,ДАЙЕ НЕСАМ И В ПРОЦЕС НА РАЗВОД,НО САМ РЕ6ИЛА ЖИВОТ И ЗДРАВЕ КАТО СЕ РОДИ ДЕТЕНЦЕТО МИ ДА МУ НАПРАВЯ ГРИВНИ4КА ОТ НЕЯ

# 41
  • Мнения: 432
аз моята ПОРАДИ СТЕ4ЕНИЕ НА ОБСТОЯТЕЛСТВАТА Я НОСИХ 2 ДНИИ СЛЕД ТОВА Я ПРИБРАХ СЕГА КАТО ПОГЛЕДНА КАМ 6КАФА СЕ СКАСВАМ ОТ РЕВ,О6ТЕ НЯМАМ РАЗВОД,ДАЙЕ НЕСАМ И В ПРОЦЕС НА РАЗВОД,НО САМ РЕ6ИЛА ЖИВОТ И ЗДРАВЕ КАТО СЕ РОДИ ДЕТЕНЦЕТО МИ ДА МУ НАПРАВЯ ГРИВНИ4КА ОТ НЕЯ

Недей така. Приеми, че всеки край е всъщност едно хубаво начало!

# 42
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Претопих я и си направих друго.
Спомени имам достатъчно, не съм стигнала до халката.  Wink

# 43
  • Мнения: 717
някъде вкъщи са и двете  Mr. Green хич не ми пука да ти кажа, гледай ти да си добре, тая халка нищо не променя....

# 44
  • Мнения: 75
взеха ми я, и не само нея ,а и годежния пръстен и то не ония мухльо бившия, а милата му майка.Да се задави с тях дано.Ама ако не се задави ,синът и 100% ще ги заложи някъде #Cussing out

# 45
  • Мнения: X
У нас са и двете , стоят си. Даже и незнам къде са. Някой ден ще ги продам - или ще направя нещо на детето, или... ще му направя парти, знам ли, не ми е зор в момента за тях.

# 46
  • Мнения: 800
стои си на пръста ми Embarassed , много отдавна е изгубила значението си

# 47
  • Мнения: 54
и двете халки ни ги откраднаха след развода \всеки си я държеше в своята стая, а крадци разбиха апартамента\ .  То това щеше да ми единственото материално нещо от този брак - да ми служи за урок какво съм дала в брака и какво съм получила, но и то замина...

# 48
  • Мнения: 264
Моята я продадох, не исках нищо да купувам с парите от нея. Дори не знам за какво отидоха. Иначе майка му си поиска една златна паричка, дето и 1/2 грам нямаше ... сигурно за следващата снаха ....  smile3532

# 49
  • Мнения: 251
Моята съм я прибрала в една кутия с годежния пръстен!
Мисля да ги дам на дъщеря си, когато порасне, а тя да ги прави каквото иска!

# 50
  • Мнения: 640
Оставих си я на бившата свкърва да си я даде на следващата снаха (ако не я изпие преди да се яви новата  Mr. Green). Там е и годежния пръстен.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Иначе майка му си поиска една златна паричка, дето и 1/2 грам нямаше ... сигурно за следващата снаха ....  smile3532

Ох, такива изпълнения винаги ме хвърлят в тъч ooooh! Кви са тези хора, които подаряват, пък после си искат подаръка обратно! Сещам се за една моя приятелка. Мъжът и почина, лека му пръст, и една негова позната си поиска обратно от приятелката ми сватбения подарък, защото бил голяма ценност. Ми що си го подарявала мари...

# 52
  • Мнения: 251
Като се разведа, ще споделя  newsm78  Мисля ,че бих я претопила и си направила пръстенче. Беше ми интересно да чета какво са направили другите.

# 53
  • Мнения: 303
Аз я върнах на златар за обратно изкупуване, иначе щеше да ми навява спомени цял живот, пък така и някой лев взех.

# 54
  • Мнения: 52
ехехе още се смея като се сетя,
годежния ми пръстен беше от тенекия които позеленя и отиде на боклука,а халката я глътна пералнята а след това доиде и развода. Joy Joy

# 55
  • Мнения: 20
когато си тръгнах тои ми я свали от пръста и си я прибра,ама не ми е хич дерт за нея.Да я продаде и да си плати разноските по бъдещия развод ако иска.

# 56
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Моята стои при бижутата, по принцип не нося много бижута и си стоят прибрани.
Един ден ще я използвам,за да направя нещо от нея за дъщеря ми-тя е кокона-като баща си, така че ще има приложение все пак  Wink

# 57
  • Русе
  • Мнения: 57
Чувала съм,че не е хубаво да продадеш халката си,но аз направих точно това с моята на излизане от адвокатската кантора.В този момент след всичките му изневери и пренебрежение на които ме беше подложил това ми се стори най-правилното решение,а и сега мисля така.С парите направо отидох във фризьорският салон и от там излязох с нова прическа и цвят на косата,нова визия в чест на новата страница от живота ми,която отварях тогава...

# 58
  • Мнения: 6 697
В никакъв случай не бих я подарила на сина ми или снаха ми след време. Халката символизира обвързаността между мен и моя бивш съпруг и като се има предвид несполучливия край не бих я дала на сина ми, т.е. тя би му донесла само негативи. И годежния ми пръстен и халката си стоят в кутийка за бижута и не съм решила още какво да ги правя. Може да ги претопя и да си направя друго бижу. Само че аз не обичам злато, но може и да ги продам , не знам... Но няма да ги запазя в сегашния им вид:))

# 59
  • Мнения: 157
При една от караниците с бившия ми съпруг оставих халката си на бар плота в кухнята... И повече не я видях.. подозирам, че беше продадена много преди да се разведем официално... Или пък е отишла при следващата булка- халал да й е!!!

# 60
  • Мнения: 636
Аз годежен пръстен не получих....а халката я свалих веднага след като с бебо се изнесох от тях,
разбрала че след продължилата му 2 -годишна изневяра с моя приятелка и колежка, с която уж
нещата трябваха да приключат след като разбра,че чакаме дете..... но по-късно и нея забремени....
Та както и да е, това е за друга тема.....
Свалих я преди шест години и половина, и седи при останалите ми бижута в една кутийка..... не ми е
идвало на ум да я направя нещо....!!!!!
А ТОЙ неговата я носеше до преди 3 години, когато попитах защо, отговора беше: "Така по ми връзват"
/ нали забраненият плод е по-сладък /
Но когато преди 3 години вече си намери една с 11 години по-дърта от него с 12-годишен син я е свалил.
Предишните му връзки -  бяха млади и готини жени, тази изглежда на 50....все едно му е майка - жалка картинка са, но....


Е, айде че се поувлякох !!! ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ !!!!

# 61
  • Мнения: 2 660
Никога не бих продала или подарила халката си. С нея ме свързват много сантиментални спомени от времето, когато сме били щастливи, за нещата, в които сме вярвали и хората, които сме били.

# 62
  • Мнения: 11
Мойта замина бадева барабар с всичките ми бижута, пари и т.н. Да не говорм що злато подарък от наще на детето открадна. Халал да й е. Някой ден ще й се припомни. За халката ми е през "оня" щото сегашната ми мацка е запълнила и тая празнина и то с неща,които са много по в моя стил, ама за едни обици и една чаша за кафе, нема как да й  мина метър... Stop

# 63
  • Мнения: 121
Моята я продадох и платих част от парите на адвокатката за развода.

# 64
  • Мнения: 168
Преди да си тръгна му я оставих.

# 65
A pak az predi razvoda prodadoh halkata i si kupih 70-80 kg piper i domati za lyutenitsa...podgotovka za zimata...i tova e...izyadohme gi.. Joy Joy Joy Joy Joy

# 66
  • Мнения: 3 611
След развода ли... ами не ми се наложи да мисля за нея - докато си бях на гости в БГ мъжът ми е продал халките. Е, не си признава, ама едва ли са "изчезнали" ей тъй...

