Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 313
Искам да споделя, какво ме обиди преди малко:
Живея точно до един от магазините Билла и съответно съм редовен клиент там. Обикновено пазарувам след работа и влизам в магазина с костюм/рокля, високи обувки, бизнес чанта и т.н. Никога охраната не ме е проверявала след като мина касата.
Днес обаче имахме Casual day в офиса и бях облечена в стил с любимата ми музика (разбирайте черни 3/4 панталони, любимата ми тениска на "Каmelot" и кожени гривни с капси). Едва що се отделих от касата и дойдоха мъж и жена от охраната (аз не съм особено едра и нe знам защо трябваше да са двама  newsm78 ), поискаха ми касовата бележка и щателно ми преровиха торбите с покупките и дамската чанта  Close . Знам, че това им е работата, но честно, подразних се от очевидно водения им от предразсъдъци избор на клиенти за проверка.
Попитах ги откровено, защо днес така задълбочено изследват личните ми вещи, а когато съм костюмарка ме пропускат? Отговора им беше, че повечето касиерки днес били нови (не знам какво общо има) и освен това, "официалните" хора по-лесно се забелязвали на камерите ако крадат нещо  Shocked newsm78
Много обидно ми стана - изправена там пред охраната, а народа минава и ме оглежда като крадла  Sick
Да знаете, повече в Билла не влизам без панталон с ръб и бяла ризка или рокля с гол гръб  Wink Wink Wink

# 76
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Искам да споделя, какво ме обиди преди малко:
Живея точно до един от магазините Билла и съответно съм редовен клиент там. Обикновено пазарувам след работа и влизам в магазина с костюм/рокля, високи обувки, бизнес чанта и т.н. Никога охраната не ме е проверявала след като мина касата.
Днес обаче имахме Casual day в офиса и бях облечена в стил с любимата ми музика (разбирайте черни 3/4 панталони, любимата ми тениска на "Каmelot" и кожени гривни с капси). Едва що се отделих от касата и дойдоха мъж и жена от охраната (аз не съм особено едра и нe знам защо трябваше да са двама  newsm78 ), поискаха ми касовата бележка и щателно ми преровиха торбите с покупките и дамската чанта  Close . Знам, че това им е работата, но честно, подразних се от очевидно водения им от предразсъдъци избор на клиенти за проверка.
Попитах ги откровено, защо днес така задълбочено изследват личните ми вещи, а когато съм костюмарка ме пропускат? Отговора им беше, че повечето касиерки днес били нови (не знам какво общо има) и освен това, "официалните" хора по-лесно се забелязвали на камерите ако крадат нещо  Shocked newsm78
Много обидно ми стана - изправена там пред охраната, а народа минава и ме оглежда като крадла  Sick
Да знаете, повече в Билла не влизам без панталон с ръб и бяла ризка или рокля с гол гръб  Wink Wink Wink
Oхраната няма право да ти "рови" из личните вещи, най-малко пък в дамската чанта да бърка. Това се нарича обиск и право да го извършва имат само органите на МВР. Ако искат да видят какво имаш в чантата, да викат полиция.

# 77
  • Мнения: 22
така колко са лоши магазинерките, не ги е срам с тяхното държание .........и т.н. А вие били ли сте някога от другата страна, да видите какви бисерчета са само клиентите
тъкмо тези дни си мислех да си заводя
 книга със бисери на клиенти
.Оня ден една ми търсеше панталони като станела от стола да не и личало мокрото.Колкото и вежливо и обяснявах че памучните материи не имат такъв проблем тя ме изгледа като че ли съм луда и буквално избяга от магазина
.
А малко след нея се появяват семейство мъж и жена на средна възраст интелигентни на вид и мъжа ми търси потник , показвам му три модела и той ми обяснява как може на жените да има такова разнообразие  със отворени деколтета изрязани а на мъжете било все около вратаедвам се сърпях да го  питам дали не търси мъжки модел със тънки прзрамки
та така има бисери и от двете страни не  е  само от магазинерите.
Та влиза момиче в магазина и се върти като пумпал питам я търси ли нещо а тя бяга е как да се дърги човек.                       Най често номера е да хване дрехата да ми я навре в лицето със цената напред и да пита колко струва,това вече отдавна не им го забелязвам

