Твърдите храни преди или след кърменето?

  • 462
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 447
Здравейте,мами!Знам,че повечето от вас първо кърмят,а след това дават каша или пюре/говоря за периода на захранването/,но моята педиатърка твърди,че е по-добре първо да се дават твърди храни и след това да се кърми.Иначе тя не си налага мнението,каза ми да захранвам с оризова каша или картофено пюре по моя преценка и усет,но за реда на даване беше категорична.Вие как мислите? newsm78

Последна редакция: пт, 17 юни 2005, 19:00 от Emia

# 1
  • Мнения: 542
Здравей Emia,
съгласна съм с педиатъра ти, защото при въвеждането на нова храна има вероятност бебето да я откаже, поради ред причини - не му харесва като консистенция, като вкус, заради лъжицата, или просто поради нарушаването на стереотипа... Затова, за да не се разстройва процеса на хранене, и за да си сигурна че бебето е нахранено, се дава първо кърма. Ако дадеш първо новата храна и то не я хареса и се разсърди (не винаги става така), може после да не изсуче необходимото количество, за да се нахрани. Когато вече е сито, може да откаже храната по две причини - или се е нахранило, или не я харесва. Обаче ако я приеме, при положение, че вече е нахранено с кърма, то тогава със сигурност я е харесало Simple Smile и може да я дадеш пак. Понякога новата храна се смесва с кърма, за да се омекоти вкуса, но някои педиатри съветват това да не се прави, за да си остане вкуса автентичен и да е сигурна майката, че детето наистина харесва и приема захранването.
Точно затова е захранване, а не хранене с нова храна, защото целта е да я опита, а не отначалото да се нахрани с нея.
Другото, което се прави е новата храна да се дава рядка и със шише, но това може да наруши кърменето, затова по-добре е със лъжица - така се избягва заместването на кърменето с хранене с биберон, ако не желаете.
Моят педиатър ми препоръча първо да захраня със зеленчукови пюрета, но не картофено, а морковено, защото вкуса му е по-сладникав, но... всичко си е и до бебето (може ли да предположиш какво ще му харесва - понякога са толкова нелогични Laughing)

# 2
  • Мнения: 59
Мене също ме посъветваха първо да предлагам твърдата храна, а след това да кърмя и така действаме вече 3 месеца и бебечо е доволен и той самия ме потикна към тази схема. В хачалото първо го кърмих, след това му предлагах твърдата храна и беше доста неуспешно.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Твърди се, че до една годинка - първо кърма, после пюре.След годинка - обратното.Моето лично мнение е, че всяко дете има различни предпочитания и те трябва да се открият от майката.След известен период на налучкване и проба/грешка установих, че специално моето бебе предпочита първо да суче, после след около половин час - твърдата храна.От около месец стереотипът му се измяна и правим обратното.Той е шефът bowuu

# 4
  • Мнения: 7 837
И при нас е разли4но. Понякога отказва пюрето, докато първо не цокне малко. Друг път пък се дърпа от гърдата, излапва 180 г пюре и след това се сърди, докато не го накърмя. Понякога се 4удя къде побира цялото това коли4ество  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 8 447
А няма ли опасност,след като е сукала да откаже другата храна?
Или обратното-така да се наяде с пюре,че да не и е до сукане/това разбира се,като достигнем пълното количество пюре/ newsm78

# 6
  • Мнения: 7 837
А няма ли опасност,след като е сукала да откаже другата храна?
Или обратното-така да се наяде с пюре,че да не и е до сукане/това разбира се,като достигнем пълното количество пюре/ newsm78
Все някога ще дойде тоя момент със заместването. Бебка сама ще реши кога.
Аз захранвам от близо месец, ве4е стигаме до 180-190 г пюре за обяд, но продължава да си иска да цока преди или след пюрето и все още не е заместил напълно обедното кърмене.

# 7
  • Мнения: 3 777
Светльо отказва храна след кърмене, нище...
Иначе след пюренце се кърмим, той хапване без кърма не признава.

# 8
  • Мнения: 854
Аз му давам първо пюрето и при това го правя около половин час преди часа за кърмене(той се храни на 3 часа), щото като е много гладен не иска да вижда лъжица Rolling Eyes На 2-3 пъти ми се случи да изпусна момента и пюрето оставаше за следващото хранене. Никога не отказва кърма след пюрето, може да изчака половин час, ама после си иска "десерта" Mr. Green

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз давам между храненията - може би около час,след като е сукала.И понеже си сучем през 2ч,тогава вече е поогладняла,хапва си няколкото лъжички пюре с кеф и после иска пак да суче.

Общи условия

Активация на акаунт