# 67
  • Мнения: 337
Оставих му я да си прави каквото иска с нея, защото той не ми даде нищо освен дрехите ми и тези на детето, дори едната кола е купена с мои пари и нея не ми даде, майната му, да си я троши с кеф, където е текло пак ще тече, аз така знам. Twisted Evil

# 68
Моята се счупи при това съвсем скоро след като брака ни започна да куца....
В момента я държа в едно джобче в чантата заедно с една гривна ,която си купих послучай рождения ден на детето(защото за нито един повод той не се сети...) и чакат да бъдат заменени с нещо ,което ще ме направи щастлива... Mr. Green

# 69
  • Мнения: 903
Ейййй и аз си мислих че ще направя сензация тук едва ли не Crazy Mr. Green със случката с моято халка.., ама то гледам има и други продажби... hahaha
Та в нашия случай още доста преди развода халката ми си замина в една заложна къща, щото по това време бях в майчинство, т.е. без доход, а бившичкият беше възприел този приьом - като закъса с парите, да залага по нещо златно... Така си замина и едно синджирче със ситни фигурки "Вяра, Надежда и Любов", което свеки беше подарила при раждането на дъщеря ни... Та така, за да избута една временна закъсация, "Милото ми" изтъргува за смешни пари символа на брака ни, както и подаръка, който собствената му майка беше направила на собственото му дете по случай раждането му... Разбира се той твърдеше, че ще ги откупи, но междувременно като се разделихме и му сервирах че искам развод, явно е решил че няма нужда да си дава тоя зор, щото при това положение с нещата подарени от неговите родители той има пълното право да се разпорежда както намери за добре...  Но дори и по онова време постъпката му нито ме изненада, нито разстрои, защото вече знаех, че в съзнанието му такова понятие като "вещ с емоционална стойност" не съществува... Всъщност не съществува изобщо дори само понятието "емоционална стойност"  smile3537
Странно.... - от години не се бях сещала за това, докато не видях темата.... Та странното е там, че подобни припомняния не ме натъжават, а напротив - карат ме да усетя отново какво облекчение е за мен, че тоя човек
е вън от живота ми Simple Smile

# 70
  • Мнения: 310
Моята халка стоеше прибрана в кутийка с бижута и след посещение на крадци вкъщи вече я няма.

# 71
Аз пазих своята хълка около 6 месеца след развода. Един ден си седях вкъщи,и просто реших че не яскам........взех я и продадох. С парите купих на дъщеря ни златно синжирче с кръстче. Така се почувствах по-добре. Не искам нищо да ми напомня за времето когато съм била омъжена..

# 72
  • Мнения: 613
Стои някъде захвърлена из нас, даже и не знам къде е точно. Вероятно ще я използвам за друго бижу един ден.

И да я запазя ми е все едно, отдавна ми е напълно безразлична.

# 73
  • София
  • Мнения: 1 320
 
И халката и годежния пръстен са свързани с прекрасни за мен спомени.
След раздялата обаче,един ден просто изпитах нужда, да  реших да затворя тази страница от живота си и ги смених за друго бижу.

# 74
Изхвърлих ги колкото можах по - надалече!!! Нищо не ме свързва вече с нищожеството ... никога не бих позволила детето ми да ги "зърне" дори! Много голямо облегчение получих ...

# 75
  • Мнения: 636
И моята замина в златарски магазин вече.
Заедно с още един пръстен и една малка гривна.
Наложи се  Confused
Останах без работа в тази криза, и с малката -
 сметки, кредити...... нямах избор, но не съжалявам !!
!

