От кого получавате/получавахте подкрепа за кърменето?

  • 5 834
  • 162
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 801
Имам подкрепата на мъжа ми и това ми стига  Peace

# 31
  • Мнения: 1 174
Сега ми се е паднало, ще ги изкажа всичките! Wink

След раждането на дъщеря ми, без мое знание, въпреки че уведомих едната част от персонала на родилното, на бебето ми беше дадено адаптирано мляко.Никоя от акушерките не ми е обяснявала или казвал какво и как да правя, по отношение на кърменето.Имах, и добре че беше така, предварителната нагласа и подкрепа, макар виртуална от този форум и книжките, които бях изчела преди да стана потребител на БГ-мамма.
У дома имах подкрепата на мъжа ми, неговите и моите родители. До 6-те месеца на бебето всички ръкопляскаха и ме хвалеха "каква отдадена и изрядна мама", после започнах да събирам негативи и учудени физиономии - това от родителите и във връзка с моят личен живот - била съм обсебена (!) от това дете с това кърмене.
Педиатърката си пък, изобщо няма да коментирам, тя на 26-тият ден по телефона ми каза да преустановя кърменето постепенно, защото детето сучело малко (60мл., но трябвало да са 70 на тази възраст).Не веднъж съм опитвала да й обяснявам това, което правя (аз на нея, за изключителното кърмене), като не давам вода и се съобразавам с нуждите на детето и отговорът й беше: "Преди едни схеми, сега другии...Я, донесете ми всичките тия книги и писания, 'дето ги четете, пък да видя и аз!" - с подигравателен тон.

Спряла съм да се обяснявам , продължавам да кърмя (вече година и половина) и смятам, че всичко около отбиването ще си дойде естествено...

# 32
  • Мнения: 2 132
Най-вече ме подкрепя мъжът. В началото при всяко проплакване на бебка ми я носеше да я слагам на гърда. Simple Smile Останалата част от семейството и роднините ми също ме подкрепя Grinning
Иначе и детето много ме подкрепя Grinning Гладно не ще да стои Laughing

# 33
  • Мнения: 373
За подкрепа незнам кой може да ме подкрепи.Решението да кърмя си е мое и съм срещнала разбиране от мъжът ми естествено.Затова дадох този отговор.
Не съм се обръщала към никой.Тук подкрепям написаното от  gargamela .С първото кърмене се справих без някой да ме насочва или да чета по въпроса-беше успешно що годе без проблеми.
С второто поради проблеми с гърдите се позаинтересувах по форумите,но нищо повече.Не съм се и съобразявала много с написаното по тях.Следвам собствената си интуиция.

# 34
  • Мнения: 138
Семейството и съпругът ме подкрепиха както и педиатъра на дъщеря ни и не на последно място форума .

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 38
Подкрепяха ме най-важните за мен хора-съпругът ми и близките. В болницата сякаш всички искат да не кърмиш и не знам защо... Личната ми лекарка даже се изказа как ще кърмя като нямам зърна Shocked, а ето, че вече 8 месеца и половина го правим успешно и ще продължавам, защото каката точно заради такива коментари и боси в областта не успях. Благодаря специално на Хедра, която много ми помогна в първите дни и на всички майчета, които са се отзовавали  bouquet  bouquet  bouquet

# 36
  • Мнения: 4 388
информация от кърмаческия форум и библиотеката Peace
мъжът ми ме подкрепяше до колкото нямаше против да кърмя ,но категорично забрани това да става извън дома.Това ми наложи домашен арест Rolling Eyesзащото кърмех на поискване и не знаех кога ще ядем пак Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 1 080
Най-много ме подкрепяха акушерките в болницата - наистина ми оказваха безценна помощ!!!
 Hug Hug Hug

# 38
  • Мнения: 1 671
Бях решила, че ще кърмя. Първите неща за кърменето ми каза акушерката на ЖК. Попрочетох разни неща из интернет, но мисля, че там има доста крайни мнения. Като родих заявих, че искам веднага да кърмя - близка акушерка ми показа как да сложа бебето на гърдата и ми помогна докато то засуче. Със сина ми имах доста проблеми, доверих се на квалифициран мед. персонал, обясниха ми как да се грижа за гърдите си и ми разясниха доста неща за кърменето. Не съжалявам нито за момент. Педиатърката също е за по-дългото кърмене.
Не ми трябва някой да ме подкрепя - решението си беше мое, но съм щастлива, че попаднах на акушерки и лекари, които с удоволствие си вършат работата и ме научиха как.

# 39
  • Мнения: 4 784
Всички ме подкрепяха и много се радваха, но за съжаление, радостта им не трая дълго.

# 40
  • Мнения: 1 440
Получих подкрепа най-вече от съпругът ми и семейството,както и някои приятели.
Не на последно място има заслуга за успешното ни кърмене и кърмаческия форум.

# 41
  • Мнения: 415
Гласувах както ми се струва правилно, въпреки че по някои от въпросите не се вписвам точно в отговорите, например:
- семейството и мъжът ми - мъжът ми, майка ми и родителите на свекър ми ме подкрепяха напълно, докато свекърва ми и нейната майка напротив, дори свекърва ми положи страшни усилия в началото да минем на адапте
- педиатърката повечето пъти ме подкрепяше (доколкото й позволяваха възможностите), но имаше 1 случай когато искаше да дохранвам.

# 42
  • София
  • Мнения: 2 249
Най-вече от себе си Laughing. Иначе с първото дете - мъжът ми, сестра ми и майка ми ме подкрепяха. За останалите може да се каже, че не са ми пречели. С второто пък подкрепата няма особено значение Laughing.

# 43
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
Синът ми е вече на почти 10 месеца и все още иска да суче. За мое огромно щастие имам достътъчно количество кърма. Това го дължа на подкрепата на съпруга ми, педиатъра, родителите ми и всички безценни съвети, които получих при Септемврийки 2007!   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 44
  • София
  • Мнения: 1 783
От семейството ми, лекарите в родилния дом, педиатъра.
На приятели после, аз съм оказвала подкрепа.

Общи условия

Активация на акаунт