Трудно захапва

  • 494
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 122
Здравейте майчета ! Имаме си бебенце на 7 дена, с което се кърмим успешно още от 3-тия час. Не давам никакви залъгалки, води и тн. Много трудно обаче захапва зърното, т.е засмуква както трябва, особено нощем. Голяма борба пада- ту го захапе, пуска го, плаче, дърпа се, пъха си ръчичките...Когато За пръв път така направи беше само от едната гърда, за която се усетих след известна борба, че е препълнена и зърното е твърдо (тогава изцедих малко и се получи), но сега вече са ми меки гърдите и не мисля, че е в това проблема. Може би просто още не се е научил или аз не правя нещо като хората ? Моля ви, дайте съвет, защото нощем ми е особено трудно. Благодаря !

# 1
  • Мнения: 502
Честито бебенце!Да сте здрави и много щастливи!

  Още не се е научила както трябва.А може нощем да е много гладно и нетърпеливо,и затова да му е трудно да захапе.Успокой се,ще се оправят нещата.Давай му по-честичко.Гледай да го поставяш правилно на гърдата-главичката леко повдигната,бебето да е обърнато не само с личицето си,но и с цялото си телце към теб.Така,че да ви е удобно и на двамата,да можеш да се отпуснеш и ти,и то да се гушне хубавичко и да засуче.И да захапва цялата ареола,не само зърното. Peace

# 2
  • Мнения: 122
Благодаря за отговора.Дано по-скоро се нагодим един към друг и през ноща.Странно ми се стори че в болницата засукваше от първия път, а сега се дърпа и плюе зърното.Може би съм много уморена нощем???????

# 3
  • Мнения: 2 401
Ако искаш погледни тази статия да не би да става дума за това http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=135165.0, а и следи за напишканите памперси да са поне 5-6 за да си сигурна, че бебо се храни добре.

# 4
  • Мнения: 835
На мен ми се случи това към първия месец и от четенето из форумите реших, че е "кърмаческа стачка".Премина за няколко дни, но и аз леко се бях притеснила.

При теб обаче, май е много рано.Да не би млякото да слиза по-бързо и да се дави?Или ако му се спи, да е нервно и за това да пуска зърното?

Пробвай различни вариянти /песнички, люшкане ит.н/ и ще се нагодите един към друг.

Общи условия

Активация на акаунт