Готови ли сме за проходилка???

  • 2 404
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 371
Седи стабилно и се опитва да прави първи крачки като го държа. Не стои сам изправен!!! Време ли е да го слагам в проходилка? По колко минути и колко често се слага там детето в началото??? newsm78

# 1
  • Мнения: 8 505
Според мен дори е късно.Колко време-сам ще ти покаже-дре се вкисваше като се измори.В началото ще се измаря бързо и ще стои почти на едно място,докато разбере,че с новата кола може да се придвижва.

Последна редакция: сб, 18 юни 2005, 09:23 от reflex

# 2
  • Мнения: 3 562
Ако твърдо си решила да ползваш проходилка - давай, вече сте на 9 месеца.
Тук компетентните мами ще се включат да обяснят, но аз с две думи - проходилките са доста опасни и най-добрия вариант е въобще да не ползваш. По-добре да оставиш бебока да пълзи и сам да започне да се изправя и ходи Laughing

# 3
  • Мнения: 371
Ние сме родени в 31г.с. (началото на 7 месец), затова едва сега започна да сяда стабилно. Нямаме си нито един зъб още. С всичко сме назад но се надявам да наваксаме Wink!!!

# 4
  • Мнения: 3 562
Ние сме родени в 31г.с. (началото на 7 месец), затова едва сега започна да сяда стабилно. Нямаме си нито един зъб още. С всичко сме назад но се надявам да наваксаме Wink!!!
Още една причина да се откажеш от проходилката  Laughing

# 5
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
защо просто не го пуснеш да си пълзи и да се изправя сам, когато е готов за това?

# 6
  • Мнения: 2 534
Пускай детенцето по пода , там толкова им харесва и винаги намират начин да се придвижат до където искат .

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
ако няма кой да ти помага за хлапето и се чудиш как да свършиш наде-натри най-елементарните неща, или да идеш до кенефа (без извинение) го хвърляй в проходилката...готов е!
Първия път може да се уплаши...после ще си имаш Летяшия холандец Laughing

Сега вероятно ще последват 10-тина страници, в които ще ме изядът #2gunfire

Но честно да ти кажа без проходилката щях да откача, мойто диване врещеше като одрано, ако не му се оказваше персонално внимание, визуалния контакт не му беше достатъчен, и тая далавера да играе на килима, да пълзи и да се развива сам, просто не ставаше...искаше си човека шерп, който да го разнася...

За вредата - много е опасно, ако проходилката е от нестабилните, с по-малко колелца, обръча й долу не е овален, напр. квадрат и терена не е разчистен. Купих скъпа и стабилна проходилка на Чико и не сме имали нито един инцидент!
Махни всички килими, ако има прагове, стълби и т.н. по-добре не го пускай въобще. Ние сме на един етаж, с паркет и теракот, без неравности между стаите...и няма проблем.

!!!!! Но никога не оставяй външна или балконска врата отворена!!!! Ако имате вътреетажни стълби или го изолирай, или не ползвай проходилка въобще! В много страни са забранени, заради инциденти (някои трагични) в къщи с вътрешни стълби!!!

Относно тазобедрените стави, кости и т.н. Когато моя проходи отидохме на ортопед ( много обсъждан тук) и светилото възкликна - Ама как си личи, че това дете не е слагано в проходилка! Браво! Laughing Laughing

# 8
  • Мнения: 487
Да кажа и аз-първото ми момче го сложих в проходилка много рано(към 6 месец).Въпреки,че хвърчеше из нас,проходи след годинката си,но пък беше адски стабилен.Втория поради стечение на обстоятелствата,не е и "помирисвал" проходилка и въпреки това както пише по книгите-всичко стана постепенно-пълзеше като турпила,почна да се изправя по мебелите и стените,докато не дойде и онзи хубав миг на пускането(пак след годинката).Сега пиклата я слагам(от преди 1 месец)само от време на време и то като някакво разнообразие в проходилка.Смятам,че по малко на никого няма да навреди!Казвам по малко,защото имам познати,които буквално си заточват децата в проходилките,в надпреварата на коя ще проходи първо...Успех,каквото и да решиш!

