Болница ТОКУДА-2

  • 135 772
  • 1 282
  •   1
Отговори
# 900
  • Мнения: 718
Да споделя за епидуралната упойка - аз бях с такава и беше грандиозна грешка, но няма да обяснявам подробно защо.
Първо - 300 лв. за епидурална упойка е нагло - при условие, че в цената влиза ИЗБОР на анестезиолог, на мен много хитричко ми пробутаха дежурния (въпреки че трябваше да се чувствам щастлива, че изобщо дойде някой, защото анестезиолозите в Токуда са просто неоткриваеми). Сложи ми упойката, много досаден лекар, непрекъснато ми обясняваше какво да правя все едно за това го бяха извикали - и най-хубавото - родих в 23:22 а епидуралния ми катетър седя забучен в кръста познайте докога - ами до 20 часа на следващия ден, защото нямаше свободен анест. да ми го махне, нищо , че умирах от болка в кръста, та така, много разумно изхарчени 300 лв. за избор на анестезиолог и упойка, която даже и не ме обезболи.

# 901
  • Мнения: 1 475
Само за снимка- аз пък съм изключително доволна от отношенето на моята лекарка към мен, за другите не знам! Звъняла съм и вече доста пъти, винаги е вдигала телефона си и ми е обеснявала това, което искам да знам! няколко пъти ми се налага да отида извънредно на преглед-обаждам и се и винаги ме е приемала, нищо че не  е била насмяна, имало е и случаи, когато се е обаждала на нейни колеги  да ме видят, защото е възпрепятствана, получила съм и изключително любезно отношение от колегите и/нямам оплаквания/ да не се притеснявам! Така, че аз пак ще кажа специално за себе си- аз съм много доволна - и не бих сменила болницата си с някоя друга! Peace

# 902
  • Мнения: 96
Напълно подкрепям написаното от somebody, по отношение на лекаря, който ми проследява бременността. Peace

# 903
  • София
  • Мнения: 12 055
somebody Не си ме разбрала. Не казвам, че болницата е зле, а консултациите, но впечатленията ми вероятно са остарели. Евтимова е изключително мила, но е некомпетентна. Ако всичко е наред няма да как да се разбере. Мен ме изследваха за гестационен диабет, защото бебето било огромно, последния месец ходех през пет дни на консултация, а накрая родих хипотрофирало бебе с тегло 2 400 и стоя няколко дни в интензивното. Не може да гледаш на ехограф през пет дни, да записваш тонове и какво ли не и това да остане незабелязано. При Евтимова ходех платено, а два пъти ме прегледа и Диков преди раждането. Може сега да са се променили нещата. Аз и не ги обвинявам хората- те толкова си могат, но предупреждавам, защото никак не е приятно да се самозаблуждаваме, че всичко е наред благодарение на някой много симпатичен и мил лекар. Peace Все пак всеки сам си преценява къде да се следи, а за раждането спор няма, че това е най- доброто място за едно бебе благодарение на д-р Масларска и екипа и.

# 904
  • София
  • Мнения: 358
Аз не съм плащала отделно за ехограф. Не мога да си обясня защо трябва да плащаш допълнително, тогава в какво се състои прегледа? Прегледа само един разговор ли ще да е?
Лично за мен проследяването на бременността в Токуда е безсмислено. По здравна каса няма компетентен лекар, а платените са много заети и едва ли ще обърнат нужното внимание. Да се отбива номера е по- лошо отколкото да не се ходи на ЖК. Така се заблуждаваме, че всичко е ОК, защото сме били на преглед, а реалността може да е друга. Хубаво е и бременната да има лекар, на който може да се обади ако неща я притеснява, а не да чака час след един месец. Това е моето мнение, но всеки си има различна нагла към бременността.
Аз съм на платена ЖК в Токуда и да ти кажа на моята докторка й имам мобилния и й се обаждам тази седмица вече няколко пъти, щото имам контракции - когато отида без час и кажа че трябва да ме прегледат, никога не са ме върнали - просто трябва да изчакам малко.
Освен това самата докторка винаги ми звъни по телефона за да ми съобщи резултатите от изследванията за да не се разкарвам излишно до болницата. Все пак някои работим и нямаме възможност да висим по кабинети по цял ден.
Така че - явно е до специалист.
Също съм чувала кофти неща за някои доктори, не само в АГ-то, но от грешки никой никъде не е застрахован.

