До мамите с детенце около 3г-4г и бебе!

  • 1 725
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 559
Здравейте момичета, от както съм забременяла, ме тормози един въпрос. Къде ще спи бебето като се роди? Дъщеря ми спи в самостоятелна стая от както се е родила. Спах с нея само първата нощ и не можах да мигна, не толкова защото се будеше, а всяко нейно шукване ме събуждаше и скачах. След това сновах напред назад от спалнята в детската, но поне, час два кога спях си ги спях спокойно.  Втория месец тя престана да се буди нощем и все едно нямах бебе. Имам едни познати, които имат момченце на 3г и бебе момиченце. Двете дечица спят в самостоятелна  стая на двуетажно легло, бебето отдолу  с специална преграда, а баткото отгоре. Слушат ги с бебефон. Казаха, че в началото е било малко трудно до като свикнат едно с друго, но за месец всичко се нормализирало. Вие какво мислите по въпроса? Дали и аз да не направя така, само че бебчо ще спи в бебешко креватче, а кака на нейното, че на дали ще мога да я накарам да се качва на втория етаж, въпреки че го има де. Ще съм благодарна да споделите мнението си.  Hug

Последна редакция: ср, 16 юли 2008, 09:59 от Do4ka

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
здравей Do4ka, аз съм на мнение че новородено и баткото или каката на едно място е по зле отколкото разделени. Аз като родя синът ми задължително ще спи в другата стая а не при бебето. Хубавото при мен, е че живеем с родителите на мъжът ми и дядо му от сега му е обещал, че като се роди бебето, той ще спи при него, защото много щяло да плаче и нямал да може да се наспива и т.н

# 2
  • София
  • Мнения: 7 176
Имам само едно дете, но съм се замисляла по въпроса.
Според мен двете деца могат да спят в една стая само когато бебето престане да се буди и да плаче през нощта.
Иначе как ще спи по-голямото?

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Баткото спи при нас на леглото , а бебка в кошарка до леглото.Проблеми не съм имала никакви.Баткото не се е събуждал от бебето, а вече понякога сутрин взимам и нея при нас  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: X
При нас каката си има самостоятелна стая а бебето е в бебешка такава, като смятам към 1г. да го преместя при нея. Предполагам би се чувствала изоставена, ако бебето е при нас, а тя си е в стаята. При такъв вариант щях да ги сложа в една стая и аз при тях или с бебефон......

# 5
  • Мнения: 49
Досега дъщеря ни, която е на почти 4 г. си спеше в нашата стая на нейното легло.
Разбрахме се с нея, че като се роди бебето тя ще трябва да спи в другата стая при баба си,
а то - на нейното легло. Така като се буди нощем, яде и плаче няма да й пречи да спи.
Тя обаче ни изненада приятно и преди  седмица сама пожела да се премести и сега си спи в
другата стая.
Когато порасне и бебето ще ги сложим заедно в една стая, но докато е още малко и се буди нощем
мисля, че е по-удачно да е при нас  и да не  нарушава нейния сън.

# 6
  • Мнения: 4 406
баткото спи в самостоятелна стая от раждането си. беба спи при нас. до началото на третия месец се будеше често нощем и така ми беше по- удобно. сега обаче, е със спокоен сън и обмислям да я преместя при батко й, да свикват един с друг.

# 7
  • Мнения: 161
В началото спяхме всички заедно в спалнята. Някъде към шестия месец малкия започна доста често да се буди нощем, а с това нарушаваше и съня на каката. И понеже не можеше да се наспива, тя сама предложи да се премести в детската стая, но .... с баща си. И така сега спим по двойки - аз с малкия, а каката с таткото в другата стая.

# 8
  • Мнения: 187
И аз доста 4есто си го задавам този въпрос newsm78. Струвами се, 4е само времето ще покаже, а и зависи от самото бебе. Каката засега спи в нашата стая на отделно креват4е. За бебето мислим да вземем една преносима кошара като за на4ало,после ще видим. Ако е много пла4ливо, каката и тати ще спят отделно, докато бебето поотрасне. Макар, 4е тя иска да спим вси4ки заедно. Grinning След месец и половина ,живот и здраве, мога да споделя как вървят нещата. Laughing

# 9
  • Варна
  • Мнения: 558
Според мен това много зависи от бебето. Дали е спокойно или ревливо. Ние от самото начало взехме решение, че таткото ще спи с каката в детската стая, а аз с бебето в другата. Мислех, че ще им пречим да спят, но тя си е много спокойна откакто се роди и нямаше да има проблем двете да са в една стая. Просто трябваше да ходя да я кърмя нощем. Като за начало можеш да вземеш бебето при вас и ако е спокойно да го преместиш при каката. Успех  Peace!

# 10
  • BG
  • Мнения: 1 900
Голямата спи на спалнята с баща си,а аз в детската на дивана  и бебка в кошарката.Проблеми нямаме.

# 11
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Не бих ги оставила сами и за минута NaughtyБаткото е много внимателен и обича брат си, но му нямам доверие.Държа бебето да е до мен, не вярвам и не разчитам на бебефони.Понякога може да е късно да се отреагира, ако детето не е до мен.Но всеки сам си решава.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз не ги оставям сами-баткото е много палав и ме е страх.И двамата спят при нас още Mr. Green

# 13
  • Мнения: 559
Благодаря на всички мамчета за отговорите, май доста ще трябва да помисля, и като се роди бебчо живот и здраве ще видим. Това което си мисля е че Инес няма да се съгласи то да спи при нас, а тя сама в стаята си. Скоро гушках едно тримесечно бебче на една приятелка и малката като ме задърпа мамо пусни го, дай го на майка му, и аз и викам ами не мога защото майка му я боли ръчичката / измислих си/ и тя вика ами дай го на онази леличка само и само да не го държа.  Shocked

# 14
  • Мнения: 2 131
Аз имам едно дете, но що се отнася до бебе, моето мнение е, че неговото място е до майката, поне в началото. Хич не я приемам тази "западна" практика още при прибирането у дома бебетата да бъдат в самостоятелна стая.

Общи условия

Активация на акаунт