ШЕЙНОВО 2

  • 1 639
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Понеже ми предстои скоро раждане в Шейново,искам да помоля всички мами които са преживяли това красиво и толкова очаквано събитие да опишат подробно преживяното.Моля да разказват само тези които са родили прекрасните си същества в Шейново,без разбира се да се засягат останалите.Мерси  bouquet

# 1
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
На кратко Simple Smile Отидох да ми предизвикат раждането, защото преносвах - без уговорки с лекар и т.н Разжадето трая 7 часа, екипът се държа перфектно, помогнаха ми страшно много, никой не ми се е карал или нещо от сорта. Благодарение на тях родих дъщеря си без да разбера, че раждането е било тежко (бях с епидурална анестезия). След това едната докторна ме посещаваше всеки ден до изписването, за да ме пита как съм,, въпреки че на етажа си имаше дежурни лекари за деня. Та така Mr. Green Желая ти едно бързо и лесно раждане Hug

# 2
  • Мнения: 1 305
Мисля, че е важно при кого раждаш, а не къде. Аз лично там съм раждала, всичко мина нормално, но само благодарение на моя лекар, иначе другите включително и шефката на родилното все ме бяха нарязали. Така или иначе, мисля, че навсякъде условията са горе-долу сходни.
Почти всички бяха много любезни, аз лежах там 3 дни преди да родя, защото пренасях. В дена на раждането основно киснах в кафето отпред. Да, правилно си прочела, в кафето. Grinning Раждането ми беше предизвикано, сутринта ми сложиха някаква таблетка, после полежах малко и по обяд ме пратиха да се разхождам. С майка ми, благоверния и разни приятели, които се редуваха да ме посещават, както и с доктора, целия следобед го изкарахме в кафето. Доктора не ми вярваше, че имам контракции на 5 мин. То големите контракции де, вечерта в 8 имах едва 2 см разкритие. Както и да е, спукаха ми мехура, което предизвика доста по-силни контракции и 4 часа по-късно вече бях с 3,350 живо тегло по-малко.  Grinning
След като родих се преместих във Вип стая, считай самостоятелна, макар и без собствен санитарен възел и с възможност да ме посещават всички желаещи спокойно в стаята. Там санитарките бяха много симпатични и отзивчиви.

И един съвет. Избръсни се сама, ако можеш, преди да постъпиш там, щото има една сестра дето си въобразяваше, че изтъпените бръснарски ножчета просто няма начин да предизвикват какъвто и да е дискомфорт. Joy

# 3
  • Мнения: 42
А ако раждането премине нормално и без усложнения,след колко време ти носят бебчето за кърмене,и зависи ли това дали си в самостоятелна стая(да не се пречи на другите).И как точно пукат този мехур,в следствие от неговото пукане ли изтичат водите?Ако съм във ВИП стая може ли бебита да си е нон-стоп при мен,или поне повече време от необходимото за кърмене?

# 4
  • Мнения: 1 305
Аз родих в 00.10h, а ми я донесоха в шест сутринта. Оставаха ми я за около половин час, след което я водеха през 3 часа. Ако родиш през деня може би и по-скоро да ги дават. Нощем принципно се прави почивка и предполагам за това чак сутринта ми я доведоха. Мисля, че няма значение в каква стая си, бебетата си ги водят по график. По принцип хич не ти трябва да е с теб през цялото време. По-добре си почини хубаво след раждането, като ви изпишат ще ти се иска да си сама, ама няма.  Wink
Но за всичко това, най-добре разпитай на място, аз все пак съм раждала преди 4 години там, може много неща да са се променили.

На повечето жени сам им се пука мехура и съответно им изтичат водите, но понякога не се получава така и лекарите го пукат мануално с един специален инструмент. Не е нищо страшно.