# 76
  • Мнения: 2 011
Щях да я нося в златарския магазин с разни  други  джунджурийки ..... някъде я запилях из шкафовете. Веднъж както си  вървях с една приятелка на земята намерих още една венчална халка .... една такава тъничка и  доста изтормозена ( бая носена - явно някой  с много  брачен стаж я е носил Mr. Green). Взех  я и се сетих  за мойта халка ... Сега имам две  Mr. Green Mr. Green Скоро и двете  в магазина ще заминат!  bowuu

# 77
  • Мнения: 94
Замених я за 2 красиви златни обеци(и без друго нямах такива;)))

# 78
  • Мнения: 390
Идеята ми дойде от бившия.Той ми даде неговата още преди официално да се разведем и каза, че иска да я пазя за детето като порасне.Прибрах ги идвете.Смятам да и ги дам и тя да си направи от тях някакво хубаво бижу.Благодарна съм, че с баща и запазихме добрия тон досега.Дано и занапред да е така.Дъщеря ми има нужда от това.

# 79
  • Мнения: 411
Ами,какво направих ли.не бях мислила предварително.просто влязох в един златарски магазин нямах нито намерение нито средства да купувам,влязох просто да убия малко време докато 4аках една приятелка.видях един пръстен (две ръце,които държат един зелен изумруд и 2 цирконии...естествено 4е изумруда не е истински,но пък е съЩият цвят като о4ите на едно мом4е в което се влиубих от пръв поглед)на момента реШих ,4е вместо всеки път като си погледна ръцете да се натъжавам предпо4етох да си спомням красотата в погледа му.ето така замених годежния си пръстен и халката за пръстена с изумруденото око ,който и в момента е на пръста ми,дори написах стихотворение.никога не съм съжалявала 4е постъпих така.

# 80
  • Мнения: 183
Моята изчезна седмици преди развода.Всъщност ми изчезна всичко,що е злато и сребро.Оказа се ,че бившият ми вече съпруг ги е продал и завел"гаджето си " на уикенд.А това ,което беше по мен  от майка му ,в деня на развода го свалих със заръката да и  го предаде.След години в един неприятен разговор с нея се оказа ,че нищо не съм и върнала-явно и това злато е отишло по направление.Сега понякога ме хваща яд ,че не ги оставих за дъщеря ми.Не че беше кой знае колко ,но ....

# 81
  • Мнения: 25
 Годежния пръстен и халката му ги върнах, а той най- нахално си ги прибра. Но не съжалявам, не искам нищо от него, нищо с което да ми напомня за миналото ни. Дори тези дни правех оглед на дрехите, които съм си ги купувала по време на брака и голяма част от тях подарих, други изхвърлих. Правя прочистване и в живота си, искам да се освободи и в душата ми място за нови щастливи моменти.

# 82
  • Мнения: 11
Годежния пръстен и халката му ги върнах, а той най- нахално си ги прибра.

Аз не виждам нищо нахално. Какво очакваше да направи? Да ти се моли да ги вземеш?
Добре че си имала доблестта да ги върнеш, щото други крадат с голямата лъжица и посягат и на чуждо. #2gunfire newsm78

# 83
  • Перник
  • Мнения: 257
Аз пък си пазя още моита халка и се чудя защо ми е???Той неговата си продаде за да ми върне заем който му бях дала.

# 84
  • Мнения: 425
Моята я продадох и платих част от парите на адвокатката за развода.

A за 2-те колко биха ми дали в лв  / от бяло и жълто злато са Thinking

Къде по-изгодно ще ми я изкупят: златар или зал.къща  Sick

# 85
  • Перник
  • Мнения: 257
Ами до колкото знам около 22 лв го изкупуват за 1 грам при златари.

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 9 703
Нашите халки, защото и двете са у мен  Flutter , са скрити в една кутийка. Някой ден ще се превърнат я в хубаво бижу - имам прекрасен син топаз, който още не съм вложила в нищо, защото не знам в какво, или пък ще ги дам на детенце, когато порасне - да си направи от тях, каквото иска. Аз така или иначе освен пръстенчета, други бижута нося мноооооого рядко.

