Помощ за майка с три деца

  • 4 660
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 90
matakosmata, не разбирам защо използваш такъв тон. Ако беше си направила труда да прочетеш какво съм писала преди по темата, ще видиш, че в крайна сметка те са живели преди в Кемиковци, а сега живеят в някакво село близо до Враца. Докога ще живеят там не е ясно, както казах понеже мислят да ги гонят.

За акт за раждане, незнам за какви книги говориш, но си има такъв документ. Тя ми донесе и лични карти, така че разполагам с пълната информация за тях. Ако не ми вярвяш си е твой проблем.

Не искам да разводнявам темата с безмислени спорове. Ако някой има идея как може да се намери някакво друго жилище, да ми пише.

# 31
  • Мнения: 4 138
тонът ми е съвсем нормален. доста пъти се опитахме да ти обясним, че може да се помага, но трябва да сме сигурни, че хората не искат само да използват. разбери, че опитът е велико нещо. тонът въобще не е насочен спрямо теб.
не са един и два случаите, когато хора, нуждаещи се от помощ, просто продават всичко, за да си купят алкохол и цигари, за да издържат някакъв дубиозен мъж и оставят децата да гладуват. казах и преди, другата седмица идвам в българия и ще дойда с теб при тази жена.
тези, които ме познават знаят, че съм по-скоро доверчив и доста състрадателен човек и съм склонна да не съдя строго хора, зипаднали в беда.
а и тонът ти спрямо ивет не ми хареса. направи си труда да прочетеш нейни постинги и ще видиш колко и как помага, има да изядем още една кола със сол, докато стигнем една част от това, което тя прави.
просто в постовете ти има неточности, но това не е болка за умиране. ще помисля за жилище, ще поговорим какво те си представят като наем и така нататък.
колкото до акт за раждане, грешката не е твоя, така се нарича документът, но е грешно. погледни този на детето си, или своя и ще видиш, че пише удостоверение за раждане. това е извадка от актът за раждане, а той е просто страница от една книга, която се съхранява в общината и няма как да бъде дадена никому, там е и актът за раждане, в нея.

ще ти оставя на лични телефона си за връзка, но ще ми е по-удобно аз да ти звънна, защото не знам кога ще се довлечем точно, а времето ми е кът. не се засягай толкова бързо. просто от различни разочарования се трупа негативен опит и това е по-скоро желание да предпазим някого от неприятния момент да бъде мамен. и насън не бих си помислила да обиждам някого, който иска да помага. просто си падам малко чепата.  bouquet

а и постовете ти са малко объркващи. прочетох пак, но никъде преди не беше спомената враца, а понятието извън софия. за мен и кремиковци е извън софия, и владая примерно, но около враца не го тълкувам извън, а далеч от софия.
не е ли най-добре да направиш списък от какво имат нужда и кой какво дава, за да има прегледност. фондацията с какво ще им помага например. другото, което не мога да си обясня-живеят около враца, а тя идва да проси в софия. това са си около 200 км. майката работи продавачка, пак в софия ли. просто доуточни нещата. ясно е, че си видяла лични карти, това е ок, децата явно са също нейни, след като ти е представила удостоверенията за раждане. просто седнете и систематизирайте нещата. какви разходи има, какви приходи има, какво би могло да се получава още като социални помощи, детски, подпомагане за наем и така нататък. има и социални жилища, къде са адресно регистрирани, подали ли са молба за крайно нуждаещи се. просто това са неща, които трябва да се уточнят.

Последна редакция: нд, 10 авг 2008, 11:51 от matakosmata

# 32
  • Мнения: 3 634
просто си падам малко чепата.  bouquet

Малко, ли?!  Laughing

Колкото е по-подробна информацията ще може да се реагира по-добре. Ще е хубаво да има и имена освен "майката', "дъщерята" и т.н., че се обърквам аз специално.  Peace

# 33
  • Мнения: 90
Zdraveite pak,

Izvinqvam se, che ne vi davam pylna informaciq, no ponezhe az sym zapoznata i si mislq, che i na vas vi e qsno taka kato pisha naposoki. Naistina nqmam nikakyv opit koe kak se opisva i mi e malko trudno da otdelq koq informaciq e vazhna, no imam zhelanie da pomogna, zatova utre kato govorq i s fondaciqta, shte vi pisha podrobno i te kakvo sa namerili.V momenta tqhnata rabota e da proverqt dali cqlata informaciq, koqto mi dade Milena e vqrna. (Milena se kazva momicheto, koeto vidqh da prosi.) Ta znachi utre she mi kazhat kakvo okonchatelno sa namerili za tqh i eventualno kakvo mozhe da se napravi. Shte probvam da sistematiziram i az po-vazhnoto.