# 905
  • Мнения: 14
Искам само да отбележа, че болничен лист може да се издава от всеки един практикуващ д-р, независимо от това дали работи частно или по здравна каса.  Самият болничен лист представлява нещо като предписание, прогноза на лекуващия Ви лекар за продължитгелността на временната нетрудоспособност.

# 906
  • Мнения: 19
Хора вече много се обьрках...

No name - от твоите думи разбирам, че е хубаво да ходя на две места на ЖК - с направлевие през зк при лекар гинеколг /най-вероятно в поликлиниката в която е и личният ми лекар/, за да мога за вземам болнични и на частни прегледи  за ЖК в ТОКУда без направление /тъй като разчитам на по-добро отношение, компетентност и т.н/
Към края на бременността  ако си взема направление №7 и го предоставя в ТОКУДА ще избегна плаща нето на 1500лв, т.е ще се плати само екип, пакет за бебето, упойка и др. допълнителни...

# 907
Точно така - много правилно си разбрала.  Simple Smile Водиш си ЖК някъде в държавна болница, а в Токуда отиваш към 7 месец да си уговаряш раждането. Не че не можеш да си на ЖК в Токуда - просто много се чака, лекарите са твърде натоварени. В края на 8 месец от ЖК или от личен лекар си взимаш направление номер 7 за раждане, което в Токуда ти спестява 1500 лева (иначе те смятат за неосигурена). Остава да си платиш 1500 лева за избор на екип и съответно 500 лева неонаталогичен пакет, ако раждаш нормално и 600 за секцио.

# 908
  • Мнения: 19
ОК. Само че не знам до каква степен мога да се доверя на консултацията до 7 мес. в поликлиниката /например/ - дали ще се отнесат отговорно и ще пуснат неоходимите изследваня, направят необходимите прегледи и т.н. или ще си спестят повечето защото касата не ги покрива?
А и техниката в поликлиниките е доста остаряла.... маи ставам параноична  Simple Smile
Ако си записваш предварително час в токуда - пак ли се чака много?

А ако не ходиа на консултация в полилиника а само в ТОКУДА ще ми даде ли личния лекар направление 7 за раздане?

# 909
  • Мнения: 89
Консултацията в Токуда си е платена,но това не изключва издаване на болнични листове или направлението за раждане!Говори си с лекаря,който си избрала за ЖК.Няма никакъв смисъл от ходене на две места!Или си ходи по здравна каса безплатно в някоя п-ка и към 7-8-ия месец се ориентирай и към Токуда или си ходи на платената ЖК в болницата.Оттам най-лесно изваждат справка през НОИ,че лицето е здравноосигурено-само чрез ЕГН-то.

# 910
  • Мнения: 2 376
ОК. Само че не знам до каква степен мога да се доверя на консултацията до 7 мес. в поликлиниката /например/ - дали ще се отнесат отговорно и ще пуснат неоходимите изследваня, направят необходимите прегледи и т.н. или ще си спестят повечето защото касата не ги покрива?
аз ходих на консултация в Майчин дом и съвсем отговорно се отнасяха с мен. На всеки преглед ме гледаха с ехограф, при най-малкото оплакване - веднага на специалист. В Токуда ходих на предродилен преглед, на още един да решим как ще раждам, и после да раждам Simple Smile

# 911
  • София
  • Мнения: 438
ОК. Само че не знам до каква степен мога да се доверя на консултацията до 7 мес. в поликлиниката /например/ - дали ще се отнесат отговорно и ще пуснат неоходимите изследваня, направят необходимите прегледи и т.н. или ще си спестят повечето защото касата не ги покрива?
А и техниката в поликлиниките е доста остаряла.... маи ставам параноична  Simple Smile
Ако си записваш предварително час в токуда - пак ли се чака много?

