Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-46 от 46 отговора

гр.Пловдив?/Русе

здравейте.моля за мнение.на колко месеца може да се слагат бебетата да сядат?навсякъде казват различно,а тук в Африка казват,че може и на 2-рия месец-но ми се струва малко рано? newsm78
Цитирай

Пловдив

Много зависи какво се разбира под това "да сядат".
Почти от новородено можеш да поставяш бебето в шезлонг, в който е леко повдигнато. Но да лежи стабилно и да не му пада цялата тежест на дупето. По същия начин може да държиш детето седнало в скута си, когато стане на 3-4 месеца.
Оттам нататък повечето български педиатри казват, че около 6 месец може да започнеш да слагаш детето седнало за по няколко минутки и подпряно с възглавници, за да не се криви. Ортопедите обаче не са съгласни с това и съветват детето да не се оставя да седи самостоятелно преди самичко да намери начин да се изправи до седнало положение - така костите и ставите им не се напрягат, преди мускулите да са готови да се справят с тежестта.
Аз послушах ортопеда и синът ми седна сам на 8 месеца (а дотогава беше полуизправен в количката и спокойно го държах седнал у мен).
Цитирай

гр.Пловдив?/Русе

благодаря ти mata_kosmata -поне исках да знам дали мога да я държа седнала в скута си
Цитирай

Разград

Съгласна съм с всичко написано тук. Моето бебче е на 7 месеца вече, а още не може да сяда само. Аз не го и насилвам, единствено го държа седнало в мен и полуизправено в количката.
Цитирай

Някъде там на юг...

6 навършени  Peace
Цитирай

София

На 4 месец и половина количката може да се повдигне до 45 градуса!
За сядане след 6 ия! Peace
Цитирай

...

след 6 месец , а преди това може да изправяш количката на най-ниската степен  Peace
Цитирай

София; Дружбето

По принцип до 6-я месец ортопедите препоръчват максималният наклон, на който да се слага бебето, да е 30 градуса.
Цитирай

На Изток от Рая

След 6м Peace
Но в скута ми и по-рано съм го слагала, за съвсем малко.
Цитирай

От 4 месец съм я държала в мен,но иначе като направи 6 месеца съм я слагала да седи,подпряна с възглавници.
Цитирай

Белгия/София

а тук в Африка казват,че може и на 2-рия месец

Ух, бягай от тази маймунщина бързо  #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy

Най-рано - след 6 навършени месеца  Peace
Цитирай

liebe ist fur alle da ( в АдА )

Moмичетата са ти казали 6 навършени месеца Peace
Цитирай

Sofia

Общо взето когато започне само да седи стабилно без подпора. Средно взето към 6-тия.
Цитирай

NL

След шестия месец е и моето мнение.Също така,като четох за сядането преди време попаднах на една статия където се споменава,че дундуркането на колене не е препоръчително пак заради тазовите кости и гръбнака.Затова аз лично се въздържам от това забавление.
Цитирай

гр.Пловдив?/Русе

БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА ОТГОВОРИТЕ-ВИЖДАМ,чЕ СТЕ ЕДИНОДУшНИ bouquet
Цитирай

На 5 м. и половина я сложих в полуседнало състояние в количката, на 6 м. започнах да я подпирам с възглавници и я слагах да седи.
Започна да седи стабилно към края на 7-ми началото на 8-мия месец.
Цитирай

Варна

И аз тези дни се чудя какво да правя, малката започна много да иска да сяда, ако е в полулегнало положение и й подадем ръка се набира, сяда и е страшно доволна... Все още си ползвам количката с коша за новородено, но започвам да мисля, че трябва да го сменяме вече. Ето какво ми е написал ортопедът в листа от профилактичния преглед през третия месец:
"*Носене на хълбок или в раница - тип "кенгуру", слагане по корем след 3ти месец
*седящ стоеж, приучване за пълзене след 5ти месец
*слагане в проходилка след 6ти месец"
Цитирай

И аз се записвам да следя, че ми е интересна тази тема. На мен ми казаха, че бебка мога да я държа в момента седнала, но с право гръбче, не наклонена настрани и задържително да я държа за гръбчето. Smile
Цитирай

там където не искам

За момиче след 6 месеца, при момченцата може и по-рано към 4 навършен месец.
Цитирай

Белгия/София

За момиче след 6 месеца, при момченцата може и по-рано към 4 навършен месец.

Ама че ужасна тъпотия.  #Crazy Кой ти я каза?  ooooh! ooooh! ooooh!

дундуркането на колене не е препоръчително пак заради тазовите кости и гръбнака.