Последна редакция: пн, 20 юни 2005, 14:31 от ivata

# 9
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Проходилката си е едно доста полезно нещо за майката.  Wink

# 10
  • Мнения: 2 332
Тук компетентните мами ще се включат да обяснят, но аз с две думи - проходилките са доста опасни и най-добрия вариант е въобще да не ползваш. По-добре да оставиш бебока да пълзи и сам да започне да се изправя и ходи Laughing
И аз съм твърдо против проходилките... Но всяка мама си решава за нейното детенце.

# 11
  • Мнения: 967
Ами ние проходилка не сме ползвали. Според ортопедите това изобретение е от помощ на майката, но ВРЕДНО за детето. Пак според лекарите детето трябва да започне да си натоварва кръста и крачетата, когато само е готово за това - когато само започне да прави крачки, а не това да става принудително преди това, поради опасност от изкривявания. Моето зверче е много щуро, но аз за себе си реших, колкото и да е улеснение за майката една проходилка да не ползвам и не съжалявам за избора. Детенцето пълзи навсякъде, изправя се сам и се придвижва хванат за мебелите. крачи стабилно на цяло ходило, а не както всички сме виждали дечица да ходят на пръсти поради навика от проходилката.

# 12
  • Мнения: 8 769
Ами аз да си кажа. Мойто гардже много мразеше туй чудо на чудесата-проходилката. Така и не се научи да я използва, а се подпираше по нея (от външната страна) и в същност така проходи. Да не говорим, че успяхме да я потрошим. Сега съм решила-пак пари залудо няма да давам. Младежа да се учи сам да ходи-да пълзи, да се подпира-да се оправя! Sunglasses
Сега, тъй като мнението на различните ортопеди е различно, бих помолила Др Алексиев, който често посещава форума, да даде най-сетне едно категорично и обосновано мнение-ЗА или ПРОТИВ проходилките! МОЛЯ! Grinning Предварителни благодарности!

# 13
  • София
  • Мнения: 46
Ами аз да си кажа. Мойто гардже много мразеше туй чудо на чудесата-проходилката. Така и не се научи да я използва, а се подпираше по нея (от външната страна) и в същност така проходи. Да не говорим, че успяхме да я потрошим. Сега съм решила-пак пари залудо няма да давам. Младежа да се учи сам да ходи-да пълзи, да се подпира-да се оправя! Sunglasses
Сега, тъй като мнението на различните ортопеди е различно, бих помолила Др Алексиев, който често посещава форума, да даде най-сетне едно категорично и обосновано мнение-ЗА или ПРОТИВ проходилките! МОЛЯ! Grinning Предварителни благодарности!

...tryden otgovor...da ne govorim pyk za kategori4nost...osobeno ako "citirania" dr.alexiev triabva da otgovaria kato roditel na edna malka hala, nare4ena Sashko(http://www.einet.bg/~alexiev/photo.htm)Simple Smile)) 

vseki roditel e prav za sebe si, a i publikaciite sasto, edni sa tvardo protiv:

http://www.keepkidshealthy.com/welcome/safety/baby_walkers.html

drygi pyk ne:

http://www.ynhh.org/pediatrics/prevention/baby_walkers.html

baby walker, bungee..obyvki...tova e indystria... a spored men lekarite triabva da raz4itat na znaniata si (naprimer - zdrava li e na ehograf tazobedrenata stava na beboka ili ne, lekyva li se ili ne se nyzdae ot le4enie), a ne na indystriata za da sa blizo do malkite si pacienti Simple Smile))

Последна редакция: пн, 20 юни 2005, 18:50 от dr.alexiev

# 14
  • Мнения: 532
Още като ходихме на контролен преглед на ортопед ни каза  след 6 месец да я слагам на проходилка.Аз бях против и отказвах категорично.След това ни подариха една и сега детето е лудо по нея.Много и харесва и постоянно търчи из къщи ( само теракот и без прагове ).Тя не помръдва да пълзи и сантиметър.И след като ходи с проходилката започна да стъпва на цяло краче иначе стъпваше на пръсти.Оставям я да ходи основно боса.Много рядко слагам буйки.Никога не я оставям да ходи и да не я гледам.И за това няма опасност да стане контузия.Когато порасне толкова че да може да се осакати ще прибера проходилката.Ако мислите , че като проходи не може да се нарани  - какво да му "вземем" краката ли?

Общи условия

Активация на акаунт