Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Sofia

Мнения: 3 693
Здравейте!
Когато взимате болничен за гледане на детето ви, попълвате ли такова нещо:
Декларация по чл. 39, ал.1 от наредба за медицинска експертиза на работоспособността за гледане на болен член от семейството??
Накратко, декларирате ли, че няма кой друг от семейството да ви гледа детето, докато е болно?

Аз доскоро не съм подписвала при нито един болничен, но последните 2 пъти ме карат да попълвам такава декларация. Първият път доста го мислих, четох наредбата и реших, че може би е оправдано - бяхме си 1 месец вкъщи заради счупена ръка. Сега за тридневно вирусче пак трябва да подписвам. А в същата наредба пише, че декларацията не се отнася за деца до 7 години, които са гледани от майката (какъвто е случая при нас).
Не, че ми е такъв проблем тази декларация, но не ми изглежда редно и чувствам се сякаш ми се натяква, че не съм била на работа тези дни...  Tired
Цитирай

София

Мнения: 154
Не са изисквали такава декларация досега. Трябваше само да попълвам молба за изплащане на болничен при временна нетрудоспособност, мисля беше приложение номер 11 от наредбата, но може и да се лъжа, понеже отдавна не съм го правила.  Thinking
Цитирай


Мнения: 334
Днес подписах такава декларация,но детето ми е над 7 години.Доколкото разбрах,ако детето е под 7 г. не е необходимо да се попълва.Но все пак не съм сигурна.
Цитирай


Мнения: 110
Бащата попълва такава декларация когато той ще го ползва и майката работи.Мисля че е за деца до 3 год.
Цитирай

Сливен

Мнения: 2 000
Попълва се ако детето е над 7 г.
Цитирай


Мнения: 11 624
Попълва се ако детето е над 7 г.
Peace В противен случай не трябва да карат майката на детето на подписва подобна декларация.  Naughty
Цитирай

София

Мнения: 1 273
Бащата попълва такава декларация когато той ще го ползва и майката работи.Мисля че е за деца до 3 год.

Моят мъж преди 3 месеца попълва такава молба, че аз нямаше как да изляза в болничен.Но когато съм излизала, не са ми искали.
Цитирай

под Сините камъни

Мнения: 1 022
Ако детето е до 7г. и го гледа майката - не се иска декларация.
Ако е до 7г. и ще го гледа друг член на семейството - иска се.
Над 7г. - задължително се дава декларация от този, който ползва болничния.
Цитирай

Под тепетата

Мнения: 329
Ами да,един път за сега съм взимала болнични и подписах такава декларация.
Цитирай

Русе

Мнения: 4
Дъщеря ми е на 9 и миналата седмица върнаха болничния на мъжът ми,понеже не е приложена въпросната декларация,която се пишела собственоръчно и в свободен текст.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.