Разбира се, съвсем правилно  Peace
Цитирай

някъде там

след 6м. лично аз не съм подпирала с възглавници, започнах да я возя полуседнала в количкат и като си я гушна я слагах така, някак си от само себе си почна да си седи отначало я придържах за ръчички, а после и самичка, явно си беше готова да седи  Peace
Цитирай

Седнала, подпряна с възглавници като навърши 6 м., първо за кратко, като постепенно  увеличавах минутите. Иначе от 4 м и 20-тина дни се набираше до седнало положение-оставях я така за няколко секунди-толково се радваше (не знам дали е било грешка, сега е на 2 г. и няма видим дефект).
Цитирай

Миличка не бързай толкова бебето ти да порасне,всичко с времето си ти сама ще разбереш кога е време да го сложиш седнало
Цитирай

На тиха улица

Подкрепям напълно  Peace
Цитирай

София

Моят син сам ми показа, кога е готов да бъде в седнало положение. Никога не съм насилвала нещата около развитието му. когато беше на 4 месеца, го слягях в шезлонг, но с някоко ката одеала под него, за да не де извива гръбнакът му. Когато започна да се повдига сам, разбрах, че не му е удобно вече полулегналото положение и постепенно започнах да му подпирам гърба или с възгравница, или с навито одеало, така че да е седнал. Сам започна да си седи и да се задържа. когато не можеше да седи, се отпускаше назад и аз го оставях така. Беше някъде на 4 месеца.
Цитирай

София

Те сами си показват. Wink
Цитирай

На тиха улица

Мисля, че я слагах да седи на около 5 месеца. На 4,5 месеца започнах да повдигам количката и шезлонга.
Цитирай

София

така е
Цитирай

На 6 мес. седяхме с опора,а на 7 вече седеше сама.Бебето само ще ти подскаже кога е готово.
Цитирай

Варна,на края на улицата

6 навьршени  месеца Peace
Цитирай

ВЕЛИКО ТЪРНОВО

Peace
Цитирай

Плевен

Няма значение дали е момче или момиче,
сядане след 6 месеца. Peace
Цитирай

Разград

По принцип момиченцата знам,че ги слатгат да сядат по рано.
Аз моят син го сложих на 7 месеца,но не беше стабилен,всичко си е строго индивидуално.
Щи прецениш според детето.
Цитирай

на село

моето дете сложих на 6 навършени.
Цитирай

на  5 мес и половина.
Цитирай

София

Няма значение дали е момче или момиче,
сядане след 6 месеца. Peace

Peace
Цитирай

Пловдив

Peace
Цитирай

Дивия северозапад

слагане по корем след 3ти месец
А?... Тука ни продъниха ушите как трябва да слагаме бебето по корем от новородено, за да му заяквали мускулите на вратлето.
Цитирай

Лондон

Има една тема във форума за захранването "Кое е по-малкото зло - нитратите или консервантите" и мненията са категорично в полза на консервантите, с което и аз съм съгласна. Та това с пресните плодове ми се струва малко щастие от минали времена, едно е било на времето градината на мама, друго е сега. Явно ще си плащаме цената на прогреса и трябва да се доверим на производителите, особено на тези в едни други държави, където интересите на потребителите са на първо място и са част от конкурентната борба.
Извинявам се за това залитане в маркетинга, изказвам само лично мнение
Приятен ден на всички

P.S Сокът от сини сливи е истинско бедствие, ако ще го ползвате си стойте в къщи с голям плик памперси. А уж сините сливи регулирали стомахчето...бих го нарекла изчистване до край
Цитирай

Плевен

След 6м.
Цитирай

София

Не съм я слагала да сяда , сама си седна на 7 месеца.
Не знам защо твърдят такива работи в Африка .... #Crazy
Цитирай

Враца

Коагто детето само си покаже, че е готово. Криско на 5-тия месец ми се надигаше на лакти да сяда и аз реших, че му е време.
На 2 месеца бебетата едва държат главите си в изправено положение, бая рано ми се струва за седене
Цитирай

Габрово, но сърцето ми е в града на Ботев

Около четири  месеца и половина го повдихнах в количката на 45градуса, но той сам вече се надигаше на лакти и опъваше вия  Laughing някъде към средата на 6 започнах да го подпирамс възглавници.
Цитирай

6 месеца- навършени.
Цитирай

Стара Загора

На 5 навършени
Цитирай

гр.Пловдив?/Русе

благодаря на всички за отговорите. bowuuмного ми помогнахте.това е за вас.
Цитирай

Варна

Не малко, много рано е май  Laughing . Казват че на 6 навършени е О.К. Но аз започнах да слагам дъщеря ми още от 5-ти месец, след консултация с ортопед разбира се.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-46 от 46 отговора