# 5
  • Мнения: 1 763
Отидох в болницата към 22ч.вечерта. По това време е заключено, звъннах на звънеца, портиерът ми обясни в кой кабинет да отида. Аз не знам защо бях убедена, че няма да раждам и ще ме върнат и казах на сестрата, че май ме боли, но не съм сигурна. Тя ме качи на втория етаж, където се ражда и ме сложи на апарат за запис на тоновете и ме остави сама в стаята. След малко дойде дежурната лекарка, погледна записа и като видя на колко често са ми контракциите веднага ме прегледа и установи, че съм с 5см.разкритие. Обадих се на лекаря, с който имах предварителна уговорка и той каза, че тръгва. Слязох отново на първия етаж със сестрата, даде ми нощница, подписвах някакви документи, мери ми таза. После отново се качих на втория етаж, бръснаха ме, направиха ми клизма, изкъпах се и ме сложиха в предродилна зала да ми правят запис на тоновете. Включиха ми система с глюкоза, защото исках епидурална упойка. През това време дойде моят лекар, спука ми мехура, водите изтекоха и после ми сложиха епидурална упойка. Поспах малко. След около два часа упойката ме пусна, сложиха ми втора доза. Половин час по-късно родих. В 3.50ч.сутринта. Сложиха ми още една доза епидурална, за да ме зашият. После ме наблюдаваха в родилна зала около час, час и нещо и ме закараха в стаята около 6.30 сутринта. В 10 ми донесоха бебето за пръв път. В Шейново няма опция бебето да стои при майката. Носят ги на 3 часа, дават и шише с АМ, но не те задължават да го даваш. По принцип трябва да оставят бебето за един час при теб, но ги оставят повече. Аз  давах на моето бебе АМ, защото кърмата ми тръгна чак на петия ден след раждането. Всеки ден минава дежурен лекар да те преглежда, мен идваше да ме преглежда и лекарят, с който имах предварителна уговорка. Акушерките, които се грижат за родилките, както и тези, които се грижат за бебетата са малко, имат много работа и често не успяват да свършат всичко или са малко дръпнати. Но да не ти пука- важното е с бебето да сте добре, а кой как се е държал, не е от значение.
Ами май не се се сещам за друго важно нещо, ако ти се сетиш- питай. Леко раждане!

# 6
  • София
  • Мнения: 5 079
Отидох в 22.30, в 1 без 10 вече бях родила.
Имам прекрасни спомени от цялото събитие, а раждането ми съм го описала доста колоритно в темата за "Смешното раждане", която пуснах, когато синът ми беше на 3 месеца. Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 94
От 2 до 3 часа след нормално минало раждане ти носят бебчето, няма значение дали си в самостоятелна стая. ТАм бебчетата се носят по часове, ако не се лъжа през три часа и се взимат след един, през който може да го храниш и да се гушката.
Мехура ти пукат ако не се е спукал сам, с едно тънко и дълго и не е нишно особено, в смисъл болезнено..и естествено при неговото пукане изтичат водите.
иначе при мен раждането мина доста неприятно-общо взето доктора и акушерката си легнаха и ме оставиха да се мъча има няма 10 часа без никакво разкритие, като твърдяха че това не били истинските контракции...а естествено доктора малоумник не отчете факта, че имам тесен таз...през нощта ми изтекоха водите и аз обикалях по коридорите с надеждата да срещна някого и да му кажа, ама хората си спяха, а на сутринта именно този "спящ-дежурен" доктор ми каза "еее браво бе момиче как можа да не кажеш че са ти изтекли водите"...
един съвет от мен-задължително си избери екип, да има добър лекар, който да е до теб и да може да вземе решение, което ще е най-добре за теб и за бебето...успех...

# 8
  • Мнения: 750
Започах нормално раждане и свърших със секцио и 4кг бебе. Всичко мина мъчително за мен и нормално за останалите. По време на напъните изгубих съзнание и като ме свестиха акушерката с леко сприхав тон ми поиска обяснение защо съм припаднала!?!Като ме изведоха от реанимация и се оказах в обикновена стая, бях ужасно щстлива,че не си платих за ВИП. Майките родили предния ден ми помагаха да ходя, подаваха ми каквото е нужно, пазаруваха и ме разсейваха от неприятното чувство, че ако стана до тоалетната ще си изпусна вътрешностите на пода.

