Хранене, спорт и отслабване по време на кърмене

  • 74 628
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9
Колко хубаво звучи написаното в тази статия ... само дето при мен май не се получава точно така  Sad , а и като се замисля и кърмещите майки около мен също споделят, че не свалят килограми, а по-скоро качват.

# 16
  • Мнения: 61
Здравейте някой спортувал ли е със степер по време на кърмене и какъв е резултата, влия е ли на кърмата?

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 804
Не би трябвало да има никакво негативно последствие за кърмата Grinning

# 18
  • Мнения: 695
"открих, че ако изяждам по една кутия сладолед преди лягане всяка вечер, не отслабвах толкова бързо, колкото бих искала."

.... какво ли друго е пробвала авторката Simple Smile Не й е било лесно Simple Smile

# 19
  • Мнения: 208
И като бременна не съм яла такива количества храна,както сега.Постоянно съм гладна и си хапвам.Засега не съм качила килограми,но и не свалям.В началото като започнах да кърмя се бях уплашила и мислех че имам проблем-никога не бях имала такъв апетит.Даже и тема бях пуснала.Аз мисля че този апетит ще изчезне като се оправи времето и по цял ден сме навън.

# 20
  • Мнения: 1 569
От около месец веднъж седмично ходя на фитнес и плуване и се чувствам страхотно. Никакъв проблем с кърменето. Ако мога ще ходя и по-често, но предпочитам да не прекалявам с помощта с гледането на малката от страна на баба й. Но мисля скоро да започна поне още един ден в семдицата да спортувам...

# 21
  • Мнения: 368
И като бременна не съм яла такива количества храна,както сега.Постоянно съм гладна и си хапвам.Засега не съм качила килограми,но и не свалям.В началото като започнах да кърмя се бях уплашила и мислех че имам проблем-никога не бях имала такъв апетит.Даже и тема бях пуснала.Аз мисля че този апетит ще изчезне като се оправи времето и по цял ден сме навън.

Да бе, какво е това чудо не знам  Shocked На вечеря съпернича на мъжа ми по количества  Shocked Но постепенно свалям. Не толкова бързо колкото ми се иска, но ми остават само 4 кила Wink

# 22
  • Мнения: 99
6 месеца след като родих бях толкова кг колкото и преди да забременея, качих 12 кг. Без диети и фитнес (като изключим фитнеса около бебето  Laughing), само кърмене. А апетитът ми е огромен и в момента  Shocked

# 23
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Хубава статия, ама да имах и воля да намаля вредните храни.
Основно сладкото ми е проблема... за спорта също имам оправдания,
като липса на време и пр. Общо взето дисциплина ми липсва, на теория
иначе съм много добре подготвена.  Crazy

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
И аз така, Евил  Wink
Заковала съм на едни килограми поне, та това ми е успокоението. С каката влязох във форма точно за три месеца, а сега вече 7 не успявам... Но пусти сладолед! Не мога лятото без него.

# 25
  • Мнения: 12
Здравейте! Качих доста килограми по време на бременността - 26 Embarassed. Не че си промених толкова режима на хранене, по-скоро се отрази спирането на упражненията, които правех всяка сутрин преди да забременея. Имах някои проблеми в началото и реших да не рискувам с физическото натоварване. След като родих постепенно започнах да правя леки упражнения за възстановяване. Няколко пъти правех и упражнения за гърди. Малко след това се появи запушване на каналите на едната гърда, което стигна и до мастит... Възможно ли е да е от упражненията? Не смея да ги правя вече. Всички ми казват да не тренирам докато кърмя, щяло да ми намалее кърмата... Искам да тренирам по-скоро за тонус, но и се притеснявам да не се получи пак някое запушване, че си беше голяма мъка. Как мислите, има ли връзка?

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
В интерес на истината отдавна се каня да пиша по темата, като изрично подчертавам, че моето кърмаче беше на 1 година като почнах да тренирам. Значи ходих по 5 пъти в седмицата на фитнес като тренирах с инструктор в началото. Без упражнения за гърди, ръце и гръб - ок но без гърди, паралелно с това и направих 90 дневната диета и резултата до август е -14 кг., без това да се отрази съществено на кърменето ни. Все още се кърмим и смятам да направя може би към края на годината още веднъж диетатат, че ми останаха още едни 7-8 кг. излишни. Но се чувствам значително по добре  Sunglasses Почнах работа и в момента още не мога да организирам така ежедневието, че да почна пак да ходя на зала но и това предстои, само още малко да вляза в релси Crazy

# 27
  • София
  • Мнения: 432
Аз пък тренирам от един месец редовно във фитнеса - по два пъти в седмицата, като ползвам инструктор. Правя упражнения за всички мускулни групи, включително за гръб, трицепси, бицепси, рамене, само едно за гърдите, всякакви за корем и крака. И, да чукна на дърво, проблеми с кърменето на малкия нямам никакви. Включително сме се цокали непосредствено след тренировка - въобще не се мръщи на вкуса на млекцето ми.
До раждането качих само 11 кг и почти нямам какво да свалям. Но, признавам, апетитът ми, откакто кърмя е много по-голям от онзи по време на бременността.

# 28
  • София
  • Мнения: 95
Бу, благодаря за интересната статия.
Общо взето нещата при мен се случват по начина, по който са изложени фактите в нея.
По време на бременността ми качих около 16 кг., с 6 от които се разделих, докато бях в болницата.
Факт е, че със следващите 6 кг се разделих през изминалите шест месеца, кърмейки активно. Започнах да правя упражнения някъде в края на втория месец. Наблягах предимно на коремните преси, упражнения за талията и бедрата, тъй като там са ми проблемните места. Признавам, че не съм била особено прилежна - имаше дни, в които пропусках. А когато започнаха големите летни горещини, просто се отказах - струваше ми се прекалено мазохистично. Затова пък наблегнах на сладоледа  Mr. Green. За него, както и за шоколада нямам спирачки. Винаги съм обичала да ги хапвам. Всъщност винаги съм имала добър апетит, без особени последствия за фигурата до момента. Но също така съм била и сравнително активна физически. Та хапвам си и сега добре, без особени ограничения във вида и количеството, с идването на хладното време смятам да подновя и гимнастиката. Все пак имам да свалям още 4 кг.
А кърмата си тече ли тече.... и бебка цока ли цока...  Grinning

# 29
  • Мнения: 1 072
Колко хубаво звучи написаното в тази статия ... само дето при мен май не се получава точно така  Sad , а и като се замисля и кърмещите майки около мен също споделят, че не свалят килограми, а по-скоро качват.
И при мен е така Tired Пробвах 90-дневната диета когато бебето беше на 2-3 месеца. За 20 дни свалих 4 кила, затова пък бебето имаше колики през плодовия ден, а кърмата ми намаля драстично  Cry Спрях диетата, всичко се нормализира, килограмите - също  Close Продължавам да съм колкото и когато я родих, +8 Close

Общи условия

Активация на акаунт