Отказване от смукане на ръка

  • 759
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 172
Здравейте,мами

Кажете как се казваше онова лекарство,с което се мажеше ръката за да се оттучи детето да си смуче ръката?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 020
А защо с лекарство???
Моя педиатър като го питах как да я отуча малката да си яде пръста ми заяви, че с каквото и да я мажа в началото ще й странен вкуса, после ще свикне с него и пак ще си ги яде пръстите!
Аз лично докато беше хладно й слагах едни ръкавички, които защипвах към бодито и така тя нямаше възможност да си ги смучи и се отучихме (поне за сега де).

# 2
  • Мнения: 3 929
Здравейте,мами

Кажете как се казваше онова лекарство,с което се мажеше ръката за да се оттучи детето да си смуче ръката?
Даум екзол.

# 3
  • Мнения: 95
И ние ползвахме Даум-ексол но резултат нямаше. Облизваше го и продължаваше да смуче пръста. И от около половин година насам сам се отказа от смукането без препарати и други техники. Успех

# 4
  • Мнения: 999
За лекарство не знам, но имам леля която работи в детска градина, и тя ми е казвала че на деца който си смучат пръстите им слагат ръкавички, както една мама е писала по горе.

# 5
  • София
  • Мнения: 17 591
Що искаш да тормозиш детето?

# 6
  • Мнения: 537
Ние имахме чак рани по пръста от смукане и затова твърдо реших да я отучвам. И кво - купих си Даум Ексол за 10 лв., мазах и още на първото - второто мазане свикна с вкуса, облизва го и продължава. А пръста й вече, кръв тече от него.  Sad После взех прах за рани Топоцин се казва, слагах на пръста и отгоре едни лепенки има дето много лепнат и не може да ги маха. И забрави за него. Да чукна на дърво от 2 седмици не се е присещала за палеца.  Praynig

# 7
  • Мнения: 1 512
И ние имаме същия проблем,но и за миг не съм си помисляла да използвам някакво лекарство.Няма безопасно лекарство.Мое мнение. Просто се "борим".Тя пъха пръстчето или цялата ръчичка, аз я махам,поставям бибата, тя плюва и така. Трудно е, но се надявам че към 6-7 месец ще се отучи.Нали до тогава рефлексът за сукане е още голям.

# 8
  • Мнения: 259
Не знам какво да те посъветвам. Ние сме почти на 2 год. и 3 м. и от около 2 месеца имаме същия проблем. Досега не се беше сетила изобщо да си лапа пръстите, но откакто видя едно прохождащо съседче, което пристъпва плахо с пръст в устата, започна да го имитира и често и нейният пръст е в устата. Аз го махна-тя го пъхне. Надявам се това да отмине с времето, не знам дали мазането с лекарство ще има ефект.

# 9
  • Мнения: 104
Позачетете се за детската психика и си помислете защо го прави, а не да тормозите детето с глупави намазани гадости Sick Така извършвате предателство спрямо него.
И на мен са ми го правили този номер и не мисля, че имам хубави спомени и чувства Naughty

# 10
  • Мнения: 2 197
С каквото и да мажеш ще свикне с вкуса и ще продължи.

# 11
  • Мнения: 389
И мойта бебка си лапа юмручето.В книгата на д-р Спок пише,че това значи че малко суче от майката и да се оставя повече време на гърда.Е да ама не.Суче от цицката около 5мин и повече не иска и след малко почва да смуче юмруче.Бутам пак цицка,но не я иска.Двете каки не са правили така

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
При моите деца смукането на ръката беше период,който отмина за 2-3 месеца

# 13
  • Мнения: 662
И моята си смуче ръчичката, но за момента ми е мило да я гледам така и не предприемам нищо Embarassed.

Общи условия

Активация на акаунт