# 9
  • Мнения: 851
Започах нормално раждане и свърших със секцио и 4кг бебе. Всичко мина мъчително за мен и нормално за останалите. По време на напъните изгубих съзнание и като ме свестиха акушерката с леко сприхав тон ми поиска обяснение защо съм припаднала!?!Като ме изведоха от реанимация и се оказах в обикновена стая, бях ужасно щстлива,че не си платих за ВИП. Майките родили предния ден ми помагаха да ходя, подаваха ми каквото е нужно, пазаруваха и ме разсейваха от неприятното чувство, че ако стана до тоалетната ще си изпусна вътрешностите на пода.
Mr. Green Много сладко си го обяснила.
Аз също раждах в Шейново с уговорка с лекар. Лежах там два пъти - един път за едни изследвания /3 дни/ и втори път защото преносвах. Лекарите са готини с малки изключения. Не очаквай специално отношение, но не са били страшно груби. Когато влязох втория път Габи нямаше никакво намерение да излиза поради което се наложи на третия ден да ми сложат система с планирана таблетка за следващия ден. Изтече си системата, дойде сестрата и каза че имам чудни контракции. Да ама после станах и тръгнах и така и не родих. Обаче вечерта към 8 ме почнаха едни болки и така цяла нощ, все по-силни и по начесто. Цяла нощ мъки и на сутрината ми изтекоха водите, но имах само 2 см. разкритие. Confused Много болеше и изобщо не бях адекватна докато ми сложиха епидурална. После имаше едни блаженни часове на полудрямка, нооо упойката почна да ме пуска. Не искаха да ми сложат нова, за да усещам напъните. Въпреки всичко се наложи да ме натискат по корема от което загубих съзнание и се събудих баш когато Габи излезе. Но почувствах страшно облекчение. Нищо не усетих като ме шиха. После ми сложиха торба пясък на корема и поседях в коридора и се обадих на всички. Преместиха ме в стая на 2 рия етаж с мацките с които родихме по едно и също време. Родих в три и петнайсет, а малката ми я донесоха за кърменето в 10. Хубаво беше, не мога да се оплача. Просто раждането ми беше тежко! Успех Hug

# 10
  • Мнения: 514
Родих за два часа и съм много доволна!
Познавах Д-р Попов но не си бях платила за екип и всички бяха свесни !Сега ако имам още едно дете пак тама ще родя!
Пожелавам ти леко раждане  bouquet  bouquet Peace


П.П. Имам две приятелки който също родиха там и бяха доволни ! Peace Peace

# 11
  • Мнения: 9 973
и аз родих за половин час,доволна съм Peace

# 12
  • Мнения: 667
Аз от раждането не мога да се оплача, всичко мина нормално и не много болезнено. Познавах лекар, но не си платих за избор на екип и той не беше на смяна когато родих, но съм му благодарна, защото "издейства" да ме приемат предния ден с неголеми контракции. Така не ми се наложи да тичам през нощта (най-големият кошмар на мъжа ми - как раждам по пътя, не се сбъдна Simple Smile ). Приеха ме уж за предизвикване на раждането на сл. сутрин, но от висенето по кабинети и прегледите всичко си стана естествено.
Родих в 4.30 сутринта (без упойки, с епизиотомия), полежах час в средродилна, и после... се оказа че е счупен големия асансьор (запомнете този герой за по-нататък) и се наложи на собствен ход с помощта на 2 санитарки да се придвижа до стаята.

Даа, оттук започва по-некрасивата част от разказа. Wink
Настаниха ме на 1-вия етаж - там далеч не е луксозно като на останалите етажи и стаята беше с 8 легла - като на лагер (не се оплаквам, по-добре с компания, а и някой съвет можех да получа). Бебето ми донесоха мисля в 8 часа, като на всички останали. На стената има график за бебета, визитации, храна...

И като почна този асансьор (да, същия) да се чупи по няколко пъти на ден и... няма бебета... Понякога предупреждаваха, понякога - не. Това продължи с дни. Аз бях там седмица и съм свидетел. Хайде аз нямах кърма, ама колко майки и бебета пострадаха от това не знам. Изглежда основната цел в Шейново е да се роди живо и здраво бебето, майката да е добре... а за кърменето никой пет пари не дава.