# 78
  • Мнения: X
Аууууу, направо полудявам , когато някоя продавачка тръгне след мен и ми диша във врата или не, не - още по-лошо - започне да оправя закачалките след мен.  Mr. Green

А не ви ли дразни, когато седнета в Хепи и още преди да са ви дали менюто ви питат: "Желаете ли нещо за пиене, докато избирате?". Ами не е ли нормално първо да разгледаме менюто, да си изберем какво ще хапваме и тогава според ястието ще си поръчаме за пиене - някои ястия вървят с бяло вино, други с червено, трети с бира и т.н.
Това с оправянето на закачалките,придружено с вкиснал поглед е наистина много досадно,все едно,че сме им развалили напразно подредбата на стоката.Иначе в Хепи не ме дразни абсолютно нищо/поне за сега/,напротив,много съм доволна от обслужването там.Просто етикета им на диалог и посрещане на клиентите е винаги железен,и в Пловдив,и в Нова Загора,и във Варна те посрещат по един и същи начин,това,което консумираш е винаги едно и също,приготвено по един и същи начин,което е смисъла на веригите от заведения за бързо хранене.И в МакДоналдс винаги ще питат задължително искате ли картофки,нещо за пиене,десерт,защото това е задължително за тях.Любезността не ме дразни,когато е заложена като правило за съответното заведение и когато е поднесена с мярка.Даже винаги съм се чудела как успяват мениджърите на тези и подобни вериги да им държат края на работещите там и да постигат винаги това качество на обслужване.

# 79
  • Мнения: 1 875
Мразя да обикалям по магазини, ако можех всичко по нета щях да поръчвам.
По заведения още повече мразя да ходя - просто ми е омръзнало от недобро обслужване, тарикатлъци на дребно, лоша хигиена и всичко, което го има по заведенията.
За мизерията по тоалетните - не ми се и помисля, не е нормално да се възхищаваме и да сме доволни от някой по сносен кенеф, в някоя бензиностанция, отколкото в уж луксозната пицария, където си изпил 5 бири, по дяволите!
Рибен ресторант в Приморско:
Поръчваме си салати, риби, питам за кола лайт, казва ми се, че има, носи ми се нещо в чаша - наливно.
Отказвам го и като почна да ми се обяснява и да ми се кара оная ми ти пикла с гадния си диалект - как всичко било еднакво, как нищо нямало да ми стане от наливната кола Shocked Ми няма да ми стане бе, кво се притесняваш, просто не я ща тая чаша с нещо си в нея!
Не, онази се опита да ме убеди в какво ли не, даже ми дръпна стола, да съм ходела да видя на бара, че имало наливен кран за кола лайт Shocked
Ама вярвам бе, просто не искам наливна кола лайт Shocked Close
Резнах я накрая да ни остави на мира, но достатъчно се напрегнах и цяла вечер я гледах лошо.. Не посмях и минерална вода да си поръчам, че не знаех дали няма да ми донесе морска.. И как да си прекараш приятно..

И как да не мразя заведения.

# 80
  • Мнения: X
Доста злепоставящо за Пловдив, но и аз си мисля че магазинерките по нашата главна са уникални. Аз също не влизам в няколко магазина в самия център. Имах познат който твърдеше, че момичетата там и без заплати да ги оставиш пак ще работят просто защото основното им занимание е не да обслужват клиентите а да ги преценяват и съответно да си търсят надежден мъж. Дали е така не зная, но винаги се дразня на простовато-надутото им поведение.
На мен също ми направи впечатление продавачката,от която си купих рокля в Пловдив/не онази,дето ги захвърля ня земята,друга беше/,че беше като изрисувана кукла-беше много красива,гримът и прическата й бяха безупречни,както и облеклото,абе момиченцето си беше много фешън,зачудих се чак кога е сварила да се топира,фризира,гримира и издокара и да дойде на работа.На всичкото отгоре беше много мила и отзивчива,е как да не си купиш?!
ОБАЧЕ,не така стояха нещата в магазин за обувки-"Paolo Botticeli".Имаше намаление,народа пазареше активно китайски патъци/ако и да са кръстени на италианец/,модели имаше в голямо изобилие,въпреки което две клиентки така се бяха хванали за един сандал,че само дето не се скубеха.Върха на сладоледа бяха продавачките-видимо изнервени  и мърморещи,вкиснали се бяха отвсякъде.Всеки отива при тях на щанда,носи си патъка и си чака за номера.Едната продавачка ги награбва по 6-7 модела в ръце,застава на стълбите за склада,показва ги на друга някоя си там и след като съобщава номера крещейки,захвърля обувката с яд на земята и обявява следващия номер и модел,и пак хвърля на земята Shocked #Crazy Shocked SickБоже мили,викам си-е това поне във Варна не бях го виждала.Егати бойното поле!!!