А ако не ходиа на консултация в полилиника а само в ТОКУДА ще ми даде ли личния лекар направление 7 за раздане?
Аз си следих бременността при гинеколог в частна клиника, не по здравна каса. На преглед в Токуда отидох, при избрания от мен лекар в 5 месец, казах че съм го избрала за раждането и след това продължих да го посещавам веднъж месечно до раждането.
Всички изследвания и подобни неща за проследяване на бременността си ги пусках при лекарката, която ме следеше, а когато ходех в Токуда си ги носех, ако трябва да ги покажа.
Направление за раждане (номер 7) спокойно можеш да си  вземеш от личния лекар, не е нужно да е от ЖК.
(Моята Джи Пи малко ме прецака, че настоя гинеколожка в тяханат практика да ми го издаде, уж за да ме видела за всеки случай, а ме вкара в такова приключение...  вместо спокойствие, въпросната гинеколожка ми докара едноседмични контракции... ooooh! )

Затова имаш няколко варианта за места за проследяване на бременността  - аз бих те посъветвала да избереш лекар, който може да ти обърне нужното внимание и да те информира кога какви изследвания да си направиш, да отговаря на въпросите ти и да ти даде телефона си в случай на нужда. Много е важно да имаш свестен лекар, за да изкараш нормална и спокойна бременност  Peace

# 912
  • Мнения: 68
Здравейте,
Само исках да споделя, че нещо започвам да се дразня на Токуда. Лекарката ме преглежда много набързо, ВИНАГИ в останалите стаички я чака друга мама, и аз не мога да се отърва от усещането, че нещата се претупват и все съм на тръни, че трябва да си ходя - предполагам се сещате за какво говоря. Имам куп въпроси, които са важни за мен, но фактът, че тя бърза всеки път, не ми помага никак. Отличен специалист е, но бих искала повече внимание и спокойствие, още повече че това би трябвало да е включено в парите, които плащам. Нали всичко до пари опира, глупости!
Започнах да се оглеждам и за други болници, в които да родя, защото моментът наближава. Чувствам се малко излъгана и наистина вече не съм убедена, че 2400 лв. купуват перфектно отношение...

Последна редакция: пн, 23 мар 2009, 11:58 от brambolina

# 913
  • Мнения: 718
brambolina Ами имаш основание да се дразниш, защото точно така седят нещата както ги описваш. Можеш да се огледаш и за други алтернативи. Лошото е, че когато става въпрос за раждане с уговорка и в държавните болници сумите не са хич за пренебрегване, Токуда не хич не е цвете, но като се замисля за всичките й недостатъци се сещам, че все пак живеем в България и все пак трябва да раждаме някъде...
marinahj по отношение на изследванията мисля, че от ЖК консултация могат да ти пускат, каквото ти е необходимо, но прегледите на ехограф са 3, а апаратурата наистина е на съмнително ниво, така че не знам доколко можеш да рачиташ само на 3 прегледа за толкова месеци, но ако комбинираш с 1 или 2 фетални морфологии при добър специалист и апарат не мисля, че ще е нужно още кой знае какво допълнително  проследяване.

# 914
  • Мнения: 1 475
За ехографа в Токуда съм напълно съгласна с вас - и на мен ми изглежда доста съмнителен и стар, но както и да е,важното и на него, да може да се види всичко,което  е важно за бебето и майката! Иначе и аз ,като вас  направих си 2 ФМ и една Фетална ехокардиография не в Токуда, а на хубави апарати!! Peace

Общи условия

Активация на акаунт