Помощ! Дали са колики?

  • 5 757
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 946
Няма да пускам нова тема. Мисля, че и моето бебе има колики. На две седмици сме. Досега спеше по 2-3 часа непробудно, хранехме се и пак си заспиваше без проблем. Днес направо не мога да я позная. Почти не е спала. Тъкмо заспи (само в ръцете ми се получава и на гърдата) и а се опитам да я преместя в леглото, веднага се е събудила и плаче...
А един два пъти ми направи впечатление, че заплака неочаквано както си спеше в ръцете ми без да има абсолютно никакво дразнене отвън - не съм мърдала, не е имало шум или друго.

Дори да са колики, още не ми се иска да почвам с лекарствата. Моля ви, кажете ми нещо "бабешко", което да я успокои и дали според вас това са наистина колики или просто днес ни е крив ден?

# 16
  • София
  • Мнения: 39 759
Масажи на коремчето. Затопляне на коремчето. Поза - по корем.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 946
Възможно ли е яденето на кайсии да причини колики?

# 18
  • Мнения: 257
И според мен може да са колики.Може все пак да се обадиш
и на педиатъра ви.Аз давах Саб Симплекс и имаше положителен резултат. Peace
Peace

# 19
  • Мнения: 83
Аз съЩто давах САБ СИМПЛЕКС и на нея й действаШе добре,съЩто така я държах по корем и тази поза много я успокояваШе Peace

# 20
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Това са признаци на колики. Аз давах Саб симплекс и имаше полза. За твое успокоение се консултирай с педиатър.

# 21
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Затопляне на коремчето.

 Писано ми е било да съм майка на деца с адски колики.И с двете си ги донесехме от болницата.Но на тези жеги не смея да мажа корема със затоплящ гел.

   Видах се в чудо с Калин, измъчи се, а нищо не помага.С няколко шишета Инфакол го налях, ефект нулев, освен запека.Чух за борината и веднага се опълчих, че на бабини деветини не вярвам.Той се влошаваше, а аз пуснах търсачката на форума Simple SmileЯ, имало майки дето са давали и борината е помогнала Simple SmileМислих, мислих и реших да пробвам.След второто даване той спа цял ден без да се свива и плаче.Не повярвах, но вече 4 ден е без болки(най-много да се свие 5-6 пъти на ден без да плаче).Сега 100% вярвам, че борината помогна.Знам как беше с голямото ми дете почти 5 месеца ooooh!, не минават толкова бързо и от раз, а сега така стана.

  Не убеждавам никого да дава борина Naughty, само споделих опита си.

# 22
  • София
  • Мнения: 17 592
колики са. пробвай капки.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 946
А какво е борина? От къде се взима?

# 24
  • София
  • Мнения: 39 759
А, не да мажеш с нещо. Вярно, че на тея жеги даже и затопления компрес ще е гаден, но какво да се прави.
Алекс се успокоява само по корем. Така заспива най-добре.
Мислех, че коликите му вече са попреминали, но преди малко мъж ми го носи... пръскаш и гърчещ се.

# 25
  • Мнения: 79
И според мен са колики. Ние си ги имахме още в родилния дом. Веднага след изписването започнах да й давам Саб, но нямаше особен резултат. След това давах и Колиеф, и чай на Хипп , но нямаше полза. Единственото,което ни помогна на нас е Инфакол.

# 26
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
А какво е борина? От къде се взима?

  И аз не знаех какво е борина.Пръчка от бор(но не каква да е), мирише много хубаво.Пали се и се опушва една лъжичка.След това като пие млякото му намазвам биберона с опушената лъжичка за да я глътне.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 946
  И аз не знаех какво е борина.Пръчка от бор(но не каква да е), мирише много хубаво.Пали се и се опушва една лъжичка.След това като пие млякото му намазвам биберона с опушената лъжичка за да я глътне.

Ехм... а от къде да я намеря?

# 28
  • Мнения: 161
А какво е борина? От къде се взима?
Тънки пръчици от сърцевината на борово дърво. Аз също съм давала многократно - на каката много помагаше, но на малкия не. По въпроса за "технологията" - запалва се клечицата, изчакваш да се появи тъмен пушек, над който поставяш обърната чаена лъжичка така, че да се натрупат сажди по дъното и. След това капваш малко кърма /или АМ/ и разбъркваш хубаво. Получава се черно мляко, което изсипваш директно в устичката на бебето. Дава се два, най-много три пъти в денонощието, предимно в часовете с най- силни колики.

# 29
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


Ехм... а от къде да я намеря?

 Свекърва ми, която донесе борина от планински бор каза, че не във всеки бор имало.Обелвало се малко от кората на бора за да се провери.Старите хора познавали веднага newsm78

 Ако някой иска ще му дам, с една клечка може да се кара много време.

Общи условия

Активация на акаунт