КАК СЕ СПРАВЯТЕ С НЕРАЗПОЛОЖЕНИЕТО В НАЧАЛОТО НА БРЕМЕННОСТТА

  • 1 612
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 16
Нека обменим опит с отстраняването на тези пречки. Как се справяте с тези гадни усещания ?

# 1
  • Мнения: 9 814
За гаденето ядях по едно-две резенчета лимон.

# 2
  • Мнения: 1 062
Няма оправяне от неразположението, то си е час от бременността при някой и е нормално, но все пак на мен малко ми помагаха билковите лукчета. Смучех постоянно и май по-малко ми се гадеше.

# 3
  • Мнения: 4 965
Гледах сутрин още преди да стана от леглото (за да не ми се завие свят и още повече да ми се догади) да хапвам по няколко обикновени бисквити. Пиех също газирана вода и също смучех от билковите лукчета. Peace

# 4
  • Мнения: 45
Първата ми бременност мина без да я усетя. Сега, при втората, непрекъснато ми се гади и общо взето най-добре ми действа, ако пия нещо газирано.

# 5
  • Мнения: 1 666
В началото на тази бременност ми се гадеше много и от всичко! Донякъде закрепях положението с едно-две резенчета лимон, когато усетя, че идва пристъп на гадене. После разбрах за хомеопатичните Nux vomica и нещата се оправиха.... или пък просто му дойде времето да свърши това гадене, не разбрах....

# 6
  • Мнения: 1 080
солети и газирана вода за гаденето    Sick Sick Sick

# 7
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз не съм имала такова неразположение. Моят проблем и по време на двете бременности бяха оттеклите крака.

# 8
  • Мнения: 1 155
Аз повръщах до 4 месец вкл. беше много гадно. Пиех газирана вода и хапвах солети Хрус-хрус.

# 9
  • Мнения: 3 929
На мен нищо не ми помагаше. Повръщах до края на 3-я месец. Спрях кафето и цигарите, защото само от миризмата им ми се гадеше, да не говорим да пия кафе. Гледах да ям само сухи храни - бейк ролс, серене, сухари и такива работи, въпреки че и така пак ми ставаше лошо. Просто трябва да мине този период. Сутрин на гладно пиех по 1 чаша вода с изцеден в нея лимон, пиех през деня сода с лимон.

# 10
  • Мнения: 983
За щастие нямах такъв период   Blush

# 11
  • Мнения: 297
Оправия няма,просто трябва да разбереш от кое ти се чувстваш най-добре,на мен лично ми беше гадно и кажи речи нищо не ми помагаше...

# 12
  • Мнения: 219
Ох лек за неразположението по време на бременност няма.Едни изкарват по леко,други по трудно. На мен ми се гадеше непрекъснато,сутрин не изям ли 2,3 солети в леглото не мога да стана.

# 13
  • Мнения: 9 973
мен ме подмина Grinning

# 14
  • Мнения: 1 674
С първата бременност-нямах никакви неразположения,обаче с втората-гадене до 4 месец/сутрин ядях резенчета лимон-незнам дали ми помагаха,но си внушавах,че е така./Лесно майка не се става  bouquet

# 15
  • Мнения: 1 796
На мен най-добре ми действа газирана вода с лимон, но и това невинаги ми помага Confused

# 16
  • Мнения: 806
Аз съм още в първият триместър.  Мисля, че съм късметлийка.  Много рядко ми се гади.  Вие ми се свят по някога, но за кратко.  Не мога да се оплача с големи симптоми.  Даже си ям нормално и малко повече.  Но когато ми е лошо, хапвам сухарче или бисквитка.
Леко бременеене!

# 17
  • Мнения: 332
Нищо не съм взимала против гаденето, просто бях с нагласата, че ще продължи през първите 3 мес. Имаше един период от около 1-2 седм. през който лежах с един лехен до мен   Sick, но здраве да е това са бели кахъри, важното е всичко да е нормално през бременността  Peace Желая лека бременност на всички бъдещи мамчета   bouquet

# 18
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
За мое щастие гаденето премина бързо и не беше сериозно.
Хапвах солетки. Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 39 758
С 2рата брем. ми се гадеше от време на време, но киселини имах през цялата бременност. И нищо не ми помагаше. Ядях солети, пиех сода. Подобрението настъпи едва след раждането Simple Smile

# 20
  • Мнения: 764
Гадеше ми се през първите три месеца, в началото по цял ден, след това - само сутрините. Пиех вода с лимон по цял ден и нагъвах кисели краставички.

# 21
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Аз ядях киви и сухари. Нищо друго не ми се ядеше, с големи мъки хапвах нещо.

# 22
  • Мнения: 540
газирана вода и тоник

# 23
  • Мнения: 583
Неприятни усещания като гадене и повръщане имах само 2 седмици във втория  месец и то в следобедните часове, дори бяха точно фиксирани от 4-6 ч. колкото и невероятно да звучи. По препоръка на приятелки пиех Спрайт , по препоръка на лекаря, бира , вероятно ще възникне спор, но се оказа, че бирата в нормални количества т.е до 1 на ден действа чудотворно на бъбреците, спираше ми гаденето и нямах отоци,а за  юли месец си беше  разкош с риба и многооо лимон Peace

# 24
  • Мнения: 4 784
Не успях да се справя по никакъв начин - гаденето беше доста упорито и ме следваше до края на бременността.

# 25
  • Мнения: 11 074
Писано е по темата много и все пак недостатъчно за всяка неопитна бременна, на която й се гади и повръща.

Първо, мисля, че е важно да се разграничават различните степени на туй страдание - има някои, на които им се гади само сутрин, и им помагат дреболийки като лимон, газирана вода, бисквити, сухари, солетки, и изобщо, положението им е поносимо - има и случаи, в които НИЩО не помага и денонощно си като парцал, без никакъв апетит и практически без никакъв полезен ход.
Така минаха първите ми четири месеца, будила съм се нощем от гадене, повръщах вечер напук на всичко писано в книгите, не ми помогна ни хомеопатия, ни нищо, накрая ми предписаха Деган - и той не даде резултат. Бях на ръба на силите си.
През петия и шестия не съм повръщала, но гаденето не спря. Е, вече не беше денонощно, но имах тежки пристъпи поне веднъж-два пъти седмично.
През седмия повръщанията се възобновиха, този път сутрин. При това съчетани с киселини. Можех да пия Талцид за тях рядко и много внимателно, защото в повечето случаи и него повръщах.

Пиша всичко това, защото в края на третия и началото на четвъртия месец преживях истински психологически шок от факта, че не ми минава. Всички книги, роднини, доктори тръбяха, че трае "само три месеца" и ще мине от само себе си.
Обаче ВСЯКА бременност е различна и НИКОЙ друг не е карал вашата.

Общи условия

Активация на акаунт