Гънки на краченцата

  • 7 033
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 583
 Съвсем скоро ходихме при доктор Алексиев/ много е добър/. Той каза, че прегледа на гънките е абсурден, има по пухкави бебета и няма как при тях да се иска гънките да бъдат еднакви. Затова прегледа дъщеря ми с ехограф ,  каза 7-я месец пак да отидем за ехография. Имам телефоните на доктора, ако някой ги иска на ЛС, ще се радвам да помогна.

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Различието в гънките не е признак за проблем

# 17
  • Мнения: 171
Добре ако гънките не сам признак за проблем някой има ли ясна представа кое подсказва в краката на бебето,че има проблем . ThinkingВече си запзих час,но ще е чак във вторник,а при другия ортопед не знам кога ще има свободни места.така че бих била благодарна на отговорите ви?

# 18
  • Мнения: 2 334
И Вики е с различни гънки на крачетата и два пъти е водена на ехограф и няма проблем .И мен също ортопеда ми каза че различните гънки не винаги са проблем Peace

# 19
  • Мнения: 8 163
Добре ако гънките не сам признак за проблем някой има ли ясна представа кое подсказва в краката на бебето,че има проблем . Thinking
Жена, успокой се. Не търси под вола теле. Не вменявай на детето си болести. Хората години наред се учат да диагностицират подобни проблеми, едва ли ще можем да те обучим с 5 изречения. Записала си час за второ мнение, нали? Радвай се на детето си, ангажирай мислите си с хубави неща и във вторник ще се убедиш, че бебето ти е абсолютно здраво.

# 20
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Добре ако гънките не сам признак за проблем някой има ли ясна представа кое подсказва в краката на бебето,че има проблем . ThinkingВече си запзих час,но ще е чак във вторник,а при другия ортопед не знам кога ще има свободни места.така че бих била благодарна на отговорите ви?

Виж, по принцип различните гънки са възможен признак на луксация на тазобедрената става. НО! става въпрос за различни по посока, а не по дълбочина, както ти спомена. Освен това дечко трябва да ти реагира с мрънкане, ако има проблем - защото ще го боли. Казвам ти го от опит - мой и на майка ми с мен. Така че не се притеснявай излишно. За свое успокоение - бих ти препоръчала да отидеш в Ортопедията в Горна баня - там са най-добрите специалисти-ортопеди, при това детското им отделение се занимава основно с този проблем.

Но все пак си мисля, че няма от какво толкова да се притесняваш.

# 21
  • Мнения: 171
Цитат
Виж, по принцип различните гънки са възможен признак на луксация на тазобедрената става. НО! става въпрос за различни по посока, а не по дълбочина, както ти спомена. Освен това дечко трябва да ти реагира с мрънкане, ако има проблем - защото ще го боли.

 Ами да по дълбочина в смисъл,че като е по корем от по дълбоката гънка има доста месценце на крачето ,а на другия крак липсва.А иначе тя и без това по принцип си мрънка,какво значи ако го боли при определни движения или ... newsm78.На нея любимото и занимание е да стои разкрачена с хванати пръсти на краката и така да си гучи.Днес забелязвам,че много й пука горе в ябълката ставите.Ох ще се побъркам до като не отида на лекар.

# 22
  • Мнения: 8 163
Както казват, "да не ти се случва това, което ти мисли майка ти"...

Общи условия

Активация на акаунт