Кога детето може вече да седи?

  • 427
  • 3
  •   1
Отговори
Както ми казаха в родилното - върнах се в първи клас с моя малък син. Неговият батко е с 19 г. по-голям и някои неща при отглеждането на бебе съм забравила, а и има доста новости относно хранене и разбира се доста облекчения ( слава Богу). Макар доста тривиален моят въпрос - кога е безопасно (това е по-точно питането ми) да сложа малкия да седи, за да не му повредя костите и разбира се той да е готов за това? Божидар (малкият ми син) е почти на 6 месеца вече (на 22.07. ще ги изпълни). Време ли е да го сложа да седи? Неговият батко също съм го отглеждала без баби, лели и т.н. помощнички и го сложих 7-месечен в проходилка. Сега обаче нещата много са променени и напълно нормално - дори истинско кисело мляко няма в магазините, с което някога съм хранена например аз.

# 1
  • Мнения: 396
Имам дъщеря и я сложих да седи на 6м. Кръстницата има син и казваше , че ако го сложи преди 7м да седи, щял да стане със женско дупе - слагаше го полулегнал. След това започна да го слага седнал. И все пак, доказателство за думите и  нямам.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Синът ми започнах да го слагам седнал когато навърши 5 месеца-започна да стои седнал сам на 6 месеца.Дъщеря ми стоеше самостоятелно на 7 месеца

# 3
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
след 6м. може да се подпира с възглавници, на 7м и нещо дъщеря ми си седеше самичка стабилно 

Общи условия

Активация на акаунт