Малко помощ за дипломна работа

  • 3 121
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 173
Здравейте, мами. Дълго се чудих къде да си поместя темата и този раздел ми се стори най-подходящ. Предстои ми да започна работа по дипломната си работа (следващата година завършвам висшето си образование, спец. предучилищна и начална училищна педагогика в ПУ). Темата още не е доуточнена, но ще е за креативността. Задачата ми е да изровя всичко възможно в нета за креативността на децата в предучилищна възраст, да отсея материалите (тук е важно за коя "насока" в креативността има най-много материал, например, за изобразителното изкуство, за музиката или пък свързано с някой вид спорт). И след това ще се уточним с научната ми ръководителка. Лошото е, че не мога да търся в интернет. Опитвах, но единственото, което открих е 1 форум и информацията е за креативността изобщо. Ще ви помоля за малко помощ при откриването на материали.
Предварително благодаря на отзовалите се  bouquet

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Примерно това - http://www.preschooleducation.com/art28.shtml
Не знам дали ти върши работа.

Търсих в Google - preschool children creativity
Излизат и други неща, порови се да видиш дали ще са ти полезни.

# 2
  • Мнения: 5 173
Благодаря много, проблемът е, че съм на "ВИЕ" с английския (и изобщо с всеки чужд език) и ще ми е малко труден превода.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Ще трябва да се помъчиш. На български няма толкова информация в нета, а ако има, то 90% от колегите ти ще са я ползвали вече.
Съдя по информацията, която съм търсила за теми по моята специалност...
Не го приемай като заяждане,  но направо се чудя как се справяш, голяма спънка е незнаението на поне още 1 език. Освен да ползваш някоя автоматична преводачка... Peace

# 4
  • Мнения: 5 173
Не го приемам, споко. От ученическите ми години, та и в университета все попадах на несериозни преподаватели, а и аз като че ли нямах толкова стимул. Сега това се промени, но изкарах едва 1 ниво. На есен следващото.

# 5
  • Мнения: 419
А с руския език как си? Материалите на руски не можеш да изчетеш за два живота  Peace

# 6
  • Мнения: 5 173
Зле, но имам съседка, бивша учителка по руски, а също и сем приятел, който е завършил руска филология, така че мисля, че ще ми е мъничко по-лесно.
Но няма да откажа и английски материали, т. к. се сетих за 1 приятелче, което знае англ, а и братовчед ми, живее в англоговоряща държава, може би ще ми помогне.
Абе, доволна съм на всичко

# 7
  • Мнения: 419
Тогава попитай Гугълчо на руски, ще се изненадаш приятно  Hug

# 8
  • Мнения: 5 173
Именно там ми е проблемът, че не умея да търся в нета. Аз ако можех, нямаше да пусна тема тук.

# 9
# 10
  • Мнения: 5 173
Благодаря ти много, утре ще започна да ги чета!
Да, разбира се, ще има, но засега само трябва да успея да изчета материалите и да установя за коя насока има най-много материали, едва след това ще уточним темата.

# 11
  • Мнения: 28
Шушулче, няма как да избягаш - трябва да се научиш да търсиш в нета. Първа стъпка - влизаш в интернета, който имаш. Написваш адрес www.google.bg  Не пиша точка, за да не я напишеш и ти. След това в екранчето написваш на съответния език какво търсиш. Може за начало на български, щом там си най- силна. Ще ти излязат няколко възможности и ти с мишката просто си избираш.
Ако търсиш дефиниция на нещо в екрана на Гоогле пишеш define: креативност - напр.
Хватката на търсенето в Интернет е да откриеш ключовите думи, по които някой е завел документите. В много случаи е добре да се опитват синоними на думите или сродна тематика, след което веднъж като почнеш да разплиташ кълбото, то ще те доведе до исканите материали.
Опитай с думите съзидателност деца или пък творчество деца и т.н.
Поздрави и успехи

# 12
  • Мнения: 5 173
Ако търсиш дефиниция на нещо в екрана на Гоогле пишеш define: креативност - напр.
Хватката на търсенето в Интернет е да откриеш ключовите думи, по които някой е завел документите. В много случаи е добре да се опитват синоними на думите или сродна тематика, след което веднъж като почнеш да разплиташ кълбото, то ще те доведе до исканите материали.
Опитай с думите съзидателност деца или пък творчество деца и т.н.
Поздрави и успехи
Принципно знам как да търся, но само принципно. А и отделно не са ми ясни много работата с "", а + и там другите знаци, за улеснено търсене.
Иначе съм ровила почти във всеки линк, който ми се е показал при зададена дума креативност + деца.
Благодаря  bouquet

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Аз + не ползвам.
Кавичките се слагат, ако търсиш думи в точно определен ред, например някой цитат.

# 14
  • Мнения: 5 173
Сега вече ще знам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт