Бронхиална астма-моля за съвет

  • 5 396
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 37
Ние получихме астмата от прекараните 3 плевмонии в рамките на една година.Нямаме в семеиството асматици.Просто плевмониите са дали голямо отражение и овреждане.При него пристапите са едно свирене не на гърдите а на ларинкса,поне аз така го чувам.Не съм много запозната с това заболяване те първа започвам зощото от март месец той е с тази диагноза.Човек до като не се сблъска с нещо незнае за какво става на вапрос.

# 16
  • Мнения: 641
Плуване! Плуването лекува и развива дробовете.
Ето и нещо на руски: http://www.mbuteyko.ru/

# 17
  • Мнения: 37
Здравейте и от мен!
Дъщеричката ми разви астма на 3 години. Ще ти кажа някои много важни неща:
1. Бобовите храни при нас много влошаваха нещата
2. Всичко, което съдържа парацетамол, което е голям проблем, е забранено!!!! Доста време ми отне да разбера защо, докато владеех положението все пак се озовавахме в болницата. Ами защото всички лекарства за температура го съдържат. А при нас пристъпите се отключваха в следствие на настинка.
3. Купихме си инхалатор от тези, които сте ползвали в болницата предполагам. Само че не с вентолин, а с обикновена водичка
от как си взехме тази машинка не сме влизали в болница струваше около 180лв

# 18
  • Мнения: 37
Здравей anixi ! Тествахте ли детето?Кога ползвате тази машинка,а лекарство не взимате ли? newsm78

Последна редакция: вт, 29 юли 2008, 22:40 от vasetoooo81

# 19
  • Мнения: 161
vasetoooo81, да се включа и тук: Инхалаторът го ползваме при започващ и по време на самия пристъп. Когато е в по-лека форма правя инхалации няколко пъти дневно само с физиологичен разтвор, а при същински спазъм - с Вентолин. От както си купихме инхалатора, повече не сме пили сиропа Вентолин, защото формулата за инхалации е много по-щадяща и веществото отива директно в дробчето на детето, съотв.действа и по-бързо.
Наистина е голямо облекчение  да имаш вкъщи инхалатор, а ние си го носим с нас абсолютно навсякъде. Така поне съм по-спокойна, че мога навреме да реагирам, ако стане нужда.

# 20
  • Мнения: 3 929
Бих искала да се включа с въпрос. Синът ми няма поставена диагноза, слава Богу! Но като тръгна на ясла, изкара няколко бронхита и 2 пневмонии. Веднъж имаше поставена диагноза цианоза и тогава педиатърката ни посъветва да си вземем инхалатор. Само че аз изобщо не съм наясно с ползването, откъде да го купя, какъв модел. Кога се ползва - когато започне да кашля или се ползва профилактично, ако мога така да се изразя?
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт