«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

улинари€
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-10 от 10 отговора

ѕловдив

ћнени€: 434
«дравейте момичета.ћожете ли да ми помогнете.ѕоради хранителна алерги€ на детенцето ми се налага да готв€ без мл€ко и €йца.ћолбата ми към вас е н€кой знае ли рецепта за палачинки без мл€ко и €йца.јко н€кой знае мол€ чакам да € сподели с мен.Ѕлагодар€ ви!
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 510
Здравейте момичета.Можете ли да ми помогнете.Поради хранителна алергия на детенцето ми се налага да готвя без мляко и яйца.Молбата ми към вас е някой знае ли рецепта за палачинки без мляко и яйца.Ако някой знае моля чакам да я сподели с мен.Благодаря ви!
Баба ми навремето по велики пости правеше постни катми, които са доближават на вид като палачинките. Помня че ги правеше само от брашно, вода сол и мая. Мисля че се правеше на много рядко тесто (почти каша) и се печеха като палачинки.
Мисля че маята първо се разработваше като я заливаше с хладка вода захар и малко брашно и я оставаше да шупне. После се изсипваше в брашното и се добавяше още хладка вода до получаване на необходимата консистенция.

С една дума пробвай с катми.
÷итирай

Ѕелги€/—офи€

ћнени€: 27 499
 атми, да, само с вода, брашно и ма€, както те е посъветвал ƒ€дкото. —тават много вкусни Hug
÷итирай

Balchik

ћнени€: 1 732
„е аз по принцип в палачинките не слагам мл€ко.— вода си ги прав€ и стават вкусни .Ќо поне с едно €йце. newsm78
÷итирай

Ѕелги€/—офи€

ћнени€: 27 499
„е аз по принцип в палачинките не слагам мл€ко.— вода си ги прав€ и стават вкусни .Ќо поне с едно €йце. newsm78

» съпругът ми така ги прави, с едно €йце и вода, за да били по-жилавки  Crazy јз си ги обичам с мл€ко и 3 €йца  Very Happy
÷итирай

ћнени€: 743
1 банан
2 ч. вода
1/2 ч. овесени €дки
1 1/2 ч. брашно (по-добре е да е пълнозърнесто)
1 бакпулвер
1 ч.л. канела
1 ч.л. инд.орех
ванили€

Ѕананът и водата се  пасират като нектар, после се добав€т се сухите съставки.
— получената смес се пържат палачинки в намаслен тиган.
÷итирай
1 банан
2 ч. вода
1/2 ч. овесени €дки
1 1/2 ч. брашно (по-добре е да е пълнозърнесто)
1 бакпулвер
1 ч.л. канела
1 ч.л. инд.орех
ванили€

Ѕананът и водата се  пасират като нектар, после се добав€т се сухите съставки.
— получената смес се пържат палачинки в намаслен тиган.

≈й това звучи чудно, тр€бва да се пробва
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 434
Ѕлагодар€ ви!ўе пробвам и катмите и рецептата на еsme bolder. Hug
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 510
Ѕлагодар€ ви!ўе пробвам и катмите и рецептата на еsme bolder. Hug
Ќ€ма за какво да ни благодариш важното е на мамунчо да му харесат и да си хапне на вол€.
÷итирай

ћнени€: 326
јз прав€ по тази рецепта. —лагам 2 ч.ч брашно(чашата ми е 250 мл.) и 1/2 ч.л бакпулвер или ги прав€ с газирана вода. ќвесените €дки ги смилам на брашно. —тават много вкусни, даже ги пържа и без олио в тефлонови€ тиган.
ѕълнозърнести палачинки
1 л хладка вода
1 с.л. захар
1 ч.л. сол
1-2 с.л. олио
4-5 с.л. фини овесени €дки
2-3 с.л. царевично брашно
2-3 с.л. пълнозърнесто брашно
б€ло брашно до гъстотата на боза
“ази рецепта аз съм € разработила - н€ма €йца в не€, н€ма мл€ко. Ѕ€лото брашно тр€бва да преобладава, а останалите брашна са по желание и наличност. ¬ тигана се капва малко олио и се пекат на много силен котлон.
÷итирай

ћнени€: 666
Ѕрашно, сол и газирана вода - опитай, стават страхотни. јз откакто ги правих така за едни пости, вече ги предпочитам така! ѕо-леки и по-при€тни са ми от тези с €йца!
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-10 от 10 отговора