КАК ДА СЕ ПРЕДПАЗИМ ОТ СРАСТВАНИЯ-ЛАПАРОТОМИЯ,ЛАПАРОСКОПИЯ

  • 10 578
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 297
Здравейте момичета.
Реших да пусна тази тема,защото аз също съм една от Вас-бореща се да постигне заветната мечта-БЕБЕ.Виждам,че повечето от Вас са се подлагали на хирургическа интервенция-вследствие на коята някой си носят последствията-сраствания,запушване на тръбите,а за съжаление и по тежки-като мене.
Аз съм с 2 лапароскопии и 3 лапаротомии.Вследствие на първата ми операция получих много сериозни сраствания,възпаления......-в резултат на което сега съм без дебело черво,без тръби и изчерпани яйчници.Следващите операции бяха за да ме "зглобят".
Едва при четвъртат си операция научих за съществуването на препарати против сраствания.Приложиха ми ги при 4 и 5 операция и сега вече е доказано,че нямам сраствания.
Това са високомоликулярни препарати,който се поставят в коремната кухина преди затваряне-оставят се да престоят 24 часа и се пуска да изтече през дрена.Тези препарати"смазват"органите и тъканите и не им позволяват да се слепят.
Единия препарат е АДЕПТ или известен под търговското име Icodextrin 4%-за съжаление няма внос в БГ-произвежда се във Великобритания,а може да се намери и в Русия,Щатите,можеби и другаде.
Втория е"Хемодекс"-в момента също е спрян вноса-незнам къде може да се намери.
Третия е "HESTERIL"-този го има на българския пазар.
Поне аз не съм запозната дали ими и други такива препарати.
Ако някой има въпроси ще отговоря.Мога да цитирам и точно описание на препарата АДЕПТ.
Пожелавам на всички момичета борещи се за БЕБЕ скоро да успеят.Аз продължавам борбата.
 Hug

Незнам дали темата ми е на правилното място-ако не е моля модераторите да я преместят.

# 1
  • Мнения: 2 261
Незнам какво да напиша............
Благодаря ти все пак за инфото.Ако ми се наложи 4 операция ,ще знам и ще съм ти благодарна за това инфо тук.
Дано по малко са момичетата ,които да се възползват от съветите ти! Hug

# 2
  • Мнения: 1 699
 Thinking за първи път чувам за такова нещо.И ако е истина мисля че ще побеснеяяя че не са ми сложили.Ако наистина помага защо не го прилагат,много ми е странно newsm78 Може би не е доказано на 100 процента действието му.Иначе кой би позволил да НЕ му сложат.
djena  съжалявам за това през което си минала.Дано скоро и твоята мечта се сбъдне.  bouquet

# 3
  • Мнения: 3 294
Първо djena съжалявам за това през което ти се е наложило да преминеш , незнаех че има такива препарати които предотвратяват сраствания , ако знаех щях да настоявам при моите операции , но нищо . Дано ако има момичета на които им предстоят да се допитат  Hug

# 4
  • Мнения: 297
благодаря ви момичета.
и аз искрено се надявам все по малко момичета да имат нужда от този съвет.за съжаление имфото за тези препарати е много оскъдно.
ето подробното описание на АДЕПТ-другите два препарата са със същото действие:
КАКВО Е ТО?
АДЕПТ е бледо жълта течност,която съдържа ICODEXTRIN.течността се използва по време на или след лапароскопси гинекологични операции за разделяне и защитаване на тъканите и намаляване на броя на адхезиите/срастванията/след операцията.
КАК ДЕИСТВА?
по време на хирургическата намеса и/или в края на операцията тъканите в корема се покриват с течността за физическо разделяне на тъканите по време на ранната фаза на физическото оздравяване.
КОГАТО СЕ ИЗПОЛЗВА?
ICODEXTRIN се използва при пациенти подложени на лапароскопски/лапаротомии гинекологични операци/хирургия на женските репродуктивни органи,например яйчници,матка,маточни тръби/,за да намалят размера или сериозността на срастванията в корема.Течността се пуска в корема в края на операцията за да се отделят и защитят тъканите и да се намали броя на адхезиите.
КАКВО ЩЕ ИЗПЪЛНИ ТЯ?
ще намали вероятността,че при една жена ще се развиват адхезии.адхезиите са често срещано явление при гинекологичната хирургия,и могат да бъдат причина за болки в таза,запушване на червата или безплодие.