# 87
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Аз моята си я носих дьлго време след като се разделих с мьжьт ми.ХаресваШе ми ,и тьй като имам алергиа кьм вси4ко което не е злато си я ползвах като обикновенно бижу.
Махнах я когато следваЩата половинка дивееШе всеки ден ,4е нося бра4ната си халка Joy.

# 88
  • Мнения: 85
Мъжът ми си я взе. Едва ли му е трябвала за спомен. Затова сега нямам намерение да сключвам брак с бащата на бъдещото ни дете - не че очаквам нещо подобно, но не ми се минава повторно по този път.  ooooh! Живота винаги може да ти поднесе нещо неочаквано, затова си имам едно наум.

# 89
  • Мнения: 431
Май аз съм най-лудата ooooh!....хвърлих я, заедно със сватбения албум...обаче след нещата които разбрах накрая, когато все пак взе да говори, мисля, че това е най правилното Simple Smile
твърде много болка и лоши спомени ми навяваха

# 90
  • София
  • Мнения: 233
Годежният си пръстен изгубих в морето още преди да се оженим, знак от съдбата, ама кой да ги види тези неща?!
Халката ми я взе, когато се разделяхме, най-вероятно, за да я даде на следващата, за да не се вкара в преразход Joy

# 91
  • Мнения: 6 417
А не мислите ли, че тези халки имат акумулирана някаква отрицателна енергия? Аз се отървах от моята като я продадох, но не бих направила бижу на детето от нея. Може би по-добрият вариант е да я замените за нещо друго златно. Когато си правихме халките, бившата свекърва ни беше дала халките, които са носили бившият ми съпруг и предишната му съпруга. Той настояваше златар да направи нови, но не от същото злато. Ама може и от същото да е било, като се има предвид финала... Mr. Green

# 92
  • Мнения: 385
Накарахте ме да се замисля по въпроса, но има още време, докато се разведа законна! Тогава ще действам. Мисля да направя на малката синджирче с кръстче или слънчице (ако до тогава още не съм я кръстила)!

# 93
  • Мнения: 411
Ами,какво направих ли.не бях мислила предварително.просто влязох в един златарски магазин нямах нито намерение нито средства да купувам,влязох просто да убия малко време докато 4аках една приятелка.видях един пръстен (две ръце,които държат един зелен изумруд и 2 цирконии...естествено 4е изумруда не е истински,но пък е съЩият цвят като о4ите на едно мом4е в което се влиубих от пръв поглед)на момента реШих ,4е вместо всеки път като си погледна ръцете да се натъжавам предпо4етох да си спомням красотата в погледа му.ето така замених годежния си пръстен и халката за пръстена с изумруденото око ,който и в момента е на пръста ми,дори написах стихотворение.никога не съм съжалявала 4е постъпих така.

ето го и стихотворението

Ето,4е махнах от свойта ръка
символи4ната сватбена халка
в която бе извезана умело със дуШа
неЩастната орис да бъда сама.

И може би е просто суеверие
или в от4аянието недоверие,
но реШих да запълня гравиурата нежна
със мъни4ко Щастие и надежда.

Харесах си пръстен от злато
блестяЩ като твойта усмивка,
със две ръце копнееЩи да те погалят,
със изумруд,блестяЩ във твоя поглед
и две от моите сълзи,
отронваЩи се всеки път когато си отиваШ.