# 81
  • Мнения: X
Сетих се и за още нещо,което от край време много,ама много МЕ ДРАЗНИ по магазините-тясна пробна,без огледало вътре,в най-добрия случай с една закачалка/ако не е строшена/,а когато е аранжирана с мивка ,кофа и стирка вътре "направо ми се пълни душата". #2gunfire
Абе няма ли да се сетят да ти сложат едно килимче вътре/и да го тупат отвреме навреме/ ,че като се преобуваш да не си на теракота направо,пък да забучат поне 3-4 закачалки,да му се не види,ами то зимата-палто,чанта,дрехи пет ката,къде да ги закачи човек? newsm78

Последна редакция: сб, 19 юли 2008, 09:49 от Анонимен

# 82
Сетих се и за още нещо,което от край време много,ама много МЕ ДРЗНИ по магазините-тясна пробна,без огледало вътре,в най-добрия случай с една закачалка/ако не е строшена/,а когато е аранжирана с мивка ,кофа и стирка вътре "направо ми се пълни душата". #2gunfire
Абе няма ли да се сетят да ти сложат едно килимче вътре/и да го тупат отвреме навреме/ ,че като се преобуваш да не си на теракота направо,пък да забучат поне 3-4 закачалки,да му се не види,ами то зимата-палто,чанта,дрехи пет ката,къде да ги закачи човек? newsm78
Не съм виждала толкова зле магазини във Варна .. не преовиличавай няма такова нещо  .  Не превръщай темата кой повече гнусотий ще напише.......

# 83
  • Варна
  • Мнения: 692
Сетих се и за още нещо,което от край време много,ама много МЕ ДРЗНИ по магазините-тясна пробна,без огледало вътре,в най-добрия случай с една закачалка/ако не е строшена/,а когато е аранжирана с мивка ,кофа и стирка вътре "направо ми се пълни душата". #2gunfire
Абе няма ли да се сетят да ти сложат едно килимче вътре/и да го тупат отвреме навреме/ ,че като се преобуваш да не си на теракота направо,пък да забучат поне 3-4 закачалки,да му се не види,ами то зимата-палто,чанта,дрехи пет ката,къде да ги закачи човек? newsm78
Не съм виждала толкова зле магазини във Варна .. не преовиличавай няма такова нещо  .  Не превръщай темата кой повече гнусотий ще напише.......
Е, хайде сега, доста от малките магазинчета са с такива пробни. Избягвам да влизам в такива, но все пак ги има във всеки град.  Mr. Green

# 84
  • Мнения: 4 916
Сетих се и за още нещо,което от край време много,ама много МЕ ДРЗНИ по магазините-тясна пробна,без огледало вътре,в най-добрия случай с една закачалка/ако не е строшена/,а когато е аранжирана с мивка ,кофа и стирка вътре "направо ми се пълни душата". #2gunfire
Абе няма ли да се сетят да ти сложат едно килимче вътре/и да го тупат отвреме навреме/ ,че като се преобуваш да не си на теракота направо,пък да забучат поне 3-4 закачалки,да му се не види,ами то зимата-палто,чанта,дрехи пет ката,къде да ги закачи човек? newsm78
Не съм виждала толкова зле магазини във Варна .. не преовиличавай няма такова нещо  .  Не превръщай темата кой повече гнусотий ще напише.......

Аз пък съм виждала доста магазини и във Варна, и в София.

# 85
  • Мнения: 15 534
сега ще ви разкажа какво ми се случи в едно местно кафене - стоях си аз на масата с още трима приятели и си пиехме бира с чипс. кафето е с работно време до 21.30 ч., но още в 20.45 мина сервитьорката /около 35 годишна/ и ни събра всичко от масата включително и пепелника. ние поостанахме и си запалихме по цигара. докато пушехме приятеля на сарвитьорката /около 40-45 годишен мъж, който не работи в заведението/ взе една малка метличка и започна да мете двора, като докато метеше ни подканяше да си ходиме, че вече били изморени и искали да си ходят. накрая ни писна и станахме да си тръгваме. в момента в който си взех ключовете за колата от масата бутнах опаковката от чипса с малко останал чипс вътре и тя падна на земята, като една малка част се разпиля. както и да е тръгнахме си. излизаме на улицата и докато се качваме в колата изскача отвътре въпросния господин с метлата в ръка и започва да крещи по нас "Ей кой разпиля чипса по земята?" А му казах, че съм го бутнала без да искам, а той тръгна към мен с думите "Ей к.рво мръсна, идвай веднага да си го изметеш, че ще ти е.а майката", при което замери метлата по мен с всичка сила  Shocked Shocked Shocked - представяте ли си. добре, че не ме уцели, а уцели колата. след това стана разправията разбира се - дойде и шефката и стана голям скандал - но съм сигурна, че ви бия по точки всички които сте се оплаквали тук от лошо обслужване - едва ли са ви обслужвали по този начин  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Да ти кажа честно от заведение което работи до 21.30 и в него можеш да ядеш чипс и да се наливаш с бира не се и  очаква по добро обслужване.... beer  newsm75  е можело и без обидни думи ...

тъпото е, че в това заведение едно време стояхме всеки ден - познаваме се с управителката, никога не е имало такова отношение. никога обслужването не е било на някакво ниво, но пък такова отношение да си позволява някакъв си там, който даже и не работи там - е това вече е върха  ooooh!

# 86
  • Мнения: 7 110
Мразя фамилиарниченето, да ми говорят на ти.

Случка от цветарски магазин. Приготвят букета, за който чакам. Блея си в посока на пъстрите цветове наоколо и една реплика ми идва като гръм от ясно небе. "Мацко Shocked, каква да бъде опаковката?" Озъртам се да видя на кого говори. Бяхме само аз и аранжорката.  Crazy Все пак питам "Извинявайте, на мен ли говорите?". Отговорът е ясен. Laughing "Моля ви тогава да смените обръщението, ако имате друго в репертоара". По-делово и експедитивно обслужване след това ...

# 87
  • Мнения: 5 877
Оу, една продавачка от гараж срещу блока на нашите се пробваше да ми говори на "Муци". ooooh!

# 88
  • Мнения: X
Сетих се и за още нещо,което от край време много,ама много МЕ ДРЗНИ по магазините-тясна пробна,без огледало вътре,в най-добрия случай с една закачалка/ако не е строшена/,а когато е аранжирана с мивка ,кофа и стирка вътре "направо ми се пълни душата". #2gunfire
Абе няма ли да се сетят да ти сложат едно килимче вътре/и да го тупат отвреме навреме/ ,че като се преобуваш да не си на теракота направо,пък да забучат поне 3-4 закачалки,да му се не види,ами то зимата-палто,чанта,дрехи пет ката,къде да ги закачи човек? newsm78
Не съм виждала толкова зле магазини във Варна .. не преовиличавай няма такова нещо  .  Не превръщай темата кой повече гнусотий ще напише.......
Не мисля,че преувеличавам,поне 50% от магазините по Княз Борис са с такива пробни,ако не са с мивка и кофа,то със сигурност са малки,без достатъчно закачалки,без удобно място да си оставиш багажа,или други покупки,които носиш,а липсата на огледало вътре те принуждава да излезеш от пробната,да се оглеждаш пред останалите клиенти и пред погледа на продавачките,което не е желателно за всеки.Аз лично предпочитам да си взема решението сама,дали нещо ми стои добре или не,а не да трябва да се съгласявам или да споря с продавачките.

# 89
  • Мнения: 804
Аз пък преди половин час се възхитих на търпението на една продавачка. Сто пъти (мило, търпеливо и любезно) обясни на една камила, че не може да пробва обувките без чорап. Онази изпадна в нервна криза, че не и позволяват да си напъха копитцата в сандалките. Чак като се намесиха други клиенти миряса и напусна магазина мърморейки срещу простаците. Та, да не бъдем крайни. Такива кифли малоумни има, че ми е жал за тези на които им се налага да ги обслужват.

Общи условия

Активация на акаунт