разрешителното за използва не на АДЕПТ е издадено на 28.07.2006г.
писмото за одобрение е на :http://www.fda.gov/cdrh/pdf5/p050011a.pdf

предварително се извинявам за повторенията-просто го преписах дословно без да си позволя редакция.

успех на всички  Hug

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 1 708
Джена, съжалявам .... Sad Ужас, какво излиза, че като се подлагаме на тези операции с цел да ни излекуват и да можем да заченем, ние всъщност понякога не сме излекувани, а напротив, в следствие на операциите сме с още по-големи проблеми и още по-далече от целта ... Джена, а на тебе в коя клиника или болница ти сложиха този препарат? Може би, ако това е практика в българските медицински заведения и центрове, лекарите няма да ни го спестяват, но ако не е, как да стане ...?! Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 297
здравей hariela.
може би така излиза.за съжаление не съм единствената пострадала от срастванията
първия път ми слажиха АДЕПТ в университетска болница ВАРНА точно когато е бил разрешен препарата.сега за последната ми операция като го търсих разбрах,че тогава е бил раздаден безвъзмездно на всички болници и държави с цел популяризиране,но повече не е внасян и понеже не можах да го намеря в БГ щях да си отлагам операцията докато успея да си го доставя и чак тогава ми казаха за заместителя който използват ХЕСТЕРИЛ и че го имат в болницата/това вече в частна клиника/-използвахме него и също съм много доволна.незнам защо не го използват масово-това което обаче разбрах е,че знаят за него,но ако не си поискаш......................

# 7
  • Мнения: 1 029
Джена, съжалявам за всичко, което си преживяла!Благодаря ти за инфото.Жалко, че пак сме назад и в това, иначе и на мен щеше да ми е полезно.
Успех на всички, момичета!
Praynig Praynig Praynig

# 8
  • Мнения: 898

Малко стара е темата но не виждам друга подходяща.
Тези сраствания тук за които се говори от лапароскопия ли са се получили. Защото точно вчера ме убеждаваха че от лапароскопия сраствания не се получават - лекар от АГ Варна.   
А ако лапароскопията е диагностична също ли има вероятност за сраствания? Или в този случай не.

# 9
  • Мнения: 3 376
Ванина, не съм авторката на темата, но все пак. До колкото знам, от лапароскопията е много по-малко вероятно да получиш сраствания, от колкото от коремната операция. Просто при лапарото срязването на тъкани и съответно кървенето и възпаленията са сведени до минимум. За съжаление, не е напълно изключено да се получат, но при диагностичното лапаро вероятно шансовете са още по-малки. Истината е, че всички хирургически намеси крият някакъв риск за нас. Но когато се правят от опитен и съвестен лекар, и то при добри основания да се изискат тези намеси, ползата от тях оправдава напълно поемането на риска.  Peace

# 10
  • Мнения: 297
здравей Ванина.
при лапароскопия също може да се получат сраствания,но това е както индивидуално до организма така и в по-лека степен защото процедурата е по щадяща.прочети описанието на препарата АДЕПТ по-горе-там пише точно за лапароскопиите.аз мойте сраствания ги получих и при двата вида операций-дори и при диагностична-но това е при мен!и на мен ми обясняваха,че няма риск-да ама........първата ми операция е правена в АГ Варна.
срастванията се дължат на състоянието на съединителната тъкан.има хора който без операций образуват сраствания,но има и такива при който след много операции няма сраствания.няма как да се предвиди дали ще се образуват сраствания или не.аз лично за себе си не бих легнала пак под ножа без препарат против сраствания.
неразбрах дали ти предстой лапаро,но ако е така ти желая много успех и стиснати палчета за добри резултати.
 Hug

# 11
  • Мнения: 898
Сега виждам отговорите ви  Гризката и djena. Не знам защо не са ми излезли когато сте писали.

Благодаря ви!

Общи условия

Активация на акаунт