Има ли мами работили по време на майчинството?

  • 1 419
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 426
работили по време на майчинството?

Последна редакция: пн, 20 юни 2005, 20:34 от Godzilla

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
да

# 2
  • Мнения: 2 534
Започнах работа , когато дъщеря ми навърши десет месеца и тръгна на ясла .
Всъщност тръгна на ясла , защото аз започнах работа  Wink

# 3
  • Мнения: 426
питам защото не мога да се оттърся от  глупавото чувство че го изоставям. Sad Confused

# 4
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Simple Smile))) спокойно:)
ще свикнеш....щом видиш, че и той е добре...
все пак...не отиваш на дискотека....а на работа:)

# 5
  • София
  • Мнения: 725
Върнах се на работа, когато Жожко навърши 8 месеца - много криво ми беше в началото, но свикнах - за мое щастие го гледа свекърва ми, много се разбират и аз се чувствам спокойна за него.
Мисля, че решението ми да се върна на работа е правилно, чувствам се добре и професионално много по-мотивирана и ценя много повече от преди времето ми прекарано с детето.
 Винаги има моменти когато ще се упрекваш каквото и да си решила, но послушай интуицията си и действай в интерес и на двама ви.

Поздрави

# 6
аз тръгнах на 6-тия месец. кърмех вече само сутрин и вечер.
отначяло изпитвах чувство на вина, но сега 3 години по-късно нямам никакви огризения. определено не забелязвам на детето да му е липсвало или да му липсва внимание от страна на родителите. в същото време позитивите от яслата и после от градината са осезаеми. имам много будно, комуникативно дете, което се чувства добре във всякаква (възрастово) компания.

Майка ми много ме опрекваше, но сега сама признава, че не е била правала.

Успех!

# 7
  • Мнения: 6 315
Започнах да работя когато ми изтекоха болничните с много удобно работно време......Когато бебето стана на 7 месеца и половина, обаче, смених работата и започнах да бачкам по цял ден. Не се чувствам виновна, в крайна сметка и финансите са доста важни Wink.

П.П. Много тъпо излезе - не знам защо съм написала доволна вместо виновна.  Embarassed

Последна редакция: пн, 20 юни 2005, 14:29 от Margarita

# 8
  • Мнения: 426
благодаря ви за бързите отговори  bouquet
и подкрепата

# 9
  • Мнения: 3 334
Аз започнах работа когато малката навърши 3м.Работех и продължавам да работя от 11,30 до 17,00 часа.Просто през тези 6 ч. малката спи поне 3ч..Ако работех по-цял ден щях да имам огризения от факта,че е много мъничка,но като започне да ходи на ясла или градина ще е по-различно за мен.Всяко начало е трудно,но се свиква.А и аз като другите майки мисля,че на детето нищо няма да му липсва.Все пак,като написаха по-горе,не отиваш на дискотека нали?
Даже сега имам чуството,че съм по-всеотдайна и разбираща майка.Играя си много с нея,а домакинството оставям за по-късно.Поне като гледам др. мои познати колко са изнервени и как крещят на децата си при мен този момент го няма.Винаги подхождам спокойно колкото и да ми е нервно.Това определено се дължи на факта,че работя,а иначе съм страшно истерична натура.

Последна редакция: пн, 20 юни 2005, 14:43 от Anni

# 10
  • Мнения: 6 243
Не съм била в майчинство. Като ми изтече болничния, се върнах за две седмици на работа и после си взех всички стари отпуски - така устискахме до навършването на 6 месеца. Оттам - на работа с всички екстри. (бебата тепърва я захранвах, цедене в началото по два пъти, после по веднъж на ден и т. н.). Не съм имала усещането, че я изоставям, харесвам си работата и ми е кеф, а като се върна при нея вечер, мога да й отделям цялото си внимание - е, и на баткото отделям внимание. То си е до човека, мотивите за връщане на работа също са разнообразни, но това, че ти не си из градинките като повечето ти познати, не означава, че си гледаш по-зле детето. Аз чух и такива коментари за дъщеря ми "ох, горкичката". Избеснявам в такива случаи, ще ти кажа. Да дойдат да видяг горкичката колко доволен вид има  Mr. Green

Споко, бина, за детето ти е важно и ти да си добре. Щом ходенето на работа е важно да теб, не се отдавай на такива мисли.

# 11
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Даже сега имам чуството,че съм по-всеотдайна и разбираща майка.Играя си много с нея,а домакинството оставям за по-късно.Поне като гледам др. мои познати колко са изнервени и как крещят на децата си при мен този момент го няма.Винаги подхождам спокойно колкото и да ми е нервно.Това определено се дължи на факта,че работя,а иначе съм страшно истерична натура.
Абсолютно!!! Добре че девойката дето ме заместваше напусна и аз тръгнах на работа преди три месеца. Еми нов човек съм, и аз бях почнала да си го изкарвам на детето...щото таткото от бачкане не можех да го видя Mr. Green и то сега е така, ама поне не крещя и съм със стабилизирана нервна система.

# 12
  • Мнения: 92
попаднах на темата случайно, но за мен е много актуална. Малката ми дъщеричка е на 1г. 3м. аз също реших да се върна на работа- от 27 юни започвам. Днес говорих със шефката ми- в началото че съм на половин работен ден- докато свикне бебата, макар, че не вярвам да има проблеми. Не мисля, че я изоставям или подхвърлям- засега ще я гледа баба й, а от септември- на ясла. За детето е важно както да се занимаваш с него, така и да го осигуряваш материално, че с тези мизерни 130лв. майчинство- доникъде.  Между другото някой може ли да ми каже как стои въпросът с прехвърляне на майчинството евнтуално на бабата- тя е пенсионерка?

# 13
  • Мнения: 91
Аз съм също от рано тръгналите на работа майки. Наложи ми се да тръгна на работа, когато бебка беше на 6 месеца. Бях адски притеснена и гузна, но знаех, че нямам избор. Първите няколко дни едва се въздържах да не звъня на всеки 10 мин у дома и да питам какво прави. Слава богу, жената, която я гледа /нашите баби са далеч и работят/, се оказа много добра, лъчезарна и отговорна и детето бързо свикна с нея. По никакъв начин не се отрази на поведението и характера на бебето.Това ме успокои и така я караме до ден днешен.
Така че, според мен, не се укорявай и ако си взела решение, давай смело напред!
Vesi1, Относно прехвърлянето на майчинството на неработеща баба, мисля, че, за съжаление, не е възможно. Трябва да работи и да напусне работа.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 743
За  да не пускам нова тема искам да попитам...ако тръгна на работа по-рано от отредените 2 години платено майчинство спират ли парите и може ли например да го прехвърля на майка ми ,а аз да си взимам заплата???Ако някой знае моля пишете!
Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт