9 дена закъснение...кога можем да разберем

  • 9 594
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 259
Сестра ти да изчака още няколко дни и да повтори теста. И при мен първият беше отрицателен. Или да иде на друг гинеколог, щом не иска кръвен тест. С хормоналните лекарства не можеш да си сигурен.

По въпроса на Vi_k: на мен ми влияе вит.С, веднъж не ми дойде изобщо, защото прекалих с дозата и ми слагаха прогестерон за възстановяване на цикъла, за другите лекарства не съм чувала. А нервите (пак от личен опит казвам) също много влияят, особено на хора с по-лабилна психика като мен. Не знам колко може да закъснее, но и аз ще те посъветвам да си направиш тест или направо да идеш на лекар.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 079
Да отиде при друг лекар!  Peace

# 17
  • Мнения: 227
По принцип е допустимо закъснение до 2 седм., поради хормонално разтройство/отклонение, или рдуги причини - настинка например и т. н. Ако закъснението е повече от 2 седм., направете тест. В моя случей, след закъснение 2 седм. теста беше отрицателен, а на третата - положителен... Peace

# 18
  • Мнения: 4 753
Да отиде на друг гинеколог, но няма гаранция, че ще се види... А е много гадно да чакаш и да се чудиш... та ако нищо не се види при лекаря, да си прави кръвен тест и това е, а не да се главоблъска...  Peace

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Отидете при друг лекар

# 20
  • Мнения: 1 029
Щом не иска да си направи кръвен тест, да изчака още няколко дни и да си направи този с урината пак.

Или да отиде при друг гинеколог.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 111
9 дни закъснение са достатъчно, за да има вече реален резултат от теста. Нека го повтори пак след няколко дни. Sure Check имат репутация като доста точни, да си вземе от тях.

Ако е пила противозачатъчни, възможно е липсата на менструация да не се дължи на бременност, а да е страничен ефект. Когато пиех хапчета, аз също имах няколко такива случая.

За прегледа при гинеколог е най-добре да изчака поне две седмици закъснение.

# 22
  • Мнения: 3 268
Голяма дилема!Да си направи втори тест и това е,какво толкова се чуди!

# 23
  • София
  • Мнения: 5 713
Щом закъснява вече 9 дни трябва да има резултат!

# 24
  • Мнения: 9 973
аз не бих издържала да не знам

# 25
  • София
  • Мнения: 4 588
Ами да направи друг тест и да отиде при друг лекар.

Общи условия

Активация на акаунт