Моето бебе беше с инфекция (уж от мен, при раждането) и затова беше в интензивното. Носеха ми го 1 час преди другите, което съвпадаше с визитациите, обяда и... часовете за даване на инфо за здравословното състояние на бебетата... И така, точно ние, които имахме основание да питаме, нямахме възможност за това. За проблема разбрах, когато просто не ми го донесоха веднъж и трябваше да тичам по коридорите и да се чудя кого да питам къде ми е бебето. Получих отговор: "Ами то се задави докато плачеше и е в интензивното". На третия ден като успях да питам педиатърката, се оказа че било с повишени левкоцити и е на антибиотик.

И още - ако не си във ВИП - няма посещения (поне легално). Татковците чакат изписването, добре че имам телефон с камера, да си види щерката по-рано. Много ми беше жал за него, той толкова я чакаше... но постоянно повтаряше, че е по-добре да не бързам, да останем докато се оправи инфекцията. Това на фона на останалото не е болка за умиране, просто навсякъде има възможност поне през стъклото да си видят бебето, а тук - не. Показах му я през прозореца... представям си какво е видял Simple Smile .

Нищо не съм плащала, не съм усетила лошо отношение, но получават черна точка за липсата на информация за бебетата (поне за тези с някакъв проблем) и за пропускането да ги носят.

Исках да е накратко, пропуснах някои подробности... но изглежда съм понасъбрала Wink Като цяло съм доволна от родилното и недоволна от престоя след това.

Важното е че резултатът, в крайна сметка, беше добър, останалото се преживява.

Леко раждане и здраво бебе ти пожелавам!

Последна редакция: вт, 15 юли 2008, 18:39 от aaa73

# 13
  • Мнения: 224
  Постъпих в Шейново за предизвикване на раждането, но от прегледите за разкритие, започах да раждам, без да са нужни медикаменти.
  Имах уговорка с лекар. Много съм доволна, че и повече от доволна, понеже даже ме учеше как да кърмя и ме стимулираше всячески да го правя, тъй като на сестрите грам не им пука за тези работи.
  Бях сама в стая. И за това също съм доволна, понеже като ме боли не обичам да имам хора на главата.
  Раждането мина нормално, спукаха ми мехура по едно време, а да кажа че бях с епидурална упойка  Mr. Green Имам 2 шева.
  Бебетата ги носят по график, независимо в каква стая си - политика на болницата.
  Като обобщение мога да кажа, че останах доста доволна, не съм издребнявала да намирам кусури на сестричките, а доста такива имаше. Пак бих родила там, ако разбира се докторът ми все още работи в болницата. Ако се е преместил - и аз по него  Joy

# 14
  • Мнения: 9 990
И двете-там.И двете-дълго, трудно раждане.И двете-без да избирам екип-на дежурен.Любезни и загрижени, помагаха ми.При второто раждане, предвид, че беше и недоносено бебе, раждах на неизгладена шийка-на ръце ме пренесоха на магарето, защото се свличах на земята, бях останала без сили.И за двете им благодаря, защото всичко приключи благополучно.С първото-на 2 ден ме изписаха.С второто-предвид, че недоносено и с инфекция и проблеми-бързо я закрепиха в интензивното и на 8 ден ни изписаха.Лично завеждащата неонатологията ни събираше  и даваше данни, инструкции.Да, това с асансьора е малко тъпо, но така е.Нищо им няма на бебетата от асансьора обаче.Кърмене-с първата дойде старшата да ни покаже, с втората-никой, наистина, но и аз бях доста зле, та не ми е направило впечатление кой влиза и излиза и говори.Но идваха често и даваха съвети и наставления сестри.Аз така или иначе нямах кърма, бебето беше в интензивно , повръщаше кръв и беше на венозно хранене, после захранено с вода и чак тогава-кърма, но-тя секна на 2 ден, та всъщност-на Ам.В стая с 5 момичета-луд смях, щяхме шефовете да си спраскаме от смях.
Успех! Hug

Общи условия

Активация на акаунт