# 94
  • Мнения: 140
Все още стои вкъщи-мисля да я разменя за обички, след като пробия ушите на малката. Явно ще стане преди да сме се развели, но аз без това не я нося отдавна  Simple Smile

# 95
  • Мнения: 1 809
Продадох ги и двете и си купих нещо ,което ми достави повече радост от тях:lol:

# 96
  • Мнения: 432
Ами,какво направих ли.не бях мислила предварително.просто влязох в един златарски магазин нямах нито намерение нито средства да купувам,влязох просто да убия малко време докато 4аках една приятелка.видях един пръстен (две ръце,които държат един зелен изумруд и 2 цирконии...естествено 4е изумруда не е истински,но пък е съЩият цвят като о4ите на едно мом4е в което се влиубих от пръв поглед)на момента реШих ,4е вместо всеки път като си погледна ръцете да се натъжавам предпо4етох да си спомням красотата в погледа му.ето така замених годежния си пръстен и халката за пръстена с изумруденото око ,който и в момента е на пръста ми,дори написах стихотворение.никога не съм съжалявала 4е постъпих така.

ето го и стихотворението

Ето,4е махнах от свойта ръка
символи4ната сватбена халка
в която бе извезана умело със дуШа
неЩастната орис да бъда сама.

И може би е просто суеверие
или в от4аянието недоверие,
но реШих да запълня гравиурата нежна
със мъни4ко Щастие и надежда.

Харесах си пръстен от злато
блестяЩ като твойта усмивка,
със две ръце копнееЩи да те погалят,
със изумруд,блестяЩ във твоя поглед
и две от моите сълзи,
отронваЩи се всеки път когато си отиваШ.



Браво! Доста добре звучи!

# 97
  • Мнения: 1 317
Нашите мъжа ми ги заложи преди време  ooooh!

# 98
  • Мнения: 59
Аз я продадох в заложна къща Rolling Eyes

# 99
  • Мнения: 1 906
Продадох я доста преди официалния развод и си купих ботуши  Laughing

# 100
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Идеята ми дойде от бившия.Той ми даде неговата още преди официално да се разведем и каза, че иска да я пазя за детето като порасне.Прибрах ги идвете.Смятам да и ги дам и тя да си направи от тях някакво хубаво бижу.Благодарна съм, че с баща и запазихме добрия тон досега.Дано и занапред да е така.Дъщеря ми има нужда от това.
smile3501 newsm10

# 101
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Аз също съм прибрала двете халки и ги пазя за детето.

# 102
  • Мнения: 11
Аз също съм прибрала двете халки и ги пазя за детето.


Със или без съгласието на отсрещната страна? Щото "прибрала" ми звучи малко като при мен както стана... #2gunfire

# 103
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Аз също съм прибрала двете халки и ги пазя за детето.


Със или без съгласието на отсрещната страна? Щото "прибрала" ми звучи малко като при мен както стана... #2gunfire
Със съгласието му.
Няма да ги натрупам от 5 грама злато.
Нито пък бих обедняла, ако той ги беше прибрал.
А ти??

# 104
  • Мнения: 11
Аз съм се отчел вече - чети по-преди. Money

# 105
  • Мнения: 1 507
Продадох я доста преди официалния развод и си купих ботуши  Laughing

Разбира се, че и аз бих постъпила така! Laughing
Ама като не съм се женила на време, сега се охарчвам за обувки... от заплатата Peace

# 106
  • Мнения: 385
Продадох я доста преди официалния развод и си купих ботуши  Laughing

Разбира се, че и аз бих постъпила така! Laughing
Ама като не съм се женила на време, сега се охарчвам за обувки... от заплатата Peace

 Joy Joy Joy ох, Лято, закъсала си го  Joy Joy Joy

# 107
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Претопих я на златен пръстен - и сега освен красивото бижу имам и нещо, което да ме подсеща да не повтарям грешката  Party

# 108
  • Мнения: 2 660
Пазя си я при бижутата заедно с годежния ми пръстен и други подаръци. Не бих я хвърлила, продала или заменила.

# 109
  • Мнения: 6
Няколко дни след развода, като идваше да види детето, го попитах дали си иска хлаката обратно. И без това не я носех и по време на брака. Каза "да" и му я върнах.

# 110
  • Мнения: 74
И двете халки останаха при мен. Не си я поиска. Претопих ги с голям кеф Laughing

Общи условия

Активация на акаунт