ВАРИЦЕЛА И БРЕМЕННОСТ

  • 742
  • 6
  •   1
Отговори
  • някъде на юг
  • Мнения: 280
Здравейте момичета! Преди 3 дни на дъщеря ми и се появиха няколко пъпчици.Първо предположих че са от комар, но реших да я заведа на лекар и ни казаха че е варицела.Проблема е че братовчедка ми е бременна в 5 тия месец и имаше контакт с нея.Знаете ли дали ще има някакъв проблем?Моя лекар каза че няма, а пък нейната я праща на изследвания и и е казала че след 6 тия няма проблем но тя е в 5 тия.Много съм притеснена дано всичко е наред.

# 1
  • Мнения: 8 163
Изчакайте да излязат резултатите от изследванията.

Кога за последен път братовчедка ти е имала контакт с малката? Защото детето е заразно от 1 до 5 дни преди да избият пъпките и докато те се сдобият с коричка.

Тя карала ли е варицела като малка? Защото ако е карала, няма да се зарази. Ако все пак се е заразила, може да й сложат варицела-зостер имуноглобулин, може да й предпишат антибиотици.

Каквото и да е станало, не се чувствай виновна. Нямало е как да знаеш.

# 2
  • Мнения: 1 512
Не се чувствай виновна. То и по улицата да върви пак може да се зарази.Дано всичко да е наред.

# 3
  • Мнения: 718
Аз съм минала по пътя на непрекъснатото притеснение да не се заразя, защото племенниците ми я изкараха. По принцип в етап от бременността ,когато напълно е приключила органогенезата не бебетата няма висок риск от трайни увреждания , това ще рече след 20 г.с, 5-ти месец е малко обширно понятие. Аз като бях при д-р Марков той ми обясни , че в такъв етап от бременността( след 20 г.с) рискът да настъпи трайно увреждане при бебето, ако майката изкара болестта е 2%, което е нисък, но все пак съществуващ риск. Но правилно са насочили братовчедката ти да си пусне изследвания за антитела, така се процедира, въпреки че вече станалото станало. Успех и дано да се размине!

# 4
  • Мнения: 2 658
Знам,че няма страшно,ако я е карала.Моя приятелка дойде у нас,беz да zнае,че е бременна.Била е съвсем в началото.Сина ми беше болен от варицела.После,като каzа,че е бременна аz се шашнах много.Роди си zдраво момченце,но тя със сигурност я беше карала като дете.
Рубеолата е опасна,със сигурност и почти по всяко време от бременността.Така zнам аz  Peace

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Изчакай резултата....дано всичко е наред

# 6
  • Мнения: 1 174
Моя позната кара варицела бременна във втори месец,роди здраво момченце Peace
Рубеолата е опасна до 5-ти месец Peace

Общи условия

Активация на акаунт