Бихте ли искали да има референдуми?

  • 1 929
  • 66
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 662

И мен това ме дразни мнооооогооо-била съм на доста места в чужбина, сто пъти по-незапознати и ограничени са. Та те не знаят дори, в коя част на Европа са /например/, кой им е настоящият президент, историята не си познават. Българите сме едни от най-информираната и интересуваща се нация.

Клише, след клише. Комплекс след комплекса.

Не е клише... Така е, пътувала съм доста и е точно така. Поради една или друга причина сме доста информирани. Казвам го от опит, не от чуто от някой.И казвам информирани и запознати, а не най-интелигентни.Това е много относително и трудно за определяне. А относно комплексите-да, много комплексирани българи има, обаче, не виждам какво комплексарско намери в коментарите ми. newsm78

# 61
  • Мнения: 799
Истински "умният" човек не е този, който понаимва информацийка по разни въпросчета, а онзи, който преди всичко може и знае кога и как трябва да се действа при дадена ситуация и го прави, реално.
Именно. Този, който си знае и отстоява правата.
Всички останали познания са от полза само при решаване на кръстословици, участия в ТВ игри и спорове на маса  Mr. Green

# 62
  • Мнения: 662
Истински "умният" човек не е този, който понаимва информацийка по разни въпросчета, а онзи, който преди всичко може и знае кога и как трябва да се действа при дадена ситуация и го прави, реално.
Именно. Този, който си знае и отстоява правата.
Всички останали познания са от полза само при решаване на кръстословици, участия в ТВ игри и спорове на маса  Mr. Green


И това е вярно  Peace. Но по-скоро си мисля, че ние не умеем да използваме наученото. За съжаление, много по-ограничени хора са реализирани, просто, защото са по-пресметливи и прозорливи.

# 63
  • Мнения: 13
Децата, че са неграмотни така е. Ами те и в Англия са доста неграмотни и имат сериозни проблеми с младежта. В същото време квалифицирани кадри и можещи хора излизат масово в чужбина. Кой ще оправя държавата. Не трябва да го превръщаме в драма, а с наличните ресурси да се направи нещо. Иначе излиза, че сме обречени, че чакаме на чудеса, външна помощ или не знам какво. Има достатъчно кадърни хора, които могат да направят много за България, на фона на това, което е в момента. Проблемът е че тези хора и техните идеи са отхвърлени, защото по-изгодно е да няма добра образователна система, да не се влагат парите за инфраструктура, да се изпълняват недообмислени проекти, сътворени от някой полуграмотен велик ум с голяям авторитет (пред кого?). И ние си говорим колко сме тъпи, непълноценни и как едва ли не почти не са останали мислещи хора в тази държава. Има едно много хубаво правилно, което също трябва да си го втълпи българския народ. Да спрем да даваме акъл как нещата няма да станат, така вървим толкова назад, че идея си нямате. Ако всички черногледци и скептици замълчат или дадат някоя осъществима, реална идея ще настане рай тука. Като не можеш да помогнеш, поне не пречи.

# 64
  • Мнения: 5 710
Мелинда, не са по-пресметливи, нито по-прозорливи. Просто в училище са ги учили как да се справят с живота, какъвто е.
Затова, може да не знаят къде е Камерун, или България, но живеят в подредени страни, където има закони и избират хора, които да работят за тях и за интересите им ( в най-общия случай, има безкрайни примери за злоупотреби и там).
У нас, големи мозъци, голямо чудо. Знаене, знаене, знаене.
Тооооолкова капацитет, че не можеха ( и досега не могат по администрациите) да си попълват апликационните форми, за да кандидатстват по предприсъединителни програми, поради което сме пропуснали огроооомни възможности.
Аз съм била на семинари, Мелинда, на които хора с висше образование, получено в БГ, държавни служители им отнемаше часове да схванат разликата между цел и задача. Хора, които на една таблица не могат да й сметнат обща сума, хора, за които презентация и доклад е едно и също нещо и т.н.  Не искам да задълбавам в това, че са им абсолютно непознати елементарни схеми за управление на времето, целеполагане и т.н. Те гледат кога идва аванса, кафе паузата да излезат да си попушат, после кога ще даваме командировъчните, вечерята от колко часа е и така... Малкото свестни, отдавна изчезнаха от хоризонта. Мога да пиша до утре по тази тема, но спирам, щото се ядосвам.

ПС: И точно в момента, докато си мислим, колко сме велики моя бивша колежка от държавна институция на високо ниво ми пише, че цял ден попълва тестовете по английски на шефката си, щото й го е дала, като задача. Нали безплатно сега на курсове ги пращат...
да научат нещо великите администратори. Смех.

Та, за референдуми ли говорим или за една голяма сопа...

Последна редакция: чт, 17 юли 2008, 16:45 от 10¢'s caffè&lounge

# 65
  • Мнения: 662
Мелинда, не са по-пресметливи, нито по-прозорливи. Просто в училище са ги учили как да се справят с живота, какъвто е.
Затова, може да не знаят къде е Камерун, или България, но живеят в подредени страни, където има закони и избират хора, които да работят за тях и за интересите им ( в най-общия случай, има безкрайни примери за злоупотреби и там).
У нас, големи мозъци, голямо чудо. Знаене, знаене, знаене.
Тооооолкова капацитет, че не можеха ( и досега не могат по администрациите) да си попълват апликационните форми, за да кандидатстват по предприсъединителни програми, поради което сме пропуснали огроооомни възможности.
Аз съм водила семинари, Мелинда, на които хора с висше образование, получено в БГ, държавни служители им отнемаше часове да схванат разликата между цел и задача. Хора, които на една таблица не могат да й сметнат обща сума, хора, за които презентация и доклад е едно и също нещо и т.н.  Не искам да задълбавам в това, че са им абсолютно непознати елементарни схеми за управление на времето, целеполагане и т.н. Те гледат кога идва аванса, кафе паузата да излезат да си попушат, после кога ще даваме командировъчните, вечерята от колко часа е и така... Малкото свестни, отдавна изчезнаха от хоризонта. Мога да пиша до утре по тази тема, но спирам, щото се ядосвам.

Съгласявам се Peace. Нещата, които си казала са истина. За съжаление Confused. Липсва ни дисциплина, ако щеш Thinking.

# 66
  • Мнения: 13
Не може да се идеализират българите, но пък всеки народ има качества. Некадърността се шири, не само защото тук условията на живот, системата и образованието са лоши, но и тя лъщи, защото хората, които са на отговорни постове са поставени там именно поради своята ограниченост, нахалство, злоба, а качествата им са нищожни. Така работи системата като цяло, не че винаги е така. Не се дава възможност нито да се развиеш, да се научиш, с подмазване и безочливост се стига до желаната работа. След като тези качества са с приоритет, как се стимулират в нашата държава кадърните хора. Стимулират се сами като се борят, знаейки че труда им може и да бъде почернен, недооценен, но въпреки това го правят защото са българи, или отиват в чужбина. При това положение няма как да се сравним с можещите хора на запад, които се стимулират от държавата. Всяка държава има различни особености, история, политика, определящи се от много фактори. НИе сме малка държава, която има перспективи за по-добър живот в пъти отколкото сега. Шепа хора се възползват за да се обогатяват и да разрушават държавата и народа, който и без друго е достатъчно закъсал. С тези пари, които се ограбват и въртят може да се инвестира в толкова много неща. И от кого зависи от политиците и крупни бизнесмени, които не гледат по далеч от носа си, завладяни от мания за величие, комплекси и елементарно мислене. Иначе курортите ни щяха да изглеждат по друг начин, ако се бяга вслушали в експертното мнение на хората в бранша, но кой решава и с какво мислене е този който държи властта е ясно и видимо по резултатите. След като тези хора не могат да вземат адекватни решения за неща, които и децата вече разбраха, че грешат, значи народа може да изкаже мнение - къде правилно, къде не. За мен тези управляващи имат по-малко акъл от народа, имайки предвид, че те са с мисленето на гамени...

Общи условия

Активация на акаунт