Izvinqvam se pak, che taka razhvyrlqno predavam neshtata. Ubedena, che tuk ima mnogo hora, koito iskat da pomognat i vie pravite vsichko s nai-dobri namereniq, zatova i reshih da pisha tuk. bouquet

# 34
  • Мнения: 1 140
sv_harmony, би ли казала за кое точно село до Враца става въпрос. Майката има ли съпруг или е сама с пет деца? Пет нали, защото заглавието на темата е "Помощ за майка с три деца". На каква възраст са децата, колко от тях са наистина деца, т.е. под 18 години?

# 35
  • Мнения: 90
Informaciqta ot fondaciqta malko po kysno she mi q dadat, no zasega tova e koeto znam sys sigurnost.

Rakevo e seloto, kydeto zhiveqt. Nqkyde pokrai Vraca e. Bashtata ne zhivee s tqh. Maikata ima 4 deca, koito sa pod 18.

Momiche na 8god
Momiche na 10god
Momche na 12 god
Momche na 16 god

Vsichkite hodqt na uchilishte dokolkoto razbrah.

Az govorq s nai-golqmata, koqto e na dvaiset i nqkolko godini. Tq se kazva Milena.

V momenta zhiveqt v nqkakva porutena kyshta po neino opisanie. Plashtat po 30lv za naem, no eventualno mogat da plashtat i poveche. Tq mi kaza do 100lv mozheli da plashtat. Problema e che she gi gonqt do kraq na avgust i te sa pritesneni, zashtoto nqma da imat kyde da zhiveqt ako ne namerqt neshto drugo dotogava.

Po kysno she pisha pak s poveche informaciq.

# 36
  • Мнения: 1 140
Имам колежка от Ракево, ще я разпитам за това семейство по-подробно. Между другото селото съвсем не е "покрай Враца", поне по моите представи за "покрай", намира се на около 30 км и е еднакво отдалечено от Враца и Монтана. Като разбера нещо повече, ще пиша.

# 37
  • Мнения: 90
Zdraveite,

Kazaha mi ot fondaciqta, che utre she mi kazhat okonchatelno kakvo sa namerili. pepi7096, radvam se che imash poznati ot seloto. Dano da se izqsnqt poveche neshta za semeistvoto  i eventualno da uspeem da pomognem.

Utre pak she pisha kato mi kazhat nai-nakraq kakvo e izlqzlo.

  bouquet

# 38
  • Мнения: 2 584
аз пак нещо не разбрах, хем не живее в Кремиковци а  Враца или Монта, хем си я видала да проси по Пиротска, нещо не се връзва, и аз мисля че е същата за която има съмнение и Ивет, нещо много ми е позната изторията, а и пуснах линк с работа и добра заплата но няма желание за работа

# 39
  • Мнения: 90
rut, dobyr vypos. Tova bqh propusnala da obqsnq. Tq pytuva do Sf s vlak. V ednata posoka e nqkyde 3h dokolkoto pomnq. Idva sutrinta i si trygva ranniq sledobed, zashtoto togava e posledniq vlak.

# 40
  • Мнения: 90
Propusnah da pisha i za fondaciqta. Oshte nishtichko ne sa mi kazali. Utre obeshtaha uzh, makar che zvynq vseki den za da proverq.

# 41
  • Мнения: 2 584
sv_harmony каузата е хубава но не се доверявай, може би трябва да те излъжат веднъж за да разбереш защо сме недоверчиви и задаваме толкова въпроси, ако я видя по Пиротска ще я снимам
и хубаво звъниш в фондацията, следи там нещата но трудно ще ги излъжат, никъде не дават пари на ръка
бях пуснала два линка с работа и добра заплата, защо не е проверила, ще получава много повече
а коя е фондацията която се занимава със това семейство

Последна редакция: ср, 13 авг 2008, 18:50 от rut

# 42
  • Мнения: 90
Здравейте,

Успях да се свържа с фондацията най-накрая. Прехвърли ли са документите към социални работници във Враца и утре трябва да се свържат с Милена и майка й. Аз приказвах и с Милена. Засега положението им няма промяна, т.е. все още не са си намерили ново място за живеене. Надявам се поне социалните работници да могат да помогнат за жилище.

Ще пиша ако разбера нещо повече. Иначе фондацията се казва "За нашите деца". Имам познат там и го помолих за помощ.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт