Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Родители, отглеждащи сами децата си
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте на всички!

С бащата на детето ми сме разделени повече от година и половина, през това време не се е интересувал от детето и не го е виждал, но плаща редовно издръжка  Mr. Green Ние двамата също не сме се виждали и не сме се чували през това време.

Детето има рожден ден скоро и се чудя дали да поканя него и родителите му /той живее с тях/.

Вие сте ....

Цитирай

Казваш че не се чувате и виждате, плаща ти издръжката, най вероятно да си няма разправия със закона тогава ще му излезне по скъпо. За да не се обажда на детето си явно не го интересува. Има ли смисъл да дойдат с една торба подаръци, детето да си спомни за тях и след това да зачезнат отново. Какво ще му обясняваш като те пита. Аз съм пристрастна, обективно мнение не мога да дам защото съм в подобна ситуация, с тази разлика че изобщо не ги каня и не желая тези хора в живота на детето си. Ти знаеш най добре как да постъпиш, всеки ще те съветва различно.
Цитирай

Цяла година не се е интересувал.....В какви взаимоотношения сте били преди с родителите му? Опитай си да си представиш как ще протече РД с тях и без тях и прецени дали си струва. Ако ги каниш "от кумова срама" да не ви се развали на всички празника....
Цитирай

космополитно

от година и половина, през това време не се е интересувал от детето и не го е виждал, но плаща редовно издръжка  Mr. Green Ние двамата също не сме се виждали и не сме се чували през това време.

Детето има рожден ден скоро и се чудя дали да поканя него и родителите му /той живее с тях/.

Вие сте ....

Аз винаги съм за жестовете на добра воля! Може да не се е обаждал-интересувал от някакво криворазбрано чувство за мъжко достойнство!?  Родителите му пък са баба и дядо на детето Ви! Факт! Ако пропуснете този празник взаимоотношенията ще продължат да бъдат дистанцирани, а преотдоляването на изолацията още по-трудно!...
При положение, че би могло да се постигне разтопяване на ледовете, аз бих опитала!
Цитирай

София

Според мен малка е вероятността да се
промени нещо след това, дори и да ги поканиш.

Ще донесат подаръци, ще се преструват на щастливото семейство и ще си тръгнат. Нищо чудно да чуеш и коментари, че това празненство не е било необходимо ( особено ако е в ресторантче, а не в къщи).
За теб ще останат спомените, снимките и отговорите
на детските въпроси?

А, бабата и дядото търсят ли повод да видят внучето си?
Цитирай

София

не смятам,че плащането на издръжка е голям подвиг(чак и да се набляга на факта,че го прави.длъжен е поне на това,а и не става въпрос за милиони). те трябва да се сетят,че детето има рожден ден. ако се обадят- покани ги,ако ли не- не виждам защо ти трябва да се натискаш.
според мен проблемът ти е как да обясниш на детето,защо татко,баба и дядо не са на празника му(дори да е след време). но и това не е проблем-децата са доста по-умни и прозорливи от нас!
весел празник,много слънчево настроение и усмивки  bouquet Hug
Цитирай

varna

По принцип не те съветвам да ги каниш.Само ако детето настоява и ще се чувства добре.Между другото не разбрах на колко е годинки детенцето?
Цитирай
Мило момиче! Ти си майката и най-добре познаваш своето дете- дали ще се зарадва, дали ще плаче, ако не види баба, дядо и татко.Но има едно но... Това но... отпреди 18 години откакто се разведох с бащата на моите деца не ми дава мира. Говоря от позициите на мъдростта на времето. Няма по-хубаво от това детето ти да се види с татко си на празник, няма по-хубаво от това да му се порадват дядо и баба, защото повярвай ми в живота си и принца да срещнеш, той баща на детето ти едва ли ще стане, едва ли някога други хора ще можеш да му представиш за баба и дядо , освен неговите.Покани ги и се радвай на радостта на детето ти, защото няма по-хубаво от щастливи детски очи- то ще ти покаже верния път. Не постъпвай егоистично и винаги прави добро- някога и детето ти когато порасте ще го оцени. Не късай с корените на това дете, защото то ще порасне и тогава ако са отчуждени ще страда, че в най-хубавите си мигове е само. А ТИ ЩЕ СТРАДАШ ТОГАВА ОЩЕ ПОВЕЧЕ.Не късай с традициите- те дават топлина и спокойствие на децата.
Цитирай

Sf

Зависи колко голямо е детето.
Ако не разбира - не бих ги канила. Или те ще проявят инициатива и там вече ще решаваш дали и как, или няма да проявят инициатива и ще знаеш, че не се интересуват. Ако е достатъчно голямо и разбира - то само ще ги покани. Или няма да ги покани. Тук вече не се месиш.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.