За двойните имена...

  • 10 287
  • 88
  •   1
Отговори
# 75
Иван Асен и Иван Владислав звучат добре...  Simple Smile

# 76
  • Мнения: 3 372
Не харесвам двойни имена Peace

# 77
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Харесвам ги, стига комбинацията да е сполучлива и да звучат добре с презимето и фамилията. Една приятелка на дъщеря ми се казва Тия-Леана. Дали защото детенцето е много сладко, на мен името ми звучи като мелодия.

# 78
  • Мнения: 119
Представете си човек с име Димитър - Ричард който има син Чавдар-Александър който пък има син Иван-Асен.
Горкия Иван-Асен Чавдар -Александров Димитър Ричардов. Последния да затвори вратата. За момичета двойно име е добре но за момчетата, които дават фамилия. ......   

# 79
  • Sf
  • Мнения: 978
Основно дават презиме, не фамилия. Но и фамилия да е, Карагеоргиев или Хаджидимов пак са сложни фамилии, но звучат добре.

Бих предпочела Чавдар-Александър хиляда пъти пред Пульо, Косьо, Цоньо и пр. подобни.

# 80
  • Мнения: 669
Някои не са лоши...Имам съученичка Сара-Нора (царица прекрасна). Свикнала съм и не ме дразни. Отива и`. Като се омъжи не си смени фамилията и тире даже не сложи. Така, че не се навързаха много имена едно след друго. Wink

# 81
  • Мнения: 534
Никога не съм мислила и през ум не ми е минавало, че един ден мога да си кръстя детето с две имена, но се случи Grinning Кръстих дъщеря си Юлина-Никол, галено й викаме Инка и с напредване на времето ми харесва все повече Peace

# 82
  • Мнения: 579
Харесват ми и ако второто е момиче най-вероятно ще е с двойно име понеже аз харесвам едни имена,мъжът ми-съвсем други,а бабите и дядовците се изчерпаха.(ако е момче ще се казва като татко си) Laughing

# 83
  • Перник
  • Мнения: 396
newsm10 и аз харесвам всякакви имена, стига да са звучни, а също така и български.

# 84
  • Перник
  • Мнения: 396
Представете си човек с име Димитър - Ричард който има син Чавдар-Александър който пък има син Иван-Асен.
Горкия Иван-Асен Чавдар -Александров Димитър Ричардов. Последния да затвори вратата. За момичета двойно име е добре но за момчетата, които дават фамилия. ......   
hahaha Joy Joy Joy

# 85
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Не ми допадат двойни имена. Наскоро в едно списание четох за дете на няколко месеца кръстено Катрин-Цонка.  newsm62   А Преслава Бианка? Laughing
 

# 86
  • Мнения: 883
Аз харесвам двойните имена и не вярвам в тия приказки, че детето с две имена си раздвоява личността. Дори ако бебето е момиче ще се казва Дона-Мария. Свещеник каза, че няма проблем да се кръсти с две имена. Чакаме го с нетърпение да се появи.

# 87
  • Мнения: 2 172
Абсолютно съм ЗА Поради няколко основни причини:

1.Комбинация на две имена,които харесвам,например.
2.Съчетаване на иметона бабата/дядото с името,което родителите са си харесали.Така всички са доволни и щастиливи.Хем е уважен дядото/бабата,хем си присъства и името,което например ще се ползва за основно.
3.В днешно време е напълно позволено.Защо да не се възползваме?Едно време не е можело.
4.Много по-интересно е.Винаги буди възхищение и люботство.Винаги прави впечатление.

Моета дъщеря се казва Теодора-Клавдия.Теодора на баба си Тодора.И Клавдия-любимо име на мен и съпругът ми.И двете имена са на владетели.Царица Теодора и император Клавдий.И другото ни дете ще е с двойно име живот  и здраве,но ако и то е момиче.За момче като че ли малко не върви  Thinking

# 88
  • Мнения: 4 362
Хич не ми дреме кой ги харесва и кой не,не съдя за детето по името му,на мен и баща и ни харесва,виждам,че тя също доста добре си изговаря името.Името и има значение,не са ей така накачулени две имена -Дея-Мария /богиня Мария/
Съчетание на любимото име на мен и името на свекърва ми.

Общи условия

Активация на акаунт