Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора

Пловдив

От дъщеря ми е с вирусна ангина и силно зачервено гърло, изписаха й антибиотик  Sad Лекарството е сиропче сладко и ароматно, но както почти всички подобни има лек горчив остатъчен вкус. Дъщеря ми е на 2 г. и 8 м. До сега няколко пъти е пила подобни и не сме имали проблеми. От вчера е ад. Първия път го повърна, после не искаше да го вкуси, принудихме се да купим същия АБ като дражета, муших хапчетата в желирани бонбони, разбивах ги в мед, давах ги с мляко и захар ... всичко се изплюва на момента или се повръща след минута. Двата успешни пъти в които го задържа беше като й го дадохме докато спеше, но и тогава едва не се задави и после плака много... Чувствам се като инквизитор. Преди малко трябваше да й е третия прием - след един театър разигран от цялата къща и дете омаломощено от съпротива и отново нарастваща температура, се отказах.
Моля за малко помощ. Ще съм благодарна на всякакви идеи.
  bouquet
Цитирай

на 6 ет..под звездите

Малко вода или сокче след приема не помага ли?
Цитирай

Пловдив

Малко вода или сокче след приема не помага ли?
Тя не задържа изобщо лекарството или го плюе или ако я принудя някак да го преглътне след секунди повръща  Confused
Цитирай

Белгия/София

Всичко давам по един начин - в "спринцовката" от Нурофен, изстисквам почти направо в гърлото и веднага след това давам вода или сок. Нямаме проблеми  Peace
Цитирай

Разделяй го и го смесвай със сокче.Успех! Peace
Цитирай

София

Какъв антибиотик пие? Да не би само към него да има такава реакция. Дъщеря ми е така - някои антибиотици повръща, други обича даже и няма търпение. Панцефът например й е любим.
Цитирай

София-Дружба 2

Ако става въпрос за Фромилид , напълно те разбирам.
Дъщеря ми от съвсем малка пие лекарства , доста горчиви , но такова чудо като Фромилида няма просто. Повръщаше го на секундата.
Аз се обадих на лекарката тогава , обясних и какъв е случая и я помолих да го смени.
Аз също съм го пила на таблетки  и горчи чак до следващия прием . Ужас.  ooooh!
Цитирай

при семейството ми

Всичко давам по един начин - в "спринцовката" от Нурофен, изстисквам почти направо в гърлото и веднага след това давам вода или сок. Нямаме проблеми  Peace

И аз така правя и проблем нямаме.Възможно е просто детето да не понася този АБ,щом повръща веднага след приема му.Не мисля че е просто защото не го харесва.Със сок или мед не се усеща горчивината му.Сподели с педиатъра и ако е нужно го сменете.Успех!И бързо оздравяване!
Цитирай

Пловдив

Антибиотика е Цифзил. Хубавото е че гърлото се пооправи, лошото е че леко са й възпалени ушите, та пак може да се стигне до антибиотик   Embarassed Със спринцовка ги давах по принцип, в резултат на това сега и Нурофена пие с зор докато разбере че не било "горчивото сиропче".
Цитирай

у дома

Абе момичета, защо трябва да измъчвате децата си по този начин?!
Кажи на докторката, че не и понася и толкова! Да намери заместител!
Цитирай

Айтос

Темата е стара,но за нас актуална. Моля за помощ!
След дълга борба с хомеопатия се стигна все пак до АБ. На каката (4г) и изписаха днес Ceroxim сироп, ужасно горчиво нещо, непоносимо, но най подходящ за нашето положение. Питах лекарката да го сменим, жената каза че с тия секрети в дробовете, разстройство, възпалено ухо и Т, това е "нашето" лекарство.
Ива го повръща, не може да го задържи, плаче много. И аз ползвам спринцовката на Нурофен, опитах и с лъжица. До сега не е пила лекарства, не боледува.
Дайте съвети моля, как да го давам!
Давах сок, вода, мед след това, нищо не помага, детето не може да го погълне дори.
Цитирай

На седмото небе с мойте двама мъже!!!

и ние сме със същия проблем,всичко се плюе или го повръща,както и да го дам,дали със сокче,или с залче,усещаго всеки път ooooh! ooooh! ooooh!.И за пореден път бяхме на инжекции #Crazy #Crazy
Цитирай

и ние сме със същия проблем,всичко се плюе или го повръща,както и да го дам,дали със сокче,или с залче,усещаго всеки път ooooh! ooooh! ooooh!.И за пореден път бяхме на инжекции #Crazy #Crazy
Много лоша алтернатива,съжалявам. Hug
Мери-а др. подходящ АБ няма ли?Все пак не може да няма някакъв заместител? Rolling Eyes
Цитирай

София

Peace Някой път и това не помага, тогава му давам лъжичка мед /много го обича/ или нещо друго сладко след лекарството. Успех!
Цитирай

И аз давам лекарстав със спринцовка.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора