Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 223 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Помогнете! Секундно лепило капна в/у новия ми панталон, ужас! Стана като колосано. Натопих го с прах за пране, сложих и Вениш, но пак така си стои твърдо. Има ли помощ или панталона ще си остане с петно?!? Моля, идеи за спасяването му!
Цитирай

На ръба на възможното

Да не те отчайвам, но преди повече от две години капнах върху едни къси чорапи за вкъщи. Прани са десетки пъти, но твърдата капка от лепилото си стои!  Laughing
Цитирай

Боже, опази! И аз от това се опасявам и си мислех, че така ще стане. Киснат се вече 2ч. уж да се разтвори, но май няма да е...Ооо Mad
Цитирай

Записвам се и аз да проверя има ли решение за любимия ми потник, пострадал по същия начин  ooooh!
Цитирай

София

Май трябва да прежалиш панталона. Аз миналата година така си накапах един потник и какво ли не пробвах, но ефект никакъв. Сега си го нося вкъщи.
Цитирай

София

Няма оправия.....За съжаление....
Цитирай

Занеси го на "химическо чистене", там ще ти кажат дали ще може да се почисти. Успех.
Цитирай

Бургас

Crying or Very sad Не искам да те разочаровам, ама да ти кажа , че е фекта ще е нулев!  Naughty Ама това на мен ми звучи като повод за нова дрешка!  4470
Цитирай

И аз да се изкажа по темата: Забрави.
Цитирай

За съжаление, просто забрави за този панталон!Аз пробвах с чист бензин /уж разтварял такива петна/, но нищо не се получи.
Цитирай

Русе

Петната от тези секундни лепила с нищо не могат да се из4истят Mad Имам такова на теракота...какво ли не го правихме....още си е там.
Цитирай

София

Не се чисти с нищо - нито химическо чистене помага, нито бензин, нито масло или олио, нито разните му там разтворители .... Нищо! Naughty
Полата ми си стои накапана така и от време на време си я обличам вкъщи, когато ми идват по-близки приятелки вкъщи на гости.  Tired
Цитирай

addicted to phone

В невтвърдено, течно състояние, тези лепила са разтворими в ацетон, нитрометан (нитроетан), диметил формамид (активира силно полимеризацията). С тези разтворители може да се отстранява излишното количество лепило преди втвърдяването. Втвърдено вече, лепилото може да се отстрани или механично, или чрез накисване в диметилформамид, ацетон. Не знам диметилформамида как ще подейства върху тъканта. Ацетона е по-обикновен разтворител, но и въздействието му също зависи от съставките на материята.
Цитирай

Няма махане. Аз си сложих емблема на моя панталон.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.