"За или "против" смъртното наказание?

  • 11 664
  • 339
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 502
   "При определени обстоятелства"звучи като компромис.Или "за"или"против".Аз съм за смъртното наказание.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 079
Против. Доживотен ад зад решетките е по-тежко наказание от смъртта.

 Peace
Но да няма амнистия за такива изверги, които посягат на човешкия живот!  Naughty

# 17
  • София
  • Мнения: 3 099
"ЗА".

Може даже да предложа доброволните си услуги в полза на обществото - при посегателство над дете, бих лично откъснала атрибута на животното и бих го втъкнала безлубрикантно в собственото му съседно отвърстие!

(Простете откровеността ми!)

# 18
  • Мнения: 27 524
   "При определени обстоятелства"звучи като компромис.Или "за"или"против".Аз съм за смъртното наказание.

За.

# 19
  • София
  • Мнения: 708
Категорично ЗА!

Да има нещо, което поне малко да ги стряска разни идиоти!!!!

# 20
  • Мнения: 2 821
ЗА, при определени ситуации, като например посегателство над дете.

# 21
  • Мнения: 669
Последната опция. Ако някой ( не дай си, Боже!!!) направи нещо на мъжа ми, или детето ми, няма да чакам години и обжалвания.

# 22
  • Мнения: 8 163
Против, но с едно уточнение: да се прилагат "осакатяващи" наказания: рязане на пишки, ръце, крака и пр.

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Според мен смъртта не е наказание.
Не ми е жал за престъпника. Той не получава наказание, ако бъде умъртвен.
Гласувах с предпоследна опция.

Това също не е за пренебрегване:
Против!
При това състояние на дознание, следствие, съдебна система...
"По-добре 10 престъпника с амнистия, отколкото 1 невинно екзекутиран".

# 24
  • Мнения: 4 916
Излежаването на доживотна присъда без право на обжалване е най-голямото наказание. Миналата седмица четох, за една държава, в която доживотно осъдени затворници бяха направили подписка за връщането на смъртното наказание  Shocked явно смъртта е за предпочитане пред 30-40 г. живот без перспектива за излизане.

# 25
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Възтановяване на уранодобива. Никакви растрели, все пак трябва да допренесат малко за тази държава преди да бъдат изпратени на отчет.

# 26
  • Мнения: 2 161
За смъртното наказание при всякакви обстоятелства.Не приемам за нормално един изнасилвач или убиец да се кълчи в затвора и аз да му плащам до края на мръсният му живот.

# 27
  • Мнения: 197
Против, защото  мисля, че убивайки насилствено даден човек, било то и престъпник, самите ние се превръщаме в убийци, а това за мен е престъпление. Така или иначе, след като е и е бил заплаха за обществото мястото му е зад решетките, но разбира се без да лежи на гърба на обществото. Гадното в тая система е, че адвокатите винаги могат да извъртят нещата, така че големите да се измъкнат......, освен това стават и грешки.... Много е дълбока тази тема....

# 28
  • Мнения: 1 731
Да ,при определени обстоятелства.Ако е доказано ,че е убил ,да няма прошка.
Няма да ми лежи той с години и аз да го храня.Щом е посегнал на човешки живот,да си понесе последствията.Не съм Бог да отнемам човешки живот ,ама и убиеца не е.
#2gunfire
Миналата седмица четох, за една държава, в която доживотно осъдени затворници бяха направили подписка за връщането на смъртното наказание  Shocked явно смъртта е за предпочитане пред 30-40 г. живот без перспектива за излизане.

Там някъде ,може.Тук едва ли? newsm78 newsm78Тука си ги глезят.

# 29
  • Мнения: 4 916
...:
Миналата седмица четох, за една държава, в която доживотно осъдени затворници бяха направили подписка за връщането на смъртното наказание  Shocked явно смъртта е за предпочитане пред 30-40 г. живот без перспектива за излизане.

Там някъде ,може.Тук едва ли? newsm78 newsm78Тука си ги глезят.

Не у нас, в друга държава, още не мога да си спомня коя.

Общи условия

Активация на акаунт