Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 217 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

на оживено софийско кръстовище

Имам вече доста такива съдове, но не знам с какво да ги почистя. Освен това, има специален препарат за почистване на месинг? newsm78
Цитирай

MJF

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=277956.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=239958.0
и още в библиотеката
Цитирай

София

CIf - течен!
Цитирай

Имам вече доста такива съдове, но не знам с какво да ги почистя. Освен това, има специален препарат за почистване на месинг? newsm78

Щом са съдове и прибори, а не накити - със сода бикарбонат и хавлиена кърпа (леко навлажнена)
Цитирай

София

Ако не се лъжа, в Бриколаж или някоя от тия вериги бях гледала препарат за почистване на сребърни прибори. Не те съветвам с Циф или сода, тъй като са абразивни и може да надраскат.
Цитирай

монако ди бавариа

парче алуминиево фолио в кофа с вряла вода, добавяш кило сол, после бухаш среброто. воиля блясък Mr. Green
среброто трябва да има контакт с фолиото.
Цитирай

София

Със специален препарат - опаковката е като туба от паста за зъби, пастата е бяла , лесно се нанася - светват веднага. Не помня обаче името на  препарата . 6те трябва да си погледна  тубата.Немски е - бяло, сребристо и червено са цветовете.Ама  пусто заглавие. Ще проверя и ще кажа.
Цитирай

weltweit

парче алуминиево фолио в кофа с вряла вода, добавяш кило сол, после бухаш среброто. воиля блясък Mr. Green
среброто трябва да има контакт с фолиото.
Аууу, супер идея, имам едни сребърни бижута потъмнели, чудех се с какво да ги почистя, че са с малки детайли и т.н. досади.
Цитирай

С паста за зъби и четка търкаш.Малко допотопно, но има ефект.
Цитирай

Варна

Може да пробваш с вълнен парцал да ги изтъркаш.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.