Как пиете кафе?

  • 12 263
  • 169
  •   1
Отговори
  • Мнения: 247
Мамчета, как си пийвате кафенцето?В света за 1 година се изпиват 400 милиарда чаши кафе. Сметка за една година не съм правила, но мога да кажа за един ден колко мога да изпия. Има няма 5 кафета изпивам за един ден. Вашите колко са?
Една доза съдържа приблизително 6 грама кафе. Или общо за деня 30 грама.

Според една турска пословица кафето трябва да бъде: "черно като ада, силно като смъртта и сладко като любовта".След като се изпие турското кафе, може да се остави чашата да се образува утайка на дъното и  да се гадае  бъдещето. Моите приятелки така го предпочитат. Не заради вкуса, а заради мохабета за бъдещето.В Куба го сервират в чашка от ликьор като текила. В англосаксонските държави го пият "дълго". Аз го предпочитам всякак.  Не съм му отредила да е номер едно в моята класация, поради простата причина, че на първо място преди него е сексът. Hug
      Имате ли ритуали и въобще как пиете кафето? Party Hug Hug

 

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
За ежедневното кафе нямам ритуали. Пия дълго еспресо с мляко и захар, нищо особено. Но обожавам по-специални напитки с кафе Heart Eyes Изпробвала съм доста рецепти, в комбинация с разни сладки неща и ликьори. Но това вече не е кафе, а си е цяла глезотия Laughing

# 2
  • Мнения: 143
Пия нон стоп кафе - сутрин мижейки стигам първо до машината после към банята. Преди на ден пиех към 7 - 8 двойни кафета, но сега не ми е разрешено и съм само на 4 - 5 двойни

# 3
  • Мнения: 1 243
Аз кафе нямам навика да пия. Единствено 3:1 на Нескафе си правя понякога и го обожавам с чаша портокалов сок и една цигарка на терасата. /И цигари не пуша по принцип, само като ми е голям кеф  Mr. Green/

# 4
  • Мнения: 2 388
Всяка сутрин една кафеварка, разделена на две кафета със захар. Всяко с по една цигара.
Предпочитана марка - Якобс Монарх.
През останалата част от денонощието кафе не пия.
Предпочитам да си го консумирам сама, гледайки умно в една точка.

# 5
  • Мнения: 738
Вкъщи след закуска - разтворимо-зеления Якобс, с мляко без захар, с вода или сокче. Навън го пия късо, Лаваца, преди го пиех с мед, вече не.

# 6
  • Мнения: 2 448
Със сметана и бисквитки го пия.

А най много го обичам като има и един Бейлис към него.

# 7
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Сутрин веднага след ставане - бягане с препятствия до машината (препятствия, защото още спя и се блъскам навсякъде). Пускам един трепач, специална комбинация, тайна на магазина, но е супер, слагам малко захар и сметана, грабвам чашата, бучвам слушалките на плейъра в ушите  и на терасата. Задължително с цигара, иначе кефът не е пълен.

# 8
  • Мнения: 2 197
Не знам колко грама са, но са 5 препълнени големи чаени лъжици (само нес кафе пия). На два пъти. Понякога и по още някое между тях.

# 9
  • Мнения: 511
Сутрин задължително двойно и чисто с цигара,следващите нормални,дълги няма значение със сметана и захар.

# 10
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Черно, без захар, при възможност с фреш портокал (но това е екстра за сутрините на почивните дни), едно и голямо.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 390
Обичам дълго нес кафе, без захар, което да пия половин ден.

# 12
  • Мнения: 1 168
Сутрин, чисто и в голяма чаша, пия го до обед Simple Smile. Обичам да си хрупкам я солетки, я бисквитки. След обед, пак в голяма чаша, може с мляко, без захар, с нещо сладичко за хапване. За мен пиенето на кафе е цял ритуал и е достойно за уважение. Цигарите не са включени в удоволствието Flutter

# 13
  • Мнения: 143
Пия го сутрин, ставайки още от леглото. И задължително  3 в 1 на Нес. Най-приятно ми е когато си го пийвам на спокойствие, четейки вестник или хубава книга например  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 536
Пия 2-3 двойни, силни кафета без захар за целия ден. Нес кафе не пия.

Общи условия

